Reklama

Hysteráky na všechno nové 3,5 roku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 16.06.10 15:20
Hysteráky na všechno nové 3,5 roku

AHojky,

hodně dlouho jsem otálela,ale už opravdu nevím,jak t řešit a spoléhám na to,že mi někdo poradí,že to má někdo doma podobně…

Moje dcera,který ted bude 3,5 je od malinka dost bojácná(částečnou vinu kladu tatínkovi,protože to je pořád nespadni,tam nechod spadneš tam atd. :cert: ),ale tak do těch třeh let to bylo celkem únosné…

Ted měla v květnu svátek a přála si trampolínu,tak se celá rodina složila a koupili jsme trampošku,kdyby jste viděli ty hysterický výlevy,když s ní někdo začal poskakovat a ona ztrácela rovnováhu :zed: jestli jí někdo slyšel tak si musel myslet,že jí snad řežu hlava nehlava.To samý bylo s kolem,prostě cokoli je nové,tak udělá takovou scénu.

Nejhorší je,že na ní nezabírá vůbec nic.Zkoušela jsem to na ní po dobrým,i po zlým,nejvíc zabírá ignorace,ale to můžu praktikovat doma,ale na veřejnosti ještě když každej čumí,bože… :cert:

Je pravda,že má ted snad tu tříletou pubertu,protstě je paličatá,tvrdoh­lavá,chce si prosazovat jen to svoje…

Už jsem z ní opravdu občas na prášky,byla taková hodnoučká a ted se proměnila v dáblíka…

Uvítám každou radu,díky moooc :huban:

Reklama

Reakce:

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 16.06.10 17:04

Tak tohle je jako-by si popisovana našeho malého. Je tada mladší (2 roky), ale všechno nové je děs. Nové odrážedlo, kolotoč, prostě cokoliv nové odmítá. Třeba na odrážedlo jsme ho museli násilím posadit a pak pohoda a slézt z něho nechtěl. To samé z novým prostředím. Když někam jdeme, tak min. půl hodiny sedí, stojí u mě a musí se rozkoukat a zmapovat terén. Bohužel neporadím, ale diskusi budu sledovat pečlivě :-), třeba tady zazní nějaká osvědčená rada.

Gabinka.J
Kecalka 133 příspěvků 16.06.10 18:38

Ahojky, nevím jak poradit ted, ale měli jsme doma podobný problém s tatínkem, tak furt napomínal, tohle nedělej, tam nechod, ....... Já to utnula hned odzačátku, byla jsem skoro pravý opak. Nechala jsem jí at si to dělá ale zároven jsem byla ve střehu. Ted když nechce něco nového, tak jí řekneme že to jiné děti taky mají a nebo dokonce ukážem jak to jiné dítko dělá, chvilku to trvá než to zkusí, ale není žádná scéna! POslední co si pamatuji, byla el. čtyřkolka! Ale ted už je to v poho! Vaše malá si asi zvykla, že se jí nikdy nic nestane a že je jí stále někdo za zády. Nevím jak moc je ve společnosti jiných dětí, ale i to by jí pomohlo! Děti sice pak pochytí i jiné věci, co by jsme jako rodiče nechtěli, ale to už je riziko! Tak snad se Vám to povede a snad jsem i trochu poradila?! 8-)

Ifca1
Echt Kelišová 8888 příspěvků 16.06.10 21:01

Neteř, taky 3,5, je něco podobného - odmítá i vyzkoušet nové oblečení, dárky - to se tváří, že tam vůbec není, takže necháváme vše stranou, nenutíme, ona si to okoukne a za půl hodiny, hodinu si užije i tu radost z rozbalování. Trampolína - vloni poprvé a to samé, co u vás - ječela, vadilo jí, když s ní někdo skákal, bála se, letos už je v pohodě :wink: To samé kolo - hrozně by chtěla, ale jak poznala, že to nejede samo a kinklá se, vůbec nechtěla, dostala odrážedlo a je spokojená, na tom se cítí bezpečně.
Je to o nervy, ale chce to překonat, nechat tomu volný průběh, nucením se nic nezmůže, naopak se zasekne a je to horší.Jak píšeš, ignorace je nejlepší.
Nicméně neteř je taková víceméně od narození, takže jsme všichni už zvyklí a víme, jak na ní, resp. víme jaké reakce čekat…

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 16.06.10 21:41

Známe, máme doma :wink: Školka na odpoledne objednala na zahradu skákací hrad, všechny děti nadšeně skákaly, jen Vojta seděl na židličce před hradem a když jsem chtěla, aby šel taky hopsat, tak ztropil scénu (nešlo to ani po dobrém, ani po zlém) :roll: - tolik pro ilustraci :wink:

Radu nemám, ale cosi mi říká, že je to obdobím, a že se s tím stejně nic nenadělá :nevim:

kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 17.06.10 06:19

Díky za reakce…

Já už nějak navím jak na ní…poslední scéna byla v bazénu,jen pro to,že má „jen“rukávky,když jsem jí řekla tak jdi teda ven,tak byl další řev,že ven nepůjde,ale dovnitř taky ne :zed: :zed:

byly jsme na dětským dnu a byly tam čertíci a mělo se u nich skákat v pytli,no nebylo boha ji přesvědčit,pak tam byly ježibaby a měli lopatkou házet mícče do pece,výsledek byl ten smý,připadala jsem si dost blbě…

opravdu doufám,že je to jen období

Mispulin
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 17.06.10 20:22

Tak já se taky hlásím do klubu :oops: Do 2 let byl Tobík úplně v pohodě a od tý doby je to strašný strašpytel. Bojí se některých úseků nebo zvířátek v pohádkdách, např. v Krtečekovi má pár pohádek, který vůbec nemůžeme pouštět, nezačne jen tak „brečet“, když náhodou zapomeneme přepnout, ale vystřihne hysterák jak kdyby ho 4 lidi vraždili. Te´d jsme mu chtěli ukázat koně ve stáji, neteř jezdí a byli jsme se za ní podívat, a opět hysterák, nechtěl ani jít dovnitř. včera mi vystřihl scénu v ZOO u slonů. Jsou to jeho oblíbený zvířata, ale bojí se jít moc blízko. Těch koní se loni ještě nebál, dával jim sám trávu :nevim:
A bojí se všeho, co dělá trošku rámus, např. v obchodě toho vozíku, co tam zametá a vytírá, nevím jak se to jmenuje. Míchačky, popelářů… z dálky je nadšený, ale běda když musíme projít kolem moc blízko :think:
Už jsem přemýšela jestli bysme neměli k psychologovi, nepřijde mi to normální.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >