Hypoteka - změna zaměstnání hned po schválení

3
9.10.19 22:49

Hypoteka - změna zaměstnání hned po schválení

Ahoj vše! Kupujeme být s manželkou. Česká Spořitelna nam schválila hypoteku, podávali jsme žádost přímo přes developera. Podepsali jsme smlouvu o úvěru par dnů zpátky.

Ale právě jsem dostal dobrou nabídku prace od jiny firmy. Otazka je - když už mame schválenou hypotéku a podepsanou smlouvu o úvěru, může stát to že banka nějak zjistí že ja se své práce teď budu odcházet? Například zavolá zaměstnavatele par dnů před tím jak bude posílat peníze developeru. Podle smlouvy bank musi poslat penize developeru až během 90 dnů - 90% od částky úvěru do kolaudace bytů, a 10% po kolaudace ktera bude až za par měsíců. Tak že může banka během toho období ješte mě zkontrolovat? A když zjistí že jsem ve výpovědní tak může pak odvolat své řešení o schválení (zrušit smlouvu)? Děkuji

Příspěvek upraven 09.10.19 v 23:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16193
9.10.19 22:53

Pokud ji mate schvalenou, muzete menit zamestnani jak chcete. Dolozeni prijmu uz banka studovala pred schvalenim.
Ale mrknete jeste radeji do smlouvy!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11274
9.10.19 23:31

Mám poradkyně říkala že ano, že ještě před plněním namátkově ověřují, jestli pracujete team, kde jste uvedli. Může to vést až k zamítnutí čerpání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10565
9.10.19 23:46

Máš snad smlouvu, takže přečíst smluvní podmínky nebude takový problém. Ano, banky si ověřují, mohou ti pozastavit čerpání a vymáhat smluvní pokutu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68259
10.10.19 05:56
@Janli píše:
Máš snad smlouvu, takže přečíst smluvní podmínky nebude takový problém. Ano, banky si ověřují, mohou ti pozastavit čerpání a vymáhat smluvní pokutu.

No, je otazkou, zda maji ve smlouve, ze po uzavření smlouvy nesmis menit praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10565
10.10.19 09:30

@j.a.n.i1 proto píšu, že si musípřečíst smluvní podmínky. Každá banka to má jinak. Rozhodně bych ale neměnila práci před úplným vyčerpání hypotéky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68259
10.10.19 09:42

@Janli Tak pokud nic takoveho ve smlouve neni, tak nevidim důvod, treba my cerpali hypoteku vic jak rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
11.10.19 08:52
@jessikka píše:
Mám poradkyně říkala že ano, že ještě před plněním namátkově ověřují, jestli pracujete team, kde jste uvedli. Může to vést až k zamítnutí čerpání.

Tomu ne rozumím, když už máš podepsanou smlouvu o úvěru, jak to že banka může od tý smlouvy odstoupit, třeba za měsíc, protože ještě ověřují něco před plněním. Hypo mám na 30 let, to znamená že banka může stejně zavolat během 30 let a zjistit že tam už ne pracuju a odstoupit od smlouvy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10565
11.10.19 09:25
@krafs píše:
Tomu ne rozumím, když už máš podepsanou smlouvu o úvěru, jak to že banka může od tý smlouvy odstoupit, třeba za měsíc, protože ještě ověřují něco před plněním. Hypo mám na 30 let, to znamená že banka může stejně zavolat během 30 let a zjistit že tam už ne pracuju a odstoupit od smlouvy?

Banka ti hypotéku poskytne na základě nějaké pracovní smlouvy. V dnešní době vesměs potřebuješ smlouvu na dobu neurčitou a musíš mít po zkušební době, to je podmínka. Pokud ty změníš zaměstnání v době čerpání, pak se ocitneš znovu ve zkušební době a to je porušení podmínek za kterých byla hypo poskytnutá. Už jsem zažila, že klienti načerpali polovinu úvěru a druhá polovina jim byla stopnutá právě kvůli změně zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
včera v 21:12
@Janli píše:
Banka ti hypotéku poskytne na základě nějaké pracovní smlouvy. V dnešní době vesměs potřebuješ smlouvu na dobu neurčitou a musíš mít po zkušební době, to je podmínka. Pokud ty změníš zaměstnání v době čerpání, pak se ocitneš znovu ve zkušební době a to je porušení podmínek za kterých byla hypo poskytnutá. Už jsem zažila, že klienti načerpali polovinu úvěru a druhá polovina jim byla stopnutá právě kvůli změně zaměstnavatele.

Tak když změniš zaměstnání za 5-10-20 let tak ocitneš znovu ve zkušební době a to je to taky porušení podmínek za kterých byla hypo poskytnutá (jak píšete vy). Jaky je rozdíl mezí dobou čerpání a nějakou jinou dobou? Mam hypo na 30 let, ne na 3 měsíce, za 30 let změniš zaměstnání 100 krát, a doba čerpání může trvat rok a vic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11274
dnes v 06:06
@krafs píše:
Tak když změniš zaměstnání za 5-10-20 let tak ocitneš znovu ve zkušební době a to je to taky porušení podmínek za kterých byla hypo poskytnutá (jak píšete vy). Jaky je rozdíl mezí dobou čerpání a nějakou jinou dobou? Mam hypo na 30 let, ne na 3 měsíce, za 30 let změniš zaměstnání 100 krát, a doba čerpání může trvat rok a vic..

Hele, můžeš s tím klidně nesouhlasit a mít námitky, nic nezměnis, že banky to dělají, nsmatkov kontrolují a zastavují čerpání. Mají to totiž často v podmínkách, které klient podepíše. Je fuk, jak logické nebo nelogické ti to přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68259
dnes v 06:39

@jessikka Tak pokud to mají v podmínkách, tak ano, nicméně pokud to v nich nemají, tak nejsou oprávněni to po schválení hypotéky kontrolovat a už vůbec na základě toho zastavovat čerpání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11274
dnes v 09:23
@j.a.n.i1 píše:
@jessikka Tak pokud to mají v podmínkách, tak ano, nicméně pokud to v nich nemají, tak nejsou oprávněni to po schválení hypotéky kontrolovat a už vůbec na základě toho zastavovat čerpání.

Jenže oni to tam mají. Nemůžu říkat vždy, ale velmi často. Jak jsem psala výše, manžel to řešil a poradkyně ho na to upozornovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama