Hypoteka za ucelem vyrovnani manzelu pri rozvodu

3902
1.4.21 16:21

hypoteka za ucelem vyrovnani manzelu pri rozvodu

Preji hezke odpoledne, potrebuji vyplatit manzela pri rozvodu z jeho pulky bytu. Byla mi bankou nabidnuta hypoteka, ktera je jen pro tyto ucely, Mate nekdo zkusenosti s timto druhem hypoteky? Je moznost misto hypoteky vyplacet mesicnima splatkama primo manzela? Dekuji za odpovedi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
848
1.4.21 16:24

No tak možnost je pokud na to přistoupí, ale málokdo je ochoten na to přistoupit. Pro každého je lepší dostat velkou sumu najednou než například 10 let x tisíc měsíčně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14172
1.4.21 16:28

Muzete se s manzelem na splatkach dohodnout. Ja bych na to ale na jeho miste nepristoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334
1.4.21 16:58

@joanee a ty bys na takovou dohodu přistoupila? byl by blázen.. normálně ho vyplať a bude klid.. sice přeplatíš na úrocích, ale je to běžná praxe a i když většina lidí v mém okolí má za sebou rozvod, tak splátky fakt nepřijal nikdo :lol:
to by musel být člověk, který je hodně za vodou, prachy nepotřebuje, má kde bydlet a chce být hodně velkorysý (např. kvůli dětem či černému svědomí), nikoho takového ale opravdu neznám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5478
1.4.21 17:17
@joanee píše:
Preji hezke odpoledne, potrebuji vyplatit manzela pri rozvodu z jeho pulky bytu. Byla mi bankou nabidnuta hypoteka, ktera je jen pro tyto ucely, Mate nekdo zkusenosti s timto druhem hypoteky? Je moznost misto hypoteky vyplacet mesicnima splatkama primo manzela? Dekuji za odpovedi :kytka:

Tak se ho zeptej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
1.4.21 17:24

Byt jim tak bych ti na to nepristoupila. Kolik let bys mu to mela takto platit? Mozna si dovedu predstavit neco ve smyslu ted 1 milion, pak par let po splatkach, ale takto ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1323
1.4.21 17:26

Možné je všechno, když se na tom dohodnete. Ale taky je možné, že se třeba po dvou letech rozhodne, že to chce doplatit všechno najednou a ty si tu hypotéku stejně budeš muset vzít.
Osobně bych šla asi do té hypotéky. Je úplně jedno komu to budeš platit, jestli bance nebo manželovi. Bance sice přeplatíš na úrocích, ale je alespoň nucena se držet smluvních podmínek a nepotká další partnerku, která ji bude tlačit aby z tebe vytáhla prachy co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
1.4.21 17:50

Já to tak mám, vyplácím ex bez hypošky. Každopádně je zkrátka třeba se rozumně domluvit a nemožný to není, pokud si ještě věříte a je to součástí nějaké win-win situace.

Příspěvek upraven 12.04.21 v 20:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 12:56

A vy co mate takovou hypoteku, jde cerpani jeste pred rozvodem? Respektive před nabytim pravni moci?
Protože on se nechce odstěhovat, kdyz nedostane peníze. A rozvod neni hned

• Citovat
  • Nahlásit
3902
2.4.21 14:11
@Anonymní píše:
A vy co mate takovou hypoteku, jde cerpani jeste pred rozvodem? Respektive před nabytim pravni moci?
Protože on se nechce odstěhovat, kdyz nedostane peníze. A rozvod neni hned

Myslim si, ze jde, musi byt jen podana zadost o rozvod, podle toho co mi rikala pani z banky. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
2.4.21 15:07
@joanee píše:
Preji hezke odpoledne, potrebuji vyplatit manzela pri rozvodu z jeho pulky bytu. Byla mi bankou nabidnuta hypoteka, ktera je jen pro tyto ucely, Mate nekdo zkusenosti s timto druhem hypoteky? Je moznost misto hypoteky vyplacet mesicnima splatkama primo manzela? Dekuji za odpovedi :kytka:

Take jsem toto resil…castka brána na hypotéku pro vyrovnani manzelu na nrmovitost byla bankou poslana primo druhemu z manželů, takze jsem ji vubec nemel k dispozici s ni jakkoliv nakládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
2.4.21 15:11
@Anonymní píše:
Protože on se nechce odstěhovat, kdyz nedostane peníze. A rozvod neni hned

Po nabyti pravni moci rozsudku…dejte si treba do dohody u vyrovnani manzelu, ze mu vyplatis nemovitost napr. do 3 mesicu po nabyti pravni moci rozsudku o rozvodu manželství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat