Hysterie-diagnóza u dospělého člověka

Anonymní
29.6.19 08:27

Hysterie-diagnoza u dospeleho cloveka

Ahoj holky, byla mi diagnostikovana histrionska porucha osobnosti-hysterie. Strasne se za to stydim. Blbe se s tim zije mne i okoli. Nemate s tim prosim zkusenost? Pry se to neda lecit, nenasla jsem nikoho, kdo se tim zsbyva. Jsem z toho zoufala. DEKUJI ZA KAZDOU RADU!!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.6.19 08:45

Ahoj. Můj bývalý partner měl tuto poruchu a bylo to často peklo. Roky jsem se snažila to vydržet, ale nešlo to. Stal se ze mě uzlíček nervů. On si ale poruchu nepřiznal a nikdy nebyl ochoten s tím pracovat. U tebe vidím plus, že jsi si vědoma své nemoci/povahy a věřím, že aspoň trochu se to korigovat dá pomocí psychologa a vlastní snahy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.19 09:36

Já mám sice jiné libustky ale ve finále řešíme stejnou věc. Jak to korigovat. Já tedy docházím za psychologem a snažím se si své projevy uvědomovat, tím pádem korigovat. Pravda, je to těžké a na dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.19 09:45

Je to porucha osobnosti, to je trvá a nedá se to vyléčit. Ale dá se, za pomocí léků a HLAVNĚ terapie korigovat projevy a chování.

Takže terapie, minimálně jednou týdně s někým kdo má s poruchou osobnosti zkušenosti ( to je fakt důležité aby to byl někdo kdo ví co dělat). Psychiatr to stejné, hlídat si aby léky byly pořád účinné.

A žít, jiná rada není. Je to prostě nafurt ale to neznamená že nemůžeš mít fajn a naplněný život ;)

(Mám jinou poruchu osobnosti a žiju vcelku spokojene, ale začátky byly krušné)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.19 09:55
@Anonymní píše:
Je to porucha osobnosti, to je trvá a nedá se to vyléčit. Ale dá se, za pomocí léků a HLAVNĚ terapie korigovat projevy a chování.

Takže terapie, minimálně jednou týdně s někým kdo má s poruchou osobnosti zkušenosti ( to je fakt důležité aby to byl někdo kdo ví co dělat). Psychiatr to stejné, hlídat si aby léky byly pořád účinné.

A žít, jiná rada není. Je to prostě nafurt ale to neznamená že nemůžeš mít fajn a naplněný život ;)

(Mám jinou poruchu osobnosti a žiju vcelku spokojene, ale začátky byly krušné)
dekuji, psychiatr mi rekl, ze na to leky nejsou, byla jsem u trech a terapie ze na to neexistuje, nenasla jsem nikoho kdo se tim zabyva a to me prave dost zdeptalo. Ze se nemam na koho obratit
  • Citovat
  • Nahlásit
1093
29.6.19 12:12

Ahojky mohla by jsi mi poslat zpravu soukromou??privedla jsi me na to, ze mam zrejme to same.od pondeli to jdu resit, uz se stim neda zit me a hlavne pritelovi, chtela bych se zeptat jake mas „priznaky“.ja bouchnu kvuli pokazde, kdyz neni neco podle mojich predstav a jsem uplne mimo a je mi jedno kde jsem, nedokazu to ovladat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
njn
2
27.7.19 20:26

Ach jo, jsem totálně závislý na ženě, která je mi nevěrná (sama se k tomu přiznala). Je hodně sexy, dává to najevo ostatním, hodně flirtuje a sama tomu jde naproti svým vyzývavým chováním a oblečením.

Mne si totálně omotala, ze začátku by mi snesla modré z nebe, dnes ji musím prosit o schůzku. Je to s ní jak na houpačce, už jsme se asi stokrát rozešli a sešli. Přečetl jsem mnohu článků o hysterii a přesně to na ni sedí. Nedokážu se od ní odpoutat. Dluží mnoho peněz, po mne chtěla taky půjčit velkou částku, ale pomáhám ji jen v těch malých. Nebydlíme spolu. Teď bych to nazval, že je vztah nevztah, sex byl zpočátku úžasný, teď už půl roku nic. Neustále cca 6× denně mi telefonuje a baví se semnou jako bychom byli partneři. Domluvíme se třeba na společný víkenda, ale ten nikdy není ptž prý je s kamarády nebo kamarádkami. Hodně lže… Vím, že to není žena pro život, ale jsem s ní tak moc citově spoután, že vydržím třeba dva měsíce ji nekontaktovat a pak to zase udělám a vše je na novo…

Navštěvuji psychologa, ten mi moc nepomáhá…

Budu vděčný za každou radu… děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.19 17:00
@njn píše:
Ach jo, jsem totálně závislý na ženě, která je mi nevěrná (sama se k tomu přiznala). Je hodně sexy, dává to najevo ostatním, hodně flirtuje a sama tomu jde naproti svým vyzývavým chováním a oblečením.

Mne si totálně omotala, ze začátku by mi snesla modré z nebe, dnes ji musím prosit o schůzku. Je to s ní jak na houpačce, už jsme se asi stokrát rozešli a sešli. Přečetl jsem mnohu článků o hysterii a přesně to na ni sedí. Nedokážu se od ní odpoutat. Dluží mnoho peněz, po mne chtěla taky půjčit velkou částku, ale pomáhám ji jen v těch malých. Nebydlíme spolu. Teď bych to nazval, že je vztah nevztah, sex byl zpočátku úžasný, teď už půl roku nic. Neustále cca 6× denně mi telefonuje a baví se semnou jako bychom byli partneři. Domluvíme se třeba na společný víkenda, ale ten nikdy není ptž prý je s kamarády nebo kamarádkami. Hodně lže… Vím, že to není žena pro život, ale jsem s ní tak moc citově spoután, že vydržím třeba dva měsíce ji nekontaktovat a pak to zase udělám a vše je na novo…

Navštěvuji psychologa, ten mi moc nepomáhá…

Budu vděčný za každou radu… děkuji

Ja mam histrionskou poruchu osobnosti a v podstate co pises je pravda. Ja mam ve svym nestesti stesti, ze mam na svoji poruchu nahled. Prvni faze je si poruchu uvedomit, ale pracovat s ni je dost tezky a zit s nama je des. Jsem taky sexy, chlapi ze me sili, to asi hysterkam jde, nevim. Je to tak, jak se nam objekt zacne ztracet, zase se ho snazime pripoutat a tak porad dokola. Je to fakt narocny. Ja mam manzela 20 let, rika, ze mam jen nejake rysy, ze nejsem typicka (je lekar, tak o tom neco vi) nicmene je to narocny. Od hysterky je tezke se odpoutat, jsme zabavne, umime upoutat, ale je to vse jen pozlatko, nic vic. Kdyz ti reknu, co mas udelat, stejne to neudelas. Odpoutat se od hysterky je nesmirne obtizny, asi jak od kohokoliv s poruchou osobnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
19.11.20 01:19

Ahoj. Také mám histrionskou poruchu osobnosti. A vis co? Záchvaty už skoro vůbec nemám:). Při záchvatech sem byla jak šílená… vyhrožovala že se chci zabít atd…ale chci ti říct že to jde korigovat neboj se. Držím palečky a buď optimistická

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama