Hysterčím - dcera, Vietnam s batohem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mirčulka
Kecalka 273 příspěvků 14.01.19 12:50
Hysterčím - dcera, Vietnam s batohem

Prosím zdejší cestovatelky o uklidnění hysterické matky. Dcera se rozhodla se svým přítelem strávit dovolenou ve Vietnamu (cca 3 týdny). Přijde Vám ta lokalita bezpečná? Jet na divoko a předem nevědět kde v noci složim hlavu? Nejsou to žádní nováčci, loni sjezdili za 2 měsíce USA a třeba spali v autě, ale tam je přeci jen jiná civilizace. Jsou spíš na přírodu a túry než velkoměsta, takže se asi ani nebudou hlásit nijak často.:zed: vím že v dnešní době je takové cestování běžné, zajímá mě konkrétně ten Vietnam, byl jste někdo? Je dospělá, nic nenadělám, jen už teď mě z toho trochu „škube oko“

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 14.01.19 12:54

My jsme byli, s batohem, turisticke destinace. Vietnam a Kambodza. Kde slozit hlavu neni problem, tam snad nikdo nejede s ubytovanim predem… za me je lokalita bezpecna. Ale jak je to v prirode, nevim.

Jedine, ceho bych se bala, je uroven lekarske pece, kdyby se neco stalo… Toho se v Asii bojim vzdy.

Příspěvek upraven 14.01.19 v 12:54

Salorka
Závislačka 4312 příspěvků 14.01.19 12:54

Můj brácha je teď momentálně takhle ve Vietnamu, minulý týden byl v Číně a teď zakotvil tady. Jezdí jen takhle a většinou sám. Nebála bych se, kór když už mají nějaké zkušenosti.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17504 příspěvků 14.01.19 13:00
@Mirčulka píše:
Prosím zdejší cestovatelky o uklidnění hysterické matky. Dcera se rozhodla se svým přítelem strávit dovolenou ve Vietnamu (cca 3 týdny). Přijde Vám ta lokalita bezpečná? Jet na divoko a předem nevědět kde v noci složim hlavu? Nejsou to žádní nováčci, loni sjezdili za 2 měsíce USA a třeba spali v autě, ale tam je přeci jen jiná civilizace. Jsou spíš na přírodu a túry než velkoměsta, takže se asi ani nebudou hlásit nijak často.:zed: vím že v dnešní době je takové cestování běžné, zajímá mě konkrétně ten Vietnam, byl jste někdo? Je dospělá, nic nenadělám, jen už teď mě z toho trochu „škube oko“

Signál je i na Mekongu. Buďte v klidu. Je tam velmi levně, Vietnamci jsou velmi přátelští. Spíše bych se bála zvířat a hadů, to jo. Funguje tam dobře (ne podle našich kriterií) doprava, taxíky jsou levné a jezdí všude, tuk-tuky taky. Jezdí tam dálkové autobusy, vlaky ve kterých se dá krásně spát. Na zlé lidi člověk narazí i u nás. Oni z turistiky žijou, nebudou si přece dělat zle. Vietnam je čím dál oblíbenější destinace. Doporučuju stránky https://www.vietnamtravel.cz/. je to čech žijící ve Vietnamu. Takových je tam více. Kdyby se něco stalo, je fajn tam mít nějaký záchytný bod. Já tam byla s cestovkou a hned bych se otočila na patě a jela znovu. Neboj se.

Premek_Orac
Závislačka 4687 příspěvků 14.01.19 13:01

@Mirčulka Ahoj, zažíváš naprosto přirozené obavy, je to tvoje dítě… Ale je to už dospělý člověk a kdyby se jí mělo něco ošklivého stát, tak je vlastně podobná pravděpodobnost, jako by byla, kdyby zůstala v ČR a dělala každý den to, co běžně dělá.
Cestování je krásná věc, jedna z nejlepších, které může člověk dělat. Strach chápu, ale zároveň přeci chceš své dítě podporovat v tom, co jej baví a co mu přináší do života radost a štěstí.
Vietnam je navíc docela v pohodě. Přečti si cestopisy.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 34219 příspěvků 14.01.19 13:02

Bydlím ve Vietnamu. Cítím se tu naprosto bezpečně, nebojím se jít sama v noci po ulici. V turistických lokalitách se objevují zloději (přeříznou popruh kabelky nebo ji strhnout… Jezdí na motorce).
Lékařská péče… Státní nejspíš nic moc. Soukromá v pohodě, na něco vážnějšího je lepší letět do Thajska. Skvělí soukromí zubaři (kdyby chtěla levnou kvalitní dentální hygienu nebo bílou plombu, tak doporučuju :mrgreen: )
Nejvic nebezpečná je jízda na motorce, ale záleží jak kde. Je potřeba se vyhýbat hlavním tahům, kde jezdí autobusy a náklaďáky. Nejezdit za šera, tmy. V dešti pokud možno taky ne.
Jo a pokud to jde, ať nejezdí spacími autobusy. NE nadarmo se tomu říká pojízdné rakve.

Mirčulka
Kecalka 273 příspěvků 14.01.19 13:04

@Limi123 @Salorka @Kobliha51 Děkuji za uklidnění, jako bych slyšela manžela, ten je z toho nadšený a nejraději by jel s nimi :) až jí řeknu o hadech tak si to možná rozmysli a pojedou na Šumavu :)

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 14.01.19 13:04
Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 14.01.19 13:05

@lucenka jo, to je pravda.. v Asii jsem mela vzdycky pocit, ze se mi neco stane na motorce. Nejezdi se tam sice moc rychle, ale ty jejich prilby, des bes.

Zakladatelko, mozna bych ji s sebou nabalila kvalitni prilbu :-D

Příspěvek upraven 14.01.19 v 13:05

Vesmírná mluvilka 34219 příspěvků 14.01.19 13:05

jo a kromě zmíněného vietnamtravel jsou ještě fajn stránky https://severni-vietnam.cz

jo a za sebe doporučuju výlet k menšinám v Nghia Lo přes paní Mai (stránky Vietnamista)

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17504 příspěvků 14.01.19 13:06
@Mirčulka píše:
@Limi123 @Salorka @Kobliha51 Děkuji za uklidnění, jako bych slyšela manžela, ten je z toho nadšený a nejraději by jel s nimi :) až jí řeknu o hadech tak si to možná rozmysli a pojedou na Šumavu :)

Možná tam hadi nejsou, to já jen plácla, protože se jich bojím. Ale ještěrky jsou v hotelech jako doma. Ale ty nic nedělají, takže pohoda.

Vesmírná mluvilka 34219 příspěvků 14.01.19 13:08
@Kobliha51 píše:
Možná tam hadi nejsou, to já jen plácla, protože se jich bojím. Ale ještěrky jsou v hotelech jako doma. Ale ty nic nedělají, takže pohoda.

Hadí tu jsou… Zmije, kobry, a další :mrgreen: ale hodně se vyskytují třeba na hřbitovech, tam kde jsou žáby, v rýžových polích. Zatím jsem měla tu čest, vidět jednoho mrtvého krásně svítivě barevného… Takže tipuju, že to bylo hodně jedovatý :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.01.19 v 13:10

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17504 příspěvků 14.01.19 13:10
@lucenka píše:
Hadí tu jsou … Zmije, kobry, a další :mrgreen: ale hodně se vyskytují třeba na hřbitovech, tam kde jsou žáby, v rýžových polích.

Tak vida. Už tam nepolezu.

Vesmírná mluvilka 34219 příspěvků 14.01.19 13:12
@Kobliha51 píše:
Tak vida. Už tam nepolezu.

Ještě jsem vlastně potkala jeden živý exemplář nějaké kobry, co neplive jed. Málem na mě spadla z čajovníku. Ale lekla se víc než já :mrgreen:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17504 příspěvků 14.01.19 13:12
@Mirčulka píše:
@Limi123 @Salorka @Kobliha51 Děkuji za uklidnění, jako bych slyšela manžela, ten je z toho nadšený a nejraději by jel s nimi :) až jí řeknu o hadech tak si to možná rozmysli a pojedou na Šumavu :)

Až uvidí tvůj manžel nějaké fotografie z Vietnamu, tak si koupí batoh a pojede s nimi. Celá Asie je úžasná.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >