Hysterický pláč u kojení jako reakce na antibiotika?

16
6.6.21 16:54

Hysterický pláč u kojení jako reakce na antibiotika?

Ahoj, najde se tu prosím někdo, kdo by měl podobnou zkušenost nebo nějaký nápad, radu? 3. den užívám antibiotika skrz zánět zubu. Naše tříměsíční holčička je plně kojená, ale zhruba od té doby, co jím antibiotika, hrozně bojujeme s kojením. Chvíli se přisaje, a potom spustí hysterický pláč. :zed: Většinou se pak už ani nechce znovu přisát, stačí, že ji přiložím k prsu a šíleně řve. Když se uklidní, tak i když není najezená, vypadá v pohodě a o jídlo se nehlásí. Také poslední dva dny spí přes den mnohem méně (v noci normálně). Napadlo mě, že atb mohou nějak ovlivňovat chuť MM a proto ho odmítá. Když jsem ji ale po několikahodinovém odmítání prsa dokrmila odstříkaným mlékem, snědla ho bez problémů :think: Kdyby ji vadila chuť, předpokládám, že by ani odstříkané nechtěla…? Už vážně nevím co dělat, opravdu vříská tak, že se skoro nenadechne, ale jen, když se jí snažím nakojit. Jakmile vidí, že ji k prsu nedávám, uklidní se… :roll: Mléko mám, když zmáčknu, teče. Napadlo mě, že ji vadí možná pomalejší spouštění mléka, ale takovou lenost na mě občas zkouší :D a vypadá to jinak, sice se vzteká ale u toho se snaží přisát, teď jen chvíli saje a potom už nemám šanci jí donutit jíst jak je hysterická… Omlouvám se za dlouhý příspěvek a děkuju za případné rady :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2398
6.6.21 17:06

To muze klidne byt i bojkot kojeni a nemusi to mit souvislost s ATB. Ona se ta tvorba mleka okolo 3.mesice ustaluje a uz to netece tak moc jako v sestinedeli a mimco muze byt proto vztekle, mne se takto syn uplne odstavil a dal uz pil jen odsate MM pres lahvicku. Je to narocne, doporucuji zavolat si domu LP a pokud se bojkot potvrdi, sebrat lahvicku a dudlik a dbat rad od laktacni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
6.6.21 18:00

@Helca83
Lahvičku právě nepoužíváme, když je potřeba, tak dokrmuju stříkačkou…Ten bojkot už mě taky napadl, jen mi přišlo zvláštní, že to přišlo takhle náhle a víceméně stejně s nasazením antibiotik. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11432
6.6.21 18:04

Muze to byt bojkot i atb dohromady. Zkus najit polohu, ve ktere se nakoji, u nas to bylo treba vestoje s pohupovanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
6.6.21 18:11

Ještě jsem zapomněla dodat, že k večeru, v noci a i brzo ráno jí normálně (ne v polospánku, pouze v tuto dobu). Jinak zbytek dne je hrozný řev a nenají se :nevim: Ještě mě napadlo, jestli ji nemůže vadit větší teplo, které bohužel v bytě v tomhle počasí máme…Mám pocit, že začne v klidu jíst vážně až když se na večer ochladí, ale samozřejmě to nemusí souviset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
6.6.21 18:16

@Lucie_Sx Polohy už jsem vyzkoušela snad všechny, i pohupování ve stoje :? Střídám prsa, polohy, nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11432
6.6.21 18:28
@BARu4 píše:
@Lucie_Sx Polohy už jsem vyzkoušela snad všechny, i pohupování ve stoje :? Střídám prsa, polohy, nic.

Tak proste vydrz, no. To prejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat