Hysterické záchvaty z jídla

28
19.7.21 12:35

Hysterické záchvaty z jídla

Ahoj holky, mám problém se synem a jeho jídlem. Jsou mu 2 roky, vždycky jedl krásně a všechno, snědl celý oběd ať jsem mu dala cokoliv, ovoce do ruky, žádný problém.
Před asi měsícem jedl k obědu řízek na kterém se začal dusit, hned jsem mu ho vyndala z pusy a začal strašně brečet a od té doby problém.
Jediné co k obědu sní jsou vývary, ale jen vodu, jakmile je tam třeba kousek zeleniny, nudle atd., tak začne vyvádět a do té pusy to prostě nedá. Když před něj postavím cokoliv jiného (i boloňské špagety nebo rajskou, což do té doby miloval) začne hystericky brečet, celý zrudne, snaží se vyskočit ze židle a nic s ním nehne. To samé ovoce, vždycky se rozbrečí a prostě ne, takže ovoce řeším rozmixovat a do kapsiček, to si vycucá.
Zvláštní je že třeba chleba, housku sní, piškoty nebo když mu občas babička přinese nějakou ňamku tak to sní vpohodě taky, to mu nevadí.
Takže je živ na pečivu se sýrem, vody z vývaru, jogurtech, ovocných kapsičkách a mlíku.
Zkoušela jsem i nechat vyhladovět ale žádný efekt. Šíleně pak brečí hlady ale “normální” jídlo si stejně nedá. Už přemýšlím i nad dětským psychologem. Nemáte někdo radu co s tím? Jsem už zoufalá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
421
19.7.21 13:21

Sla bych k tomu psychologi. Poradí jak to udělat aby se malý zbytečně netrápil. A ty taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5597
19.7.21 13:40

Nech to tak, dávej mu co chce, důležité, že aspoň něco jí. On časem podle mě zapomene. Čím víc z toho budeš na nervy a nutit ho, tím to bude horší. Znám děti, co byly extrémně vybíravé a byly do 3 let na 2-3 typech jídel a taky z toho postupně vyrostly.
Normálně vař všecky jídla, jemu dávej to co jí, občas před něho dej něco jiného, třeba jen tak na stůl, nakrájet ovoce, nebo ty špagety tam nechat ležet, třeba i s vidličkou, ale netlačila bych.
Měsíc je málo, to časem přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
19.7.21 15:52

Nehrotila bych to, hlavně mu to nenutit násilím. Klidně bych měsíc dávala jen mixované a pak postupně zkoušela kousky. On časem na tu blbou zkušenost zapomene a pak to zase půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat