Hysterický záchvat 4. měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tess379
Povídálka 50 příspěvků 11.11.18 20:08
hysterický záchvat 4 měsíčního miminka

Zdravím, prosím o radu, zkušenosti, tipy..
Mám 4 měsíčního broučka a ani já, tatínek ani babička malého si už nevíme rady s jeho spánkem. Postupem času je stále těžší ho uspat. Jako novorozenec usínal u mého prsu, později spával bez problémů odložený ve svém spacím hnízdečku, pak se to ale zlomilo a problémy začaly. V noci spí relativně dobře - koupeme o půl osmé, v osm spí, v deset se budí na krmení a usne, potom se budí o půl jedné a usne, potom už se až do sedmi do rána budí cca po hodině a půl. Vím, že je to hodně buzení, ale aspoň spí. Denní spánek je ovšem očistec. Nejdřív dávám spát cca v devět ráno, to spí kolem 40ti minut a potom už to jde celý den z kopce. Je unavený, ale nemůže usnout, mne si oči, zívá, jenže při pokusu ho uspat spustí šílený řev - vztek, který ovšem v případě, že ho necháte přeroste v nezastavitelný jekot, kdy ječí, zalyká se, je celý modrý, v agonii není schopen vnímat že na něj mluvíte ani že se ho dotýkáte a uklidnit ho trvá i čtvrt hodinu, takže nechat vyplakat prostě nejde, to by se dřív udusil. Jinak jsme ale zkoušeli snad všechno - pevné zavinování, bílý šum, metodu z knihy Nejšťastnější děťátko v okolí i metodu Nevýchovy, v krizi přejdeme i na metody „příručkami nepovolené“ spaní se mnou v posteli, nošení, hojdání..cokoliv jen aby usnul… Nutno podotknout, že všechno z uvedeného párkrát zabralo, ale postupem času proti tomu otupěl, teď už je ve stavu, že při položení do postýlky spouští sirénu - myslím, že už má z toho taky trauma. Proto nosíme i v šátku, tam sice usne bez problému, ale vzbudí se po 45 minutách a to je náš další problém, i když ho uspíme kombinací kojení, nošení na rukách v zavinovačce apod. (vymýšlíme už i nemožné) tak se VZBUDÍ dnes třeba i po 15ti minutách a už ho neuspíme nijak, není jakoby schopen se po jednom spánkovém cyklu dostat do dalšího, také sebou ve spánku hodně mete. Celé dny jsou tedy jen o boji se spánkem po tom, co mu dojde cca ve 12 hod. energie až do koupání…které dnes mimochodem už taky nezafungovalo hned a to už je poslední kapka :( jen chci ještě vyloučit problémy, které by vás mohli jako první napadnout - bolení bříška - tím jsme si prošli, teď normálně krásně vylučuje a prdká, bříško ho nebolí a myslím, že ani jiný zdravotní problém, pokud totiž neuspáváme tak se směje, hraje si, jen je prostě unavený a potom přijde přetažení a vyčerpanost (no ano, zkoušeli jsme ho dávat spát ještě před tím než se unaví), potom nám rostou zuby, ale to je jiné když ho svědí poznám to - dře si dásně a fňuká, rozhodně takto neječí, navíc stačí pomasírovat a je klid..Je to nejúžasnější miminko na světě - strašně vývojově dopředu, snaží se si stoupat, chodit, mluvit a já prostě nevím jak mu (i nám) s tím spánkem pomoci :zed: :zed:, pokud máte nějaké tipy budu moc ráda :( Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Hadumi
Extra třída :D 13729 příspěvků 11.11.18 20:11

Dcera taky spala blbě, ještě hůř než tvoje mimino. Srovnalo se to kolem roku. Taky jsem zkoušela všemožné metody a bylo to k ničemu.

GirlsNick
Kecalka 429 příspěvků 11.11.18 20:13

Dobrý den, jak Vám spinká v kočárku?

Tess379
Povídálka 50 příspěvků 11.11.18 20:17

@GirlsNick Dobrý den, také nic moc - podobně jako v šátku se po dostatečném čumákování rozhodne, že usne, ovšem do 45ti minut je opět vzhůru - najednou bez nějakého vnějšího zásahu (hluk apod) vytřeští oči a už je nezavře…pomáhá krajní šílenost a to s kočárkem chvíli běžet, to ho uklidní, ale potom už spí s polootevřenýma očima a vidím, že pod víčky otáčí panenky za hlukem, už nedokáže znova zabrat… :/ přesto chodíme ven v jakémkoliv počasí, protože je to alespoň nějaký spánek

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 11.11.18 20:17

Autosedačka a houpat jediné co nám zabralo ;)

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 11.11.18 20:21

My jsme doma v krajni nouzi jezdili po byte s kocarkem a drnkali pres prah :think: A co zavesny Babyvak? Osobni zkusenost nemam, ale hodne si to zensky chválí, ze je to zachránilo od blazince.

mijala
Kecalka 227 příspěvků 11.11.18 20:21

4mesicni a stoupá si??? :think: :think:

P4ja
Echt Kelišová 8594 příspěvků 11.11.18 20:21

Já teda nvm, ale pokud spí 45 min, tak proč jo nutíte spát zase? Stejně tak 15 min? Pokud se probudí a normálně funguje a není ospalej, pak problém nevidím. Malá si takhle dává taky chvilky. Usne mně v hrací postýlce a nebo na gauči. No a po dopoledním kojení, jakmile začne být unavená, tak jedeme ven, kde si pospí a odpoledne zase nanovo.

Tess379
Povídálka 50 příspěvků 11.11.18 20:21

@Ennny bohužel nemáme auto - na způsob vajíčka má sedačku ve které se houpe, ale tam je normálně za bděla, hraje si tam, nní zvyklý usínat v sedě.. Také jste měli zkušenosti s panickými záchvaty při položení do psotýlky??

Medičkaa
Kecalka 293 příspěvků 11.11.18 20:22

U nás se to časem prostě zlepšilo, vpodstate ve chvíli kdy jsem si řekla že nemá cenu se celé dny jen stresovat jeho spánkem, že je to prostě období které jednoho dne musí přejít, se to najednou skoro ze dne na den zlepšilo, právě kolem toho 4. měsíce. Najednou spal ve dne i v noci hezky až doteď kdy zas zničeho nic přišla krize s nočním spaním, nezbývá mi než věřit že to přejde a vydržet. Vím že jsem moc neporadila ale u nás opravdu zabralo přestat se tím nervovat…

Tess379
Povídálka 50 příspěvků 11.11.18 20:23

@mijala stoupá si ve smyslu, že když ho držíte v sedu, snaží se postavit, pokud ho přidržujte v podpaží, má napnuté nohy jak svíčka a kráčí po celých ploskách klidně i několik metrů..i dktorka nevěřila a divila se :)

Anelaba
Stálice 84 příspěvků 11.11.18 20:24
@mijala píše:
4mesicni a stoupá si??? :think: :think:

No a chce chodit a mluvit??? 8o :mrgreen: :mrgreen:

P4ja
Echt Kelišová 8594 příspěvků 11.11.18 20:25

@Tess379 Malá to má občas večer. Někdy je přetažená a jindy ještě vyžaduje kontakt a chvilku nošení. Osvědčilo se nám koupat tak, aby byla tak akorát unavená a nedávat jo do postýlky dřív než je opravdu unavená. Když brečí z únavy, tak přitulit v náručí, zpívat a chvilku breku vydržet.

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 11.11.18 20:26

@Tess379 ne ,my jsme houpali jen když malej řval jak měl záchvat laryngitidy…to nic jiného nepomáhalo …ale my jsme nehoupalo na zemi ale ve vzduchu a záda to doteď ví teda ale :lol: :lol:

Tess379
Povídálka 50 příspěvků 11.11.18 20:26

@P4ja no protože jemu to nestačí, on se nebudí odpočatý, budí se s fňukotem nebo prostě najednou vytřeští oči, nebo dokonce zaječí a je vzhůru - po 5ti minutách začne znova zívat, necháte-li to tak, do dvaceti minut kňourá, ke spánku se ale uložit znova nenechá. A jak říkám, spí se mu zle i venku - v kočáru spí s pootevenýma očima a neustále metá hlavou ze strany na stranu, dokud nevypadne dudlík a je hned vzhůru

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama