ICSI - jak dlouho trvá a máte problémy na pracovišti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Market1986
Povídálka 13 příspěvků 30.01.18 14:48
ICSI - jak dlouho trvá a máte problémy na pracovišti?

Ahoj holky, zajímalo by mě plno záležitostí ohledně ICSI. Přítelovi (30 let) zjistili na spermiogramu, že má řádově jednotky spermií (cca. 3 na množství) a jediná možnost početí je formou ICSI. Mně bude 32 let, vysadila jsem HA po 12. letech užívání a menstruace je nepravidelná, přesto hormonální testy mně vyšly v pořádku. Řeším jednak časovou dotaci, ještě jsme nezačali, objednali nás pouze na genetické testy a jenom objednací doba je cca. 1 měsíc, neumím si představit na jak dlouho se to může táhnout… druhá věc je pracovní klima, jsem v práci strašně vyčerpaná, neustálé psychárny, v rámci týmu si jdou poměrně lidi po krku a problémy i s uvolňováním i k lékaři… je to velmi psychicky náročná záležitost, bojím se učinit každý krok ( nejraději bych práci změnila, ale neni možné se soustředit na dítě a začínat další kariéru) na druhou stranu držet si i tohle je na hraně zvladatelnosti…jak dlouho se to u Vás táhlo? jak jste to řešili pracovně (ekonomicky) a i psychicky…? díky moc

Přečtěte si článek: Zavedení spermie injekčně - ICSI

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 14:52

@Market1986 u nás se to táhne 10let bohužel. Několikero změn prací o psychice a dalším ani nemluvě. Třeba budeš mít to štěstí a vyjde to napoprvé. Začínala jsem v Tvém věku. Michaela

Euforia
Kecalka 152 příspěvků 30.01.18 15:10

U nas to trvalo chvili, prvni navsteva v car v cervnu, v cervenci nejaky testy, srpen, zari - inseminace, na zacatku listopadu jsem zacala stimulovat na ivf, to byl bohuzel potrat a pak jsem sla v unoru na ket - to vyslo, mame holcicku :-) kdybych nechtela ty inseminace, mohla jsem jit na ivf klidne v tom srpnu..
kdyz jsem potrebovala jit z prace, tak bud jsem si vzala volno a nebo jsem se objednavala hned na osmou a do prace jsem prisla v devet.
na odber vajicek jsem sla v patek - to jsem si vzala dovolenou a pak byl vikend a pondeli zas do prace :-)
zadna neschopenka, to bych se zblaznila bejt jeste doma :-D
drzim palce

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 30.01.18 15:12

@Market1986 Ahoj, nám se podařila dcerka při třetím pokusu. Teď postupujeme další. Paty.
V práci to bylo hodně náročné. Pracuji v nemocnici, volno mi dávat nechtěli, nebo nemohli. Takže většinou to za mě na hodinku, dvě brala kolegyně a o to chodila později do práce. Pak po zakrokach se mi nechtělo dělat těžkou práci a kolegyně mi nechtěly pomáhat. Bylo to náročné období. Ale třeba se zadari hned. Musíš tomu věřit. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 15:13

Mám kamarádku, jejímuž muži bylo řečeno, že děti může mít pouze metodou ISCI a IVF vyšlo na první pokus. Sice s nervy, protože se vyvíjelo jen jedno embryo, ale povedlo se.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 30.01.18 15:25

Nam se take zadarilo na prvni pokus, teda doufam ze uz to zdarne dotahneme do konce jsem v 16tt. A ta cekavi lhuta je celkem dlouha byla jsem v jedno caru kde jsem cekala nejprve mesic pak dalsi mesic na vysledky, pak me obednaly az za dva mesice no hruza. Odesla jsem jinam a tam jsem moc spokojena.Do jakeho caru chodis, jestli to neni tajne? V novem caru jsem byla v srpnu na konzultaci a 27.10.jsem mela ket. Takze celkem rychlovka.

Market1986
Povídálka 13 příspěvků 30.01.18 15:32

Holky, díky moc za reakci… u mě je problém, že přiznat na pracovišti, že mám tyhle komplikace, tak mě rozcupují jako hada, respektive vyrazí…je tu taková ta politika budeš buď makat, nebo jdi do háje…Obecně se mi nelíbí ty vztahy, nevím, jaké jste to měli. Já jsme v podstatě ještě nikde nebyla, gyenkolog mi napsal vyšetřeni na genetiku na karlák a potom máme jít do pronatalu do Kolína… Lokalita je celkem problém, pracuji 200 km daleko kvůli partnerovi jsem se relokovala a veškerý doktory mám ve svým místě bydliště + 30 km dojezd…

barborajozova
Nováček 6 příspěvků 06.02.18 12:46

@Market1986 ahoj. U nás je to to samá až na to že přítel měl 2 na množství takže hrůza :-(. čeká nás ICSI. teď jsme byli na genetice a za měsíc a půl prý mají být výsledky tak snad budou co nejdříve, aby se to pak dalo ňák do pohybu. Jsem z toho dost nervozní a mám strach aby se nám vůbec zadařilo. A do CAR chodíme Podolí a přijde mi že tam mají skvělý přístup

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama