I. trimestr a péče o dítě a domácnost, jak zvládáte?

7.1.20 14:20

I. trimestr a péče i dítě a domácnost, jak zvládáte ? :)

Ahoj hokly, tak jsme se konečně po víc jak roce snažení dočkali a čekáme miminko, jsem v 7 tt. Mám skoro 5letou dceru, která naštěstí chodí dopolko do školky :palec:. Ale i tak, je mně hrozně zle, během dne i v noci. Ráno jsem ráda, že malou vypravím a odvedu do školky, pak si jdu většinou lehnout, během dne udělám doma to nejnutnějš co se týče uklidu, sice mně to trvá jako dlouuuho, dělám to třeba i na etapy, ale něco udělám :lol:, ale co třeba nezvládám tak vařit, to bych se asi :poblion:, navíc teď ty jídla ani neumím dochutit a je to tak na vyhození :lol:. Nemůžu ani otevřít lednici aby se mně nenavalilo. Děsně jsem navíc unavená, furt bych spala, tak dospávám právě dopolko kdy je malá ve školce a někdy i odpolko chvilku. Dneska už jsem brečela na gauči, že nic nezvládám. Malá je naštěstí v pohodě, spíš s ní dělám aktivity jako je pexeso, malování, prostě něco kde se nemusím moc namáhat :lol:. Tak jak to dáváte vy? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11764
7.1.20 14:22

Tak nějak jsem to přežila, s tím rozdílem, že jsem měla doma hyperaktivní dvouleťačku. Strašný období, ještěže je to už za mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
7.1.20 14:23

Já jsem 7+4, dítě zatím nemám, není mi špatně od žaludku, doma slečnu na úklid a přestala jsem i vařit. V práci neschopenka. Jenom proto, že jsem věčně totálně unavená. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 14:28

@Pajik 76 dneska jsem zrovna přemýšlela, že bych potřebovala paní na úklid a vaření :D akorát s tím vařením by to měla těžký, páč vždy mám pocit, že by mně něco pomohlo (jako určité jídlo) a během půl hodiny už si myslím, že by mně pomohlo úplně jiný :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 14:34

Ja jsem ted vstoupila do druheho trimestru a mam doma 13M prcka. No co si budem povidat, na Vanoce jsem delala 3 druhy cukrovi, zbytek od prarodicu, a velky uklid se taky nejak nekonal. Nekdy jsem rada ze lezu… :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7160
7.1.20 14:34

@Kristina1990 Pro me bylo nejhorsi obdobi, kdyz jsem ve tretim tehotenstvi mela hematom a musela jsem mesic lezet. Starsim detem byly 4 a 2 roky. Diky bohu chodily do skolky, jinak bych asi tezko mohla lezet, coz bylo opravdu nutne, i pri malem pohybu jsem krvacela. Zbytek jako unava apod uz byla malickost. Nastesti po mesici hematom odesel a zbytek tehotenstvi uz jsem fungovala normalne.
Vareni neres, tak budete docasne na pecivu, syrove zelenine a ovoci, no. Petilete dite si uz zvladne namazat chleba, nalit vodu a umyt jablko, hlady neumre. Ctete si, hrajte stolni hry, tvorte, u toho se nemusis hybat. A za par tydnu to muze byz mnohem lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ibi
2882
7.1.20 14:37

@Kristina1990 nechala bych malou ve školce do odpoledne, vaření buď manžel nebo objednat dovoz obědů, případně ať navaří mamka či tchýně… A pak vydržet :nevim: nevolnosti nebudou trvat pořád a těch pár týdnů se domácnost nezblázní snad, ne?

Já to dávala dobře, nevolnosti jsem neměla, jen únava, navíc jsem chodila do práce, dcera 1. třída, takže práce, pak úkoly, pak jsem odpočívala a ona koukala chvilku na TV. /klid jsem minimalizovala a nic se nestalo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
7.1.20 14:41

@Kristina1990 : No, to mám stejně. Chvíli na něco chuť, za chvíli na něco jinýho. :roll: Manžel jede do restaurace těsně před tím, než dorazí domů a volá co zrovna chci. Nemůžu vařit, protože mi všechno smrdí jakoby zkažený. Prostě „jiný stav“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48815
7.1.20 14:42

Naštěstí to byly tak maximálně dva měsíce, ale vzpomínám, navíc jsem k tomu chodila do práce a venku čtyřicet ve stínu, to bylo báječný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 14:50

@ugluk No v tom období 40 ve stínu bych měla rodit, taklže to bude taky paráda :D
@Hoa Mai Naštěstí malá jí ve školce no a o víkendu snad něco sesmolím, nebo se pozveme k babičce na oběd :mrgreen: @Pajik 76 přesně jídlo mně smrdí, neumím ho ani dochutit, takže škoda snahy. Navíc co nemůžu ani cítit je maso, což jsem měla u malé celé těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
7.1.20 14:54

Já jsem 12TT, doma mám 14 měsíční hyperaktivní slečnu. Špatně je mi celý den, únavou skoro padám. Přítel je přes týden na služebkách. Takže na vše sama. Úklid si dělím na etapy, ale i tak to nepřeháním. Vařím na více dnů. Těším se, že to s druhým trimestrem bude lepší. Musíme to hold vydržet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 15:00

Tak já jsem 12.tt a doma mám ani ne tříletou a roční. Naštěstí si holky celkem vyhrajou, ale zjistila jsem, že jsem ještě ani jednou po obědě neusnula. Naštěstí jsem utahaná tak nějak normálně, dá se to. Minulé těhotenství jsem spala i tři hodiny denně. Teď navíc chodím na pár dní v měsíci vypomáhat do práce. Hlídání nemám a holky už mají své kroužky a když jedu třeba třikrát týdně do bazénu, pak jednou k lékaři, jednou do práce atd atd.,tak se divím, že to dávám. Ale večer padne osmá a já padám na hubu, je mi zima, chci spát a většinou pak upadnu do hlubokého kómatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama