I po příkrmu má hlad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andulaodvedle
Nováček 6 příspěvků 15.10.18 12:09
I po prikrmu má hlad

Ahoj zkušené maminky
Dnes mi dcera poprvé snědla celou malou sklenicku dýně - 125 g.
Doktorka mi řekla, ze až mi sni tuhle celou porci, ze mám pak dat zapít už jen cajikem - kolik si rekne. Čaje si jen cucla, byla porad nevrla a plakala, musela jsem Ji ještě udělat UM (normálně ji tak 140ml), vypila ještě 90ml a až pak měla dost.
Tak teď nevím co s tím, protože to se přece míjí s účinkem - měla by ta sklenicka nahradit to polední mlicko ne?
Dcera má 5mesicu
Dekuju za rady

Přečtěte si článek: Kdy začít s příkrmy u kojených, nekojených dětí?

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10956 příspěvků 15.10.18 12:11

Sice jsem kojila, ale princip je stejný - i když snědli celou sklenici, tak jsem je dokojila dle libosti. Takže bych ji klidně vždy ještě dala trochu um - třeba polovinu bezne dávky

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 15.10.18 12:12

@Andulaodvedle Premyslej. Ty jis tak odvazovane porce? Jis pokazde stejne? Tak ji priste toho prikrmu dej vic, kdyz ma hlad a sni ho vic. Nebo dokrm UM, pripadne dalsi jidlo dej s mensim casovym odstupem.

Andulaodvedle
Nováček 6 příspěvků 15.10.18 12:16
@Svistice píše:
@Andulaodvedle Premyslej. Ty jis tak odvazovane porce? Jis pokazde stejne? Tak ji priste toho prikrmu dej vic, kdyz ma hlad a sni ho vic. Nebo dokrm UM, pripadne dalsi jidlo dej s mensim casovym odstupem.

To samozřejmě ne.
Jen mě to takhle ze začátku prekvapilo, myslela jsem si ze už um nebude potřeba
A ano, zítra zkusím dat více

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 15.10.18 12:30

@Andulaodvedle mám taky 5 měsíční a někdy mi sní i 200g, někdy zase ani ne 100… pokud jí něco nechutná, dám jí místo toho normálně dávku mléka (teď jsem teda vyzkoušela kašičku a ta jí jede, takže příště místo mlékem nahradím kaší). Když má pak po příkrmu hlad dřív, dám jí mléko dřív. Řiď se selským rozumem, doktoři by rádi měli ty děti pěkně tabulkový, ale to nejde. Ani dospělí přece nejsou podle tabulek. Ani ty nemáš vždycky stejný hlad ;)

Hadumi
Extra třída :D 13576 příspěvků 15.10.18 12:48

Já tedy po příkrmu kojila obě děti určitě do jejich 20m. Nikdy jsem se neřídila doporučením, že příkrm nahradí kojení. Řídila jsem se dětmi a ty to chtěly.

lucynka25
Echt Kelišová 7964 příspěvků 1 inzerát 16.10.18 06:42
@Tichošlápek píše:
Sice jsem kojila, ale princip je stejný - i když snědli celou sklenici, tak jsem je dokojila dle libosti. Takže bych ji klidně vždy ještě dala trochu um - třeba polovinu bezne dávky

Já taky tak, po jídle jsem ještě kojila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >