Hysterektomie - musím ležet aspoň měsíc po operaci?

Anonymní
29.4.21 16:48

hysterektomie - musím ležet aspoň měsíc po operaci?

Ahoj, prosím o vaše zkušenosti s touto operací - odstranění dělohy (vaječníky zůstávají). Lékařka říkala, že když nebudu aspoň měsíc po operaci ležet, tak mi to nesroste dobře a do dvou let hrozí plastika dělohy. Myslela jsem, že u toho budu na homeoffice, ale sezení je prý právě dost nevhodné. Ozvou se mi holky, které už jsou více než 2 roky po operaci? moc díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.4.21 16:52

Kamarádka je po operaci 4 roky a rozhodně nelezela měsíc. První týden polehavala a pak normálně fungovala. S tím, že nic těžkého nezvedala, moc se neprepinala. Ale cca 2 měsíce trvalo, než byla úplně ok.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 16:56

Jsem cca 3 roky po operaci.
Byla jsem týden v nemocnici a pak 6 týdnů doma. Měla jsem operaci řezem, takže delší rekonvalescence. Zejména tak v prvním měsíci bych určitě v práci neuseděla 8 hodin. Ale asi to bylo dáno i tou jizvou.
Já různě polehávala, v křesle takový „pololeh“, různě se ploužila i po bytě, protože i pohyb, byť omezený, je důležitý.
Ven jsem měla sílu vyjít cca po 2 týdnech.

• Citovat
  • Nahlásit
14610
29.4.21 17:23

Lezela jsem jen v nemocnici. Doma ruzne odpocivala, k tomu velmi kratke prochazky, protoze energii fakt nemas. Celkove asi po 5 tydnech jsem se vracela do prace (kancelar). Uplne fit bez omezeni jsem se citila 3 mesice od operace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 18:25

Takže holky nikdo z vás nepracoval při nemocenské jo? neřeším peníze, ale zástup za sebe…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 18:26

Jsem po vyjmutí dělohy, vaječníků a ještě se tam v břiše operovalo střevo, močový měchýř… Rozsáhlá, nekolikahodinová operace.
Nikdo mě neřekl konkrétně, co mám dělat. Obligátní - dle sil. Nic nezvedat.
Takže sama nevím, zda víceméně ležet? Chodit na procházky - třeba pár kilometrů? Před operací jsem neměla problém ujít 20-25 km, takže teď třeba 5 km? Jsem po operaci čtyři týdny.
Návrat do práce - operatér říkal, že klidně za 3-4 týdny. Což si vůbec neumím představit, že bych nyní měla jít do práce.
Gynekoložka-ne operatér - říká, jak se budu cítit. Ale neřekla konkrétně.
Za jak dlouho vás přestala bolet jizva a okolí jizvy? Pořád je to na pohmat bolestivé. Když si vezmu kalhoty, volnější, nejsem v nich napreslá, tak je to pořád hodně nepříjemný při chůzi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 18:50

Jsem dva roky po operaci, byla laparoskopicky, odstraněny i vaječníky.
Domů jsem šla pátý den (sobota) a hned od následujícího pondělí jsem chodila v době vycházek třikrát týdně do práce. Jedná se o kancelářskou práci, osm hodin denně bych to ze začátku asi nevydržela, ale těch pět hodin bylo bez problémů.
Jinak jsem respektovala pokyny, nic těžkého nezvedala a se sportem začala až po 6 týdnech. Žádné problémy nemám, vše se krásně zahojilo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 19:15
@Anonymní píše:
Jsem dva roky po operaci, byla laparoskopicky, odstraněny i vaječníky.
Domů jsem šla pátý den (sobota) a hned od následujícího pondělí jsem chodila v době vycházek třikrát týdně do práce. Jedná se o kancelářskou práci, osm hodin denně bych to ze začátku asi nevydržela, ale těch pět hodin bylo bez problémů.
Jinak jsem respektovala pokyny, nic těžkého nezvedala a se sportem začala až po 6 týdnech. Žádné problémy nemám, vše se krásně zahojilo.

díky, dáváš mi naději. jsem jinak zdravá, jizvy po císaři krásně zahojené, tak věřím, že rekonvalescence bude dobrá, že jsem v dobré kondici..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 19:31

Neležela jsem. Navíc říkáš nesmysl. Jestliže ti vezmou dělohu, nemůže ti za dva roky hrozit plastika dělohy. Doporučuje se nezvedat nic těžkého, nevědět prádlo, netahat vysavač. Na operací ( vaječníky a děloha) jsem byla před dvěma lety. Operace v pondělí, ve čtvrtek domů. Další týden už jsem po pár hodinách pracovala. Odpočívala jsem podle toho, jak jsem se cítila.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 19:35
@Anonymní píše:
Neležela jsem. Navíc říkáš nesmysl. Jestliže ti vezmou dělohu, nemůže ti za dva roky hrozit plastika dělohy. Doporučuje se nezvedat nic těžkého, nevědět prádlo, netahat vysavač. Na operací ( vaječníky a děloha) jsem byla před dvěma lety. Operace v pondělí, ve čtvrtek domů. Další týden už jsem po pár hodinách pracovala. Odpočívala jsem podle toho, jak jsem se cítila.
říkám jen to, co mi řekla gynekoložka, dost mě to vyděsilo. budu to stejně ještě konzultovat s nemocnicí.
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 19:39
@Anonymní píše: říkám jen to, co mi řekla gynekoložka, dost mě to vyděsilo. budu to stejně ještě konzultovat s nemocnicí.

Já ti věřím, ale logicky když ti něco vezmou, nemůžou to pak znovu operovat. To je hloupost. Když ti uříznou ruku, taky si ji už nezlomis.

• Citovat
  • Nahlásit
14610
29.4.21 19:39
@Anonymní píše:

Mozna mela na mysli plastiku pochvy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5031
29.4.21 19:40

Já jsem teda nepracovala, ale měla jsem v tu dobu doma roční dítě a dvě starší. Takže kromě nezvedání, jsem musela prostě fungovat. Opravdu dodržuj to nezvedání těžkých věcí. A jinak myslím, že si tělo prostě řekne. Byla jsem opravdu hodně unavená, když jsem to přehnala s fyzickou aktivitou, tak mě bolel podbřišek.
Mám zasebou tři císaře a můžu říct, že ta rekonvalescence po hysterektomii byla stejná jako ty císaře dohromady. Překvapilo mě to, protože jsem po sekcích byla vždycky rychle v pohodě.
Dala bych si tak 14 dní volno a potom už by se kancelář dala zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 19:42
@cecetka píše:
Mozna mela na mysli plastiku pochvy :think:

Nevím. Je to divné.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 19:42
@Anonymní píše:
Já ti věřím, ale logicky když ti něco vezmou, nemůžou to pak znovu operovat. To je hloupost. Když ti uříznou ruku, taky si ji už nezlomis.

pardon, tak to je asi plastika pochvy…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat