Hysterektomie u silnější ženy klasickou operací (ne laparo)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
30
19.9.21 13:20

Hysterektomie u silnější ženy klasickou operací (ne laparo)

Dobrý den,
prosím Vás o zkušenosti, kdo jste silnější postavy a po hysterektomii, která neproběhla laparoskopicky, ale normálním řezem, což čeká mě za 14 dní.
Je mi 40 let, mám větší myom, který dělá neplechu, tlačí mě bolestivě na močový měchýř, mívám velmi silné měsíčky a nyní větší bolesti v podbříšku. Budou mi brát dělohu, vejcovody i čípek. Vaječníky zůstanou.
Jak bylo po operaci? Přibraly jste na váze po operaci? Jak to probíhalo v nemocnici? Jak se hojilo břicho, jizva? Jsem před deseti lety po císaři a už tenkrát jsem se velmi dlouho hojila..(Léčila jsem se na otěhotnění hormonálně, mám vymodlené dítě).Moc děkuji za rady, zkušenosti. Moc se bojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18395
19.9.21 13:23

@Jaňuleeee Muzu se zeptat, proc klasicky rez?
Neni duvod, abys po operaci pribrala. Vajecniky ti zustanou a budou dale dodavat telu hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
19.9.21 13:31

Lékař mi odpověděl na tuhle otázku, že bude řez kvůli velikosti a umístění myomu a také kvůli silné postavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8089
19.9.21 13:41

Pokud je myom menší než 8cm, jde to laparoskopicky..
Hojení může být problém i nemusí, příbuzná měla dvě reoperace, protože se jí objevila kýla. A pak bych hlídala srůsty, ty bývají taky často

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8089
19.9.21 13:43
@Jaňuleeee píše:
Lékař mi odpověděl na tuhle otázku, že bude řez kvůli velikosti a umístění myomu a také kvůli silné postavě.

Umístění??? pokud vezmou dělohu, vyjde to nastejno, spíš jde o tu velikost. Ve tvém případě bych se nespokojila s řezem a zkusila jiné lékaře. Rekonvalescence bývá řezem samozřejmě delší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 14:02

Operace řezem pro velkou dělohu (odpovídala 20tt). Řez 27cm.
Nepřibrala jsem.
Hojení asi běžné? V břiše v ráně jsem do vyndání stehů měla „boule“, po vyndání zmizely. Jen jakoby z jednoho stehu vytékal tělní mok. Dostala jsem na to ATB mast.
Po 3/4 roce stále necítím podbřišek cca 20 cm na výšku - jakoby umrtvení od zubaře.

Po 14-ti dnech mi již bylo relativně dobře. Předtím jsem ještě měla běžné komplikace po operaci - zánět močového měchýře.

• Citovat
  • Nahlásit
1930
19.9.21 14:38

@pannda Paní nezmiňuje, jak moc „silná“ je, ale je fajn si uvědomit, že ani ty laparoskopické nástroje nejsou nekonečně dlouhé a od nějaké síly špeků (pardon) se s nimi operuje buď blbě nebo ani nedosáhnou všude, kde je třeba. Dále je to poloha, kdy při laparoskopii musí být celý stůl nakloněn hlavou dolů, tíha tuku tlačí na bránici, to na plíce a ventilátor to nemusí utáhnout, aniž by u toho nepoškodil plíce, pak operaci stopne anesteziolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
23.9.21 18:21

Wobenzym nebo něco jiného?

Prosím Vás, má někdo zkušenosti s Wobenzymem po hysterektomii?
A nebo Vám pomohlo s hojením něco jiného? Budu mít po téhle operaci špatně hojící se jizvu, otevřou mě tam, kde byl císař. Lékař mě dopředu upozornil, že se budu dlouho hojit. Už po císařském řezu, jsem měla problémy.
Moc Všem děkuji za rady a zkušenosti :kytka:!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18395
23.9.21 18:34

@Jaňuleeee Nic jsem neuzivala, mela jsem LAVH. Jen mi Dr. predepsal cipky, aby se predeslo zanetu v pochve.
Po cisari jsem jizvu masirovala Contractubex drm. gelem a krasne se hojila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat