Hysterické záchvaty, u 2 a čtvrt roku starého dítěte - mám to něj

6677
20.11.18 20:57

Hysterické záchvaty, 2 a čtvrt roku

Dobrý večer, jdu si pro zkušenost. Mám dvě děti, 28 a 8 měsíců. Starší dcera je poslední cca týden úplně na ránu. Jsem zvyklá na vztek, vzdor, hádání, odmlouvání, prostě klasické období vzdoru, známe, umíme. Čas od času má v noci noční děsy. No a k věci - to dítě je prostě rozbitý. Několikrát denně dostane záchvat, kdy kňourá, brečí, řve, kope, mlátí sebou - ale nezní to jako klasický vztek, ale tak nešťastně. U toho volá mamíí, mamíí, přijdu, obejmu, odstrčí mě, kope, chci mlíko, nechci mlíko, chci mlíko, mamííí uaaaa, chci tohle, nechic, chci, nechci, mamíííí. Obejmu, kope, pustím jí, začně vřískat víc, nereaguje na mluvení, je jedno, zda mluvím klidně, řvu, hladím ji, ignoruju… připadá mi to, jak kdyby měla „noční děs“, ale přes den a bdělá. Trvá to různě, pár minut až půl hodiny, pak většinou nakonec vezme na milost flašku s mlíkem a jakž tkaž se zklidní. Pravda je, že má teď rýmu a kašel a roste jí stolička, ta je jí asi blbě, ale že by z toho bylo tohle? Přejde to zas? Mám to nějak řešit, nebo se obrnit trpělivostí a je to jen fáze? Vzteky a šprajcy zvládám, ale tohle mě ničí, přijde mi utrápená, ale vůbec jí neodkážu pomoct, protože prostě kloudně nereaguje. :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

12098
20.11.18 21:04

Podle me klasicke obdobi vzodru, kterym si dite musi projit a nevi si samo rady se svymi emocemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6677
20.11.18 21:09

@Šarlota4 Možná ano, jen nejsem absolutně zvyklá na takovéhle projevy. Že se vzteká, hádá, neposlouchá… to znám. Tohle je novinka, která mě trochu vylekala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12098
20.11.18 21:11

Moje dcera mela taky zachvaty, kdy neslo proste nic. Sama nevedela co chce. Proste to muselo odeznit. U nas to tedy melo vzdy spoustec u vas je to z niceho nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6677
20.11.18 21:17

@Šarlota4 nene, vetsinou to neco spusti. Obcas teda to, ze ji podam flasku s mlikem (na noc a rano ho ma, vidi to u mladsiho) a hysterie je na svete, protoze to chtela do jiny flasky prece..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12098
20.11.18 21:26

@sakota tak to je jak u nas. Nebo nuceny odchod z hriste apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
476
20.11.18 21:30

Jo, to znám. Kluk dělal téměř to samé. Trvalo to asi 3 měsíce. Když jsme byli doma, tak jsem ho prostě nechala, ale nejhorší to bylo někde venku, v obchodě… No mazec. Držím palce, ať to přejde co nejdříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
20.11.18 22:28

Syn má 2,5 roku a jsme na tom podobně. Podle mě si neví rady s emocemi, pokud vaší dcerku ještě k tomu trápí zuby nebo nachlazení, je to o to horší (mně stačí bolest hlavy a jsem taky celý den na ránu :mrgreen: ).
Jakmile dojde k záchvatu hysterie, nechávám ho být, v ten okamžik nepomáhá nic. Jakmile to trochu poleví, nabídnu objetí a řekneme si, co se stalo. Držte se, snad to brzy přejde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.19 09:43
@sakota píše:
Dobrý večer, jdu si pro zkušenost. Mám dvě děti, 28 a 8 měsíců. Starší dcera je poslední cca týden úplně na ránu. Jsem zvyklá na vztek, vzdor, hádání, odmlouvání, prostě klasické období vzdoru, známe, umíme. Čas od času má v noci noční děsy. No a k věci - to dítě je prostě rozbitý. Několikrát denně dostane záchvat, kdy kňourá, brečí, řve, kope, mlátí sebou - ale nezní to jako klasický vztek, ale tak nešťastně. U toho volá mamíí, mamíí, přijdu, obejmu, odstrčí mě, kope, chci mlíko, nechci mlíko, chci mlíko, mamííí uaaaa, chci tohle, nechic, chci, nechci, mamíííí. Obejmu, kope, pustím jí, začně vřískat víc, nereaguje na mluvení, je jedno, zda mluvím klidně, řvu, hladím ji, ignoruju… připadá mi to, jak kdyby měla „noční děs“, ale přes den a bdělá. Trvá to různě, pár minut až půl hodiny, pak většinou nakonec vezme na milost flašku s mlíkem a jakž tkaž se zklidní. Pravda je, že má teď rýmu a kašel a roste jí stolička, ta je jí asi blbě, ale že by z toho bylo tohle? Přejde to zas? Mám to nějak řešit, nebo se obrnit trpělivostí a je to jen fáze? Vzteky a šprajcy zvládám, ale tohle mě ničí, přijde mi utrápená, ale vůbec jí neodkážu pomoct, protože prostě kloudně nereaguje. :/

Jó milovaná, zoubky jsou svinstvo :D
Na prořezávání zoubků prodávají mastičku - zeptej se v lékárně a pak se vyspíš mnohem víc.
Pokud jsou děsy jiného charakteru, tak hned probudit!
Dej mi vědět, jak to všechno dopadlo.
Držím palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama