Hypotyreóza a autoimunitní onemocnění – invalidní důchod

Anonymní
22.12.19 10:03

Hypotyreóza a autoimunitní onemocneni-invalidmi duchod

Ahoj, je tu někdo s tímto onemocněním, kdo má invalidní důchod? Zajímalo by mě jaká je šance ho získat. dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22.12.19 10:08

Já mám tohle dvacet let a nenapadlo by mě ani žádat o důchod. Podle mě substituce léky stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
22.12.19 10:11

Přes 20 let mam autoimunitní zánět štítný žlázy, 3roky zpět nově hypotyreóz. Lupus, sjogren, pořádně se neví co. Jedna doktorka že je to lupus, další, že je to abnormální autoimunitní onemocnění. Důchod nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.12.19 10:11

Záleží samozřejmě na tom zda léčba funguje jak má či ne..já jsem stále velmi unavená, m bolesti a otoky kloubů, závratě apod.

• Nahlásit
  • Citovat
17703
22.12.19 10:14
@Anonymní píše:
Záleží samozřejmě na tom zda léčba funguje jak má či ne..já jsem stále velmi unavená, m bolesti a otoky kloubů, závratě apod.

já štítnou nemám, bolesti, únava, neschopnost pohybu, nekontrolovatelné přibírání, vysoký tlak, bušení srdce, bolesti na hrudníku, občas špatně vidím, zapomínání, neschopnost se soustředit, zapamatovat si atd atd a id nemám na to jsme moc zdravý koukni se do tabulek a mimochodem nedají ani po rakovině
jak dlouho se s tím léčíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
22.12.19 10:27

Co mám hypo, tak jdu s váhou nahoru, nejde to dolů, míň už snad jíst ani nejde. Když jsem onemocněla tak jsem šla s váhou dolů, na 43kg, bylo to nejspíš lupusem, nenapadlo mě, to nějak řešit, vše se zjistilo o dost později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5462
22.12.19 11:15
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo s tímto onemocněním, kdo má invalidní důchod? Zajímalo by mě jaká je šance ho získat. dekuji
Šance nulová.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3066
22.12.19 13:06

Řekla bych, že samce není. Blbou štítku má každá druhá. U nás v rodině úplně všechny ženy, tedy krom 4 měsíčního mimina. Pokud máš stále takové potíže, nemáš správně nastavené léky. Ale invalidní důchod na něco, co se resi spolknutim prášku, fakt nedostaneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17703
22.12.19 13:18
@chaela píše: Řekla bych, že samce není. Blbou štítku má každá druhá. U nás v rodině úplně všechny ženy, tedy krom 4 měsíčního mimina. Pokud máš stále takové potíže, nemáš správně nastavené léky. Ale invalidní důchod na něco, co se resi spolknutim prášku, fakt nedostaneš.

víš co já už s tím bojuju šest let, léky mi zkoušeli nastavit skoro pět let, do tabulek se vejdu ale zle mi je tak jako tak, někomu to prostě zabere a někomu ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3066
22.12.19 14:10

@ka2ka já s tím bojuju víc jak 10 let. Léky měním snad častěji než ponožky…pořád se mi to zhoršuje, hodnoty lítají sem a tam. Ale opravdu by mě ani ma vteřinu nenapadlo uvažovat o invalidním důchodu. Který mimo jiné nedostanu ani na to, že nemůžu pořádně chodit, protože mi ochabuje jedna noha… zkus změnit doktora, životosprávu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 14:50

Závratě a vysoký tlak spolu můžou souviset. Bereš na to léky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17703
22.12.19 15:54
@chaela píše:
@ka2ka já s tím bojuju víc jak 10 let. Léky měním snad častěji než ponožky…pořád se mi to zhoršuje, hodnoty lítají sem a tam. Ale opravdu by mě ani ma vteřinu nenapadlo uvažovat o invalidním důchodu. Který mimo jiné nedostanu ani na to, že nemůžu pořádně chodit, protože mi ochabuje jedna noha… zkus změnit doktora, životosprávu…

už jsem měnila 2× a nic :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3084
22.12.19 22:22
@Anonymní píše:
Záleží samozřejmě na tom zda léčba funguje jak má či ne..já jsem stále velmi unavená, m bolesti a otoky kloubů, závratě apod.

A patrali jste po jiných autoimunitních onemocněních??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 06:00
@sediza píše:
A patrali jste po jiných autoimunitních onemocněních??

Mám tedy jiné problémy než zakladatelka, ale mám autoprotilátkový laboratorní syndrom a jedu v modu: máte problémy? To je z autoimunity. Odchází vám zrak? To je autoimunity. Jedni se odkazují na druhé a druzí na první. Momentálně mám řešit ten zrak a říkám si: Začne je to zajímat až (když to přeženu, ale dle očařů to může nastat) oslepnu? Na jednu stranu jsem ráda, že nemám žádnou nemoc potvrzenou, na druhou se nic neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
17703
23.12.19 07:24
@Anonymní píše:
Mám tedy jiné problémy než zakladatelka, ale mám autoprotilátkový laboratorní syndrom a jedu v modu: máte problémy? To je z autoimunity. Odchází vám zrak? To je autoimunity. Jedni se odkazují na druhé a druzí na první. Momentálně mám řešit ten zrak a říkám si: Začne je to zajímat až (když to přeženu, ale dle očařů to může nastat) oslepnu? Na jednu stranu jsem ráda, že nemám žádnou nemoc potvrzenou, na druhou se nic neřeší.

přesně tak někde řeknu že nemám štítnou a tím všichni končí vše svedou na ní, diagnostikovat tetanii nebyli schopný víc jak pět let protože křeče mám výhradně od štítný že :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama