Reklama

Hysterické záchvaty dcerky - 19 měsíců, kvůli narození brášky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BBona
Povídálka 40 příspěvků 28.12.16 15:24
Hysterické záchvaty 19měs dcerky, kvůli narození brášky

Volám o pomoc všechny maminky, které mají zkušenost se špatným přijetím sourozence.
Dcerka 19měs., úžasná bytost, avšak do porodu hodně závislá na mamince, byla nošená v šátku, atd..Odloučení díky porodnici nesla těžce, v noci mi volal zoufalý manžel, abych se jí pokusila uklidit alespoň přes telefon, měla hysterické záchvaty pláče a hledala maminku. Nepomohl ani příjezd tchýně před porodem - spíše to vše ještě zhoršilo.
Od doby co jsem doma z porodnice, je dcerka zoufalá a zmatená.
Na malého brášku zlá není, ale žárlí hodně, vybíjí si vztek směrem k nám, vztekání a u toho kousání do vlastní ruky, či válení se po zemi je ted´na denním pořádku. Když má splín, začne s pláčem opakovat „maminka kde je“ i když jsem vedle ní, nebo třeba v druhé místnosti..
Nesnese pohled na to, když ho kojím ( a to jsem jí kojila až do 18ti měsíců - pak se sama odstavila), zkoušela jsem jí nabídnout, že se taky může napít mlíčka, ale naštěstí vždycky řekne „nene, miminko bumbá mlíčko, Leonka už ne…“ (má neuvěřitelnou slovní zásobu - prostě ženská, no :lol: ).
Vidím na ní, jak se cítí zmatená, ztracená, je vystreslá, přitom se snažím s ní o tom mluvit, mazlit jí, dávat jí prostor jen pro ní…Nic nepomáhá, je to tři týdny a mám pocit, že mě trefí šlak…V noci se budí a nespí pak třeba tři hodiny, jakmile odejdu třeba nakojit malýho, nebo na wc, spustí pláč a začne dokola opakovat „maminka kde je“…Přistihla jsem se, že začínám mít před ní obavy se mazlit s miminkem, aby nezačala žárlit 8o…Takhle to prostě nechci..
Maminky poraďte jak nastolit klid a mír? Jak jste to zvládaly vy?
Jak dlouho trvalo u vás, než starší přijal mladšího?
Mám obavu, aby si malá nenesla do života nějaké trauma, ale už fakt nevím co si počít…
Začínám být sama zoufalá, v noci pravidelně řvu do polštáře, jak bulík :oops:

Děkuji všem za případné rady…Mějte krásný zbytek roku.
 Bára

(a mimochodem, nutně sháním zachovalý dvojkočárek, kdyby jste náhodou o něčem věděly.. :kytka: )

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lokynka
Kelišová 5226 příspěvků 28.12.16 15:29

Řekla bych, že to, co vedlo k odstavení nebyl přímo odstav, ale jen bojkot a měla jsi vydržet a kojit nadále, vždyť je ještě malinká, nemůžeš čekat, že se bude chovat jako třeba tříleté dítě, je jí rok a půl a neví, která bije, vůbec si nějakého brášku, kdo to je atd. neuvědomuje ještě. Když kojíš, vezmi si ji také k sobě a mazlete se, když už nechce kojit. Hlavně to chce trpělivost a spoustu lásky. Je ještě fakt malinká

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26433 příspěvků 28.12.16 15:33

Normálně bych jí natáčela na kameru a ve dvaceti jí ta videa záchvatů žárlivosti pustila… :mrgreen:

Néé promiň. :mrgreen: Mě to přijde… :mrgreen: Já si nemohla pomoct :mrgreen:… „trauma“ :mrgreen:

Fakt se omlouvám za upřímnost. Já to nemyslím nijak zle. :hug:

Jen jsem prostě stará škola. Mi přijde, že dneska maminky moc hrotí. Chápu, že tě to trápí a dcera evidentně žárlí. Ale podle mě - no a co? Žárlit bude v životě ještě moooockrááát. Přišel sourozenec, maminka už není jen a pouze její. Musí se s tím vyrovnat, jakožto každé dítě k němuž přišel sourozenec.

Snad ti skutečně poradí maminy co s tímhle mají zkušenosti. Já se fakt omlouvám, nemohla jsem si pomoct. :oops:

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 28.12.16 15:35

U kamosky obdobi akceptace jeste nenastalo, druhe dite ma uz osm mesicu a prvni (necele 3 roky) ho nenávidí a ubližuje mu, jakmile je sam. A mluví o nem skarede.Radu nemam, vratit v čase se nejde, zřejmě jste chtěli maly rozestup, tak ted holt budete mit par mesicu, let boj a nervy.Ale nekdo zkušený jiste poradi…

BBona
Povídálka 40 příspěvků 28.12.16 15:36

Lokynko, já jsem jí chtěla kojit i nadále, ale ona začala odmítat už když jsem byla v osmém měs. těhu..Nabízím jí i ted´, ale nechce. Když kojím zkouším jí k sobě zvát, at´se jde k nám taky pomazlit (jak dobře by mi udělalo, mít ty dva broučky v jednom náručí!:) ), ale nechce, zakryje si oči a říká nene…žárlí..Já vím že je malinká, ale ona dost věcí v rámci chodu života chápe, až někdy valím oči…Stejně tak mi řekla, že maminka už nemá bříško, protože bráška už je v postýlce. Takže zase až tak mimo není.. Spíš tím jak je malinká, nedokáže pochopitelně strávit vlastní pocity a má v sobě zmatek. Snažím se jí v tom pomoci, ale marně..Jak jí mám ujistit v tom, že jsem tu stále pro ní, jak jí dát dostatek lásky, ale zároveň tu být i pro jejího narozeného brášku..v tom mám právě zmatek já :? Snažím se s ní mazlit, hrát si s ní.. ale pokaždé, když se musím věnovat malému, přijde ta hysterie, nebo naschvály a zlobení, či vztekání…

Fima
Nadpozemská drbna 29217 příspěvků 13 inzerátů 28.12.16 15:36

Předně bych se snažila dát dohromady sama. Já vím, není to lehké, ale chování dcerky se ve velké míře bude odrážet od toho tvého. Tohle všechno bude chtít čas. Srovná se to, utřepe se to. Jak dlouho to ovšem bude trvat, to Ti nikdo neřekne. Můžou to být týdny, ale i měsíce. Obecně si též myslím, že nějaké vysvětlování v tomto věku k ničemu nepovede, na to je dcerka ještě moc maličká. V tomto věku toho ještě moc nechápe, vidí jen vetřelce, který ji sebral mámu. Hodně se s ní mazli, hraj si s ní, buď tady zkrátka pro ni a dej tomu čas.

BBona
Povídálka 40 příspěvků 28.12.16 15:37
@FreeLady12 píše:
Normálně bych jí natáčela na kameru a ve dvaceti jí ta videa záchvatů žárlivosti pustila… :mrgreen:

Néé promiň. :mrgreen: Mě to přijde… :mrgreen: Já si nemohla pomoct :mrgreen:… „trauma“ :mrgreen:

Fakt se omlouvám za upřímnost. Já to nemyslím nijak zle. :hug:

Jen jsem prostě stará škola. Mi přijde, že dneska maminky moc hrotí. Chápu, že tě to trápí a dcera evidentně žárlí. Ale podle mě - no a co? Žárlit bude v životě ještě moooockrááát. Přišel sourozenec, maminka už není jen a pouze její. Musí se s tím vyrovnat, jakožto každé dítě k němuž přišel sourozenec.

Snad ti skutečně poradí maminy co s tímhle mají zkušenosti. Já se fakt omlouvám, nemohla jsem si pomoct. :oops:
:mrgreen: V pohodě, je třeba to brát i s humorem…No nezapomeň, že jsem šestinedělka a hormóny mě klátí, všechno si hodně beru… :)

BBona
Povídálka 40 příspěvků 28.12.16 15:40
@Rakosnicek1983 píše:
U kamosky obdobi akceptace jeste nenastalo, druhe dite ma uz osm mesicu a prvni (necele 3 roky) ho nenávidí a ubližuje mu, jakmile je sam. A mluví o nem skarede.Radu nemam, vratit v čase se nejde, zřejmě jste chtěli maly rozestup, tak ted holt budete mit par mesicu, let boj a nervy.Ale nekdo zkušený jiste poradi…

Před dvěma a půl lety, jsme s mužem byli přesvědčeni, že nemůžeme mít děti.. pak přišel zázrak po letech snažení a rezignace v podobě dcerky.. Nikdy by mne nenapadlo, že mohu otěhotnět tak rychle znovu a že vůbec bych ještě mohla otěhotnět…člověk míní, život mění…:) Budu doufat, že trpká zkušenost tvé kamarádky nebude náš případ…děkuji..

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 28.12.16 15:42

Kontaktní rodičovství je krásná myšlenka, ale některé děti jsou kvůli tomu docela dost rozmazlené, což se mi zdá i případ tvé malé. Nevím, třeba se pletu.

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 28.12.16 15:43

@BBona nechci,aby to vyznělo, ze ti to preju :mrgreen: Ono si časem asi sedne vse, ja bych ale zesilela driv nez by to nastalo :)

Fima
Nadpozemská drbna 29217 příspěvků 13 inzerátů 28.12.16 15:43

Jinak mám děti po dvou letech, takže o něco víc, než máš ty zakladatelko, ale pro fůru lidí je to pořád dost málo. Syn se svým batolecím rozumem na miminko hrozně těšil, chystal se mnou výbavu, vybíral dudlík… a pak přišla realita. Už druhý den v porodnici na něm byla vidět ta šílená změna. Začal mě naprosto ignorovat. Nikdy nezapomenu, jak jsme dojeli domů z porodnice a syn sebou v kuchyni práskl o zem a šíleně začal bušit do podlahy. Srovnával se s tím taky, hysteráky a další výživné reakce byly vůči mně na denním pořádku. Kolikrát ke mně přišel a kousl, nebo mě štípl do nohy. U nás to trvalo krátce, 14 dní. Dneska jsou z nich super parťáci (5 a 3 roky), z kterých mi jde často hlava kolem, ale prý všechno, co dělají, dělají z lásky, jak mi onehdá vysvětlil starší syn. :mrgreen:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26433 příspěvků 28.12.16 15:51
@ilonka12 píše:
Kontaktní rodičovství je krásná myšlenka, ale některé děti jsou kvůli tomu docela dost rozmazlené, což se mi zdá i případ tvé malé. Nevím, třeba se pletu.

Lépe bych to nenapsala. Podle mně také rozmazlenost z tzv. kontaktního rodičovství. Přehnaného ňuňání a ňuchání a nadstandartně věnovaného času pouze dítěti. U zakladatelky pro to ale mám jisté pochopení, jak zmiňovala, mysleli, že nemohou mít děti. Pak chápu přehnanou péči a chování k dítěti.

Nicméně… toto je následek no. :nevim:

Podle mě je fajn, že přišel sourozenec… je čas se „odrozmazlit“ a drobááátko osamostatnit, trošku tu pupeční šňůru natáhnout ;) Bude pak snažší i přechod na školku ;) Asi to bude nějaký čas pekelné, ale jistě se to časem poddá a bude zase dobře. Jednou z nich budou nerozdělitelní parťáci :kytka: Holt to bude ale náročnější zvykačka no. :hug:

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 28.12.16 15:51

Neznám to osobně, jako u svých dětí. Ale od bráchy.
Zkus najít čas tak aby šel třeba tatínek ven s malým - nebo s ním byl přes den, když není v práci nebo povolej babičky, aby jezdili venku.
A ty buď s malou sama, mazlete se povídej jí - hrajte si.
Ono se moc jic jinýho dělat nedá. Jednou si to sedne, ale za jak dlouho nikdo neví, každý děcko tohle vnímá jinak.

Synovec měl sestřičku moc rád, ale najednou byl na jiný koleji a hodně těžce to nesl, hůř, že brácha i švagrová byli hodně mladý a nějak to asi nezvládali.
Ale jste na to dva, tak to určitě zvládnete.

Zkus se trošku uklidnit, že i jinde to tak je, aby malá z tebe cítila klid.

jita22
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 3 inzeráty 28.12.16 15:52

Dcerka je nestastna, zmatena, co zkusit třeba homeopatika?

Gosi
Kelišová 5527 příspěvků 28.12.16 15:55

Malá teda nevolá přímo mě, když jsem vedle ní, ale volá toho, kdo tam není… když jí hlídá táta a já jsem v práci, volá mě, když jsme doma s tatinkem oba, volá babi, když má babi, volá svojí sestřenku a bratránka… jinak má projevy od toho roku a půl stejné a sourozence nemá, kolikrát ani neubližuje, že by chtěla ublížit, ale prostě jí hrozně baví do nás kousat, plácat bratránka aj. a pokud se takhle nebaví, tak se taky vzteká, i když posledních dobou si sama kreslí, hraje s kuchyňkou… pokud není zlá na mimi, tak bych v tom možná až takovou souvislost nehledala, dost možná se jen začíná „projevovat osobnost“ :nevim: navíc oba jsou malý, a hlavně miminko, jak malá začne chápat víc vztahy a i si hrát s dětma, tak mladej už na ní bude reagovat a bude to lepší… jinak prej pomáhá když miminko přinese sestřičce panenku a co děláš ty s miminkem, bude ona cvičit na panence…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama