Hypotonie i když se přetáčí a pase? Případně cviky

10
16.3.16 14:08

Hypotonie i když se přetáčí a pase? Příp. cviky.

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda někdo nezná nějaké cviky na posílení svalstva miminka. Byli jsme u doktorky na kontrole, malýmu bylo 5 měsíců a když ho chtěla vytáhnout za ručičky do sedu, tak hlavu nepřitáhl. Dostali jsme doporučení na neurologii.
Jinak malej už se před koncem pátého měsíce začal normálně otáčet na bříško, pase koníky už straaašně dlouho a rád. Byl na to pasení vždycky šikovnej. Nikdy jsem na něm neviděla nic zvláštního a přišlo mi, že vše umí „podle tabulek“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7975
16.3.16 14:23

@adrysek15 Počkej na tu neurologii a zatím si s ním prostě normálně hraj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
16.3.16 14:31

Naše malá měla hypotonii ručiček, i když se občas přetáčela a pásla, ale prostě to nebylo ono. Cvičíme vojtovku a hodně jí to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
16.3.16 14:34

Mě syn nezvedl hlavu ve 4 měsících-doktorka poradila cvik a začal jí zvedat hned druhý den. Uvidíš, co ti řeknou-můj byl jenom línej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
16.3.16 14:44

@adrysek15 moje starší dcera se přetáčela od 3 měsíců a přsto měla hypotonii trupu, zjistili ji až v 7 měsících, nepřitáhla se do sedu (naše dr. to nezkoušela). A to byla jak ještěrka, na zádech nevydržela vteřinu, hned byla na břiše a celkově akční. Pak jsme chvíli cvičili 2 cviky z Vojtovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20739
16.3.16 22:01

Dcera je lehce hypotonicka. Ve trech mesicich se otacela na bricho, v necelych osmi lezla, v deviti a pul se postavila, teď ji bude rok a obchazi nabytek. Jeste v deseti mesicich ji v ramci pritahovaciho testu hlava visela, teď se pořádně taky nepřitahne.
Docvicovali jsme akorát lehce kvalitu přetácení a paseni.
@Mufina Taky hrozně chce a je na pohyb namotivovana, takze si dokaze poradit i s tim slabsim svalovym napetim sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
17.3.16 10:59

@Svistice já jsem tomu říkala, že má puzení - na ní bylo vidět, jak stašně moc chce, taky jako hypotonik chodila sama v prostoru v 11 měsících :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20739
17.3.16 11:05

@Mufina U nás teda samostatná chůze asi chvilku potrvá, ty vyšší pozice ji trvají dýl, než je vypiluje a získá v nich jistotu. Ale viděla ji fyzio (naposledy v jejích asi 7 měsících) a říkala, že o tu se fakt nebojí. Že prostě už o miminka strašně chce, jen se musí pohlídat trochu ta kvalita a do ničeho jí samozřejmě netlačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
23.3.16 23:02

Tak minulý týden - 14.3.2015 doktorka zkoušela ten test, kdy táhla malýho za ručičky do sedu, hlavičku nechal za sebou. O týden později, další pondělí jsem to zkusila a už se krásně přitáhne, hlavička mu „nevlaje“. Uvidíme, co řeknou tedy na neurologii, tam jdeme v polovině dubna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.16 20:11

@silvik.sk Můžu se zeptat na cviky na posílení ručiček? malej má taky hypotonii a ručičky a raminka má slabé. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama