Hysterie při vyndání z kočárku

2437
24.4.08 20:43

Hysterie při vyndání z kočárku

Naše čtyřměsíční mimizna má poslední dobou příšerný hysterický záchvaty vždy, když jí třeba v parku vytáhnu na chvíli v kočárku, to samé předvádí u doktorů. Když jedeme někam MHD je celá vykulená a vypadá, že se hrozně bojí. Jsou jí skoro 4 měsíce a je pravda, že dost dlouho jsme ji drželi vlastně v izolaci…MHD jsme nikam nejezdili, do obchodů jsem s ní nechodila, na procházkách jsem jí z kočárku nevyndavala…to všechno až poslední dobou a to taky začaly ty její záchvaty. Přitom jinak je to až nezvykle hodné a spokojené mimi a třeba u naší pediatričky záchvaty nepředvádí, to jen pokud k nějakému MUDr. cestujeme právě tím MHD. Vůbec nevím co s ní mám dělat, nejde jen o to, že začne vřískat, když se jí nelíbí to, že jí vyndám z kočárku, ale hlavně se pak nemůže uklidnit ještě třeba dvě hodiny. Vypadá to jako by se bála otevřeného prostoru nebo většího množství lidí…myslíte, že je to možné? Začínám mít strach, že to není normální a nevím jestli jí mám na pobyt venku a mezi lidma nějak pomalu zvykat nebo to vzdát a když to nebude nutné tak ji netrápit…protože jakmile jsme doma nebo jdeme jen na procházku do parku, tak je to nejspokojenější miminko. Ale jakmile je potřeba jet něco vyřídit tak je zle…nezažily jste některá něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1751
24.4.08 21:08

Ahoj,
nevím, jestli má tvoje dítě takové záchvaty ze všech cizích lidí, moje je mělo. :roll: Začalo to ve třech měsících, skončilo až v půl roce. Byla dobrá, dokud se jen dívala, nesměl na ní ovšem nikdo promluvit, ve vaničkách na plavání musela plavat zádama k instruktorce, jinak řvala jak tygr.

Chtěla jsem tě jen povzbudit, že taková úzkost může nastat i u velice malých dětí, nezbývá než vydržet. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.08 09:24

Ahoj,
jsou děti, na které se nikdo cizí nesmí ani podívat a to doslova. Pár jsem takových zažila na plavání nebo cvičení. Dneska jsou jim skoro dva roky a jsou úplně normální. Na naši Viktorku se cizí lidi obvykle podívat mohli, ale běda, když na ni chtěl kdokoli šáhnout nebo ji nedej bože nosit. Okamžitě hysterický záchvat. Kolem 7-mi měsíců se začla socializovat a v 10 měsících se naučila své první slovo „ahoj“ :D a zdravila všechny lidi v okolí. Prostě ji to přešlo. I když ne doslova. Dodnes má cvhíle, kdy se cizích bojí, třeba doktorky… Ale rozhodně se neboj, že by tvoje dítě nebylo normální. Prostě ji pomalu zvykej a dej jí najevo, že ji ochráníš a nedáš z ruky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama