Hysterický pláč 21 měsíců kdekoliv nově

Anonymní
17.8.21 21:42

Hystericky pláč 21 měsíců kdekoliv nově

Zdravím maminky.

Chtěla bych se poradit s Vámi, určitě ať už s maminka mi, které s tímto mají také zkušenost i nebo nemají, ale mají nějakou radu.

Syn, 21 měsíců je citlivý, úžasný chlapeček. Má rád podle mě více to „své“ nemusí chodit na hřiště za dětmi, když už tak je pozoruje. Velice si s nimi nehraje - ale zase je ještě malinky na společné hraní. Jsem ráda když dovolí chvilinku hraní vedle sebe s dětatkem které zná.

Co mě trápí je, že opravdu HODNĚ MOC reaguje hysterickým pláčem na to když někam jdeme - na návštěvu, k doktorce atak. U pani doktroky je neosetritelny. Já ho připravují, vždy, vykládám mu, myslím že mi rozumí protože když o tom mluvím začne mrcat. Ale tam se šílené rozbeci. Když byl malinký to tak neměl, ale postupem času to sílilo a teď úplně.
Hrůza při návštěvě doktora a nejhorší je že i kdekoliv návštěvy. Pláče strašně prvních 20 minut nejméně a potom celkem se trochu otrka ( ale i tak když je na návštěvě druhé děťátko a všichni slyší jak malý opravdu řve je to nepříjemné) ale i tak někde řve tak že prostě musíme domu. Vždy připravují lidičky okolo jak to s námi je ať ví, ale pořád stejne. Já na něj mluvím, ukazuji, snažím se v klidu být sním. Nepláče jen u babiček- tam chodí častěji. Tam to zvládla krásné i sám delší dobu i na noc. Chtěla jsme se zeptat na Bachovy esence jestly máte některá prosím zkušenost a vůbec jestly jste měli nebo máte to stejně doma. A jestly vám něco pomohlo. A kdy to pominulo. Nechci mu dělat nedobře, nechci aby se cítil zle, mrzí mě to ale třeba návštěva doktora je nevyhnutelná.
Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
971
17.8.21 21:49

Jestli se pise s mekkym I.

Socializujes ho dostatecne? Jak moc se vidi s jinymi detmi? Tohle je typicke pro deti, ktere jsou predevsim doma s maminkou a nic moc jineho neznaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.21 22:00
@Sardelka píše:
Jestli se pise s mekkym I.

Socializujes ho dostatecne? Jak moc se vidi s jinymi detmi? Tohle je typicke pro deti, ktere jsou predevsim doma s maminkou a nic moc jineho neznaji. [/citac

Omlouvám se za chybu. Myslím že jich tam bude ještě víc.

Ven chodíme dopoledne, odpoledne. Hodně co se dá. Na návštěvy 2× do týdne.

• Citovat
  • Nahlásit
3803
18.8.21 09:53
@Sardelka píše:
Jestli se pise s mekkym I.Socializujes ho dostatecne? Jak moc se vidi s jinymi detmi? Tohle je typicke pro deti, ktere jsou predevsim doma s maminkou a nic moc jineho neznaji.

To bych nerekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3803
18.8.21 10:12
@Anonymní píše:
Zdravím maminky.

Chtěla bych se poradit s Vámi, určitě ať už s maminka mi, které s tímto mají také zkušenost i nebo nemají, ale mají nějakou radu.

Syn, 21 měsíců je citlivý, úžasný chlapeček. Má rád podle mě více to „své“ nemusí chodit na hřiště za dětmi, když už tak je pozoruje. Velice si s nimi nehraje - ale zase je ještě malinky na společné hraní. Jsem ráda když dovolí chvilinku hraní vedle sebe s dětatkem které zná.

Co mě trápí je, že opravdu HODNĚ MOC reaguje hysterickým pláčem na to když někam jdeme - na návštěvu, k doktorce atak. U pani doktroky je neosetritelny. Já ho připravují, vždy, vykládám mu, myslím že mi rozumí protože když o tom mluvím začne mrcat. Ale tam se šílené rozbeci. Když byl malinký to tak neměl, ale postupem času to sílilo a teď úplně.
Hrůza při návštěvě doktora a nejhorší je že i kdekoliv návštěvy. Pláče strašně prvních 20 minut nejméně a potom celkem se trochu otrka ( ale i tak když je na návštěvě druhé děťátko a všichni slyší jak malý opravdu řve je to nepříjemné) ale i tak někde řve tak že prostě musíme domu. Vždy připravují lidičky okolo jak to s námi je ať ví, ale pořád stejne. Já na něj mluvím, ukazuji, snažím se v klidu být sním. Nepláče jen u babiček- tam chodí častěji. Tam to zvládla krásné i sám delší dobu i na noc. Chtěla jsme se zeptat na Bachovy esence jestly máte některá prosím zkušenost a vůbec jestly jste měli nebo máte to stejně doma. A jestly vám něco pomohlo. A kdy to pominulo. Nechci mu dělat nedobře, nechci aby se cítil zle, mrzí mě to ale třeba návštěva doktora je nevyhnutelná.
Děkuji :srdce:

Tvuj chlapecek je proste citlivejsi a jeste navic ma obdobi. Nejsem psycholozka, takze nevim, jestli je to tim, ze chce ted rozhodovat sam (ze nikam nechce) nebo si uvedomuje nejisty svet, to je jedno.

Hele, ty potrebujes zajistit, ze bude mit jistotu, ze se nic nemuze stat, a zaroven, ze on ma pravo na emoce.

Ty jsi asi moc hodna laskava maminka, snazis se, aby vsichni okolo vedeli, ze…

Zkusila bych to jinudy. Kazdopadne si usetri dlouhe vysvetlovani, ze pani doktorka jenom tohleto, nebo ze deti na navsteve jsou hodne. To ho vecne vlastne vubec nezajima, on se trapi ted a tady a zadny rozumovy duvody mu s tema emocema nepomuzou. Takze jednoduse reknes: jdeme k doktorce, bude to na chvilku. Nevim, jestli jsi zkousela tam vzit hracku.

No, nerikas, jestli zacne rvat uz v cekarne nebo az v ordinaci

Na navsteve staci, rikas, vydrzet 20 minut. Tak to nekomentovat, nevysvetlovat, odejit s nim di vedlejsi mistnosti, zase mu nic nevysvetlovat, jen ho mit na kline a treba ukazat neco na zdi, odvest pozornost (ale ne, kdyz ma amok, ale az to trochu prejde). Az se trochu uklidni, tak se ho zeptat, jestli pujdete tam a chce chovat… a krok za krokem ho poustet. Hlavne si ani jemu nic nevycitej, je to normalni.

Jedine navstevu poucit, aby se na nej nevrhala a nevsimala si ho, dokud nebude cajk. Normalni lidi ho pochopej. Hlavne at na nej nekoukaj, nepristupujou, nechovaj a vubec, nevstupujou do jeho osobniho prostoru. Kdyz pockaj a pak ho oslovej neprimo, takze nikoli ‚Peeeeťooooo, ty jsi ale vyrostl‘, ale ‚teda ty mas krasny auto‘…a za chvili ‚muzu se podivat na tvoje auto‘?…deti se rady pochlubej, on ho rad ukaze. A po obdivu k autu to dite muzu vklidu oslovit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1995
18.8.21 11:26

Jo, to jsem mela doma :mrgreen: Od roka a pul do tri let. Tolerovala jen rodinu a lidi, co vidala casto. Stacilo, aby soused tri tydny neprisel a uz ho vitala s revem. V kramu stacilo, aby mi nekdo rekl dobry den, a uz spustila. K doktorovi jsme museli chodit ve dvou, jeden ji vzdy musel odvest z ordinace, aby jsme se s doktorem slyseli.
Navic jsme se teda ani nemohli zasmat, to obrecela u kazdyho, nesnesla ani kdyz se smali lidi v televizi. Zkouseli jsme leccos, ale asi z toho musela proste vyrust.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 12:08

@FlorenceF Jenkins

Moc děkuji za krásně napsané, určitě vyzkouším hodně tvých rád a trochu změním přístup. Dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 12:10

@větvička1 naprosto přesně jak píšeš, k té doktrove chodíme ve dvou protože vůbec ho neslyším. Pláče už kdyz budu cestu k doktorce. Některé řeči maminek jaký je maminak, a že by potřeboval dostat aby nedělal hysterii nechápu.
Jsme na malém městě takže nic moc.
Děkuji za uklidnění že to ale pominulo :dance:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat