Ideální přítel = strašný manžel či otec?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4266
26.5.22 10:04

Ideální přítel = strašný manžel či otec?

Holky, mě to nedá.
V návaznosti na ranní diskuzi o křičícím manželovi, otci dvou dětí a věčnému dotazu pod tímto typem příspěvků „a to fakt nebyly náznaky dřív?“ „Tomu tak věřím, že po 13 letech se stal z ideálního muže blbec…“

Já si dovedu představit, že někdy má žena růžové brýle.
Ale já vážně věřím, že mnohdy partnerství rozbije závazek manželství nebo otcovství.
S mým mužem jsme byli fajn pár, nehádali jsme se, prostě fajn život bez závazků. Bez problémů jsme spolu dva roky bydleli, plánovali rodinu i další stěhování do domu.
Jediný kaz měl - byl a je netrpělivý řidič.

Ale peklo nastalo s mateřstvím, s druhým dítětem už to neunášel, začal pít, vyčítat mi, že se mu nevěnuju, obtěžovaly ho děti. Obtěžovalo ho namačkané bydlení, protože na vyhovující bydlení nebyly peníze. S rozvodem jsem neváhala příliš dlouho, otáčel slovní agresi i na děti, on nyní žije už dlouhé roky u rodičů, z dalšího vztahu utekl ve chvíli, kdy hrozilo riziko dalšího potomka a je naprosto spokojený. Funguje jako takový nedospělý táta a za nic na světě bych ho nikomu nedoporučila jako partnera. Snad jen pro vztah bez dětí nebo větších finančních závazků.

Často jsem nad těmito diskuzemi uvažovala, jestli to, že vztah bez dětí funguje není vůbec žádnou zárukou toho, že z otcovství chlap uteče. Ano, starali jsme se spolu o zvířata a problém nebyl. Zvíře není dítě, já vím, ale přece jen to byla společná zodpovědnost.
V jeho předchozí povaze bych asi jako mladá holka těžko hledala rysy, které by byly rizikové. V jeho rodině na míle daleko se nikdo nerozvedl (v mé také ne)… postaráno o děti bylo vždycky dobře.
Vůbec nevím, kde bych hledala varující příznaky, napadá mne snad jen to, že někdo není vůbec stavění na to být otcem, stejně jako jsou ženy, které nechtějí děti. Ale pozná se to až ve chvíli, kdy na vás padne ta obrovská a nekonečná tíha závazku.
Nechci se stavět ani na jednu stranu, jen by mne zajímali vaše zkušenosti, aby nejen já, ale i ostatní věděli, nač si třeba dávat pozor. Třeba se to nezdá, ale něco tam už od začátku je… jen si to nespojíme s tím, že to bouchne s prvním dítětem.

Ano, pokud to je žena, která „on je strašně fajn táta, bije jenom mě, křičí jen na mě“… to tady nerozebíráme. Tam je chybné nastavení v hlavě ženy a konec.
Mne by spíše zajímaly osobní zkušenosti, kdy i kdybyste si hlavu vylomila, netušíte, kde se ten krach vztahu měl tehdy zamlada hledat. Nevím no, třeba to, že není trpělivý řidič…

N.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
463
26.5.22 10:21

Obecně dítě je obrovská náročná změna a ne každý vztah touto zkouškou dokáže projít. Někoho to posílí a lásku prohloubí a některé vztahy/muži to neunesou. S těhotenstvím a dítětem začnou takové změny a problémy, které nikdy nikdo nezažil ještě a člověk musí být hodně silná osobnost, aby to unesl vsechno a přežil první nejnáročnější rok. Věřím, že s manželstvím i dítětem se může člověk a vztah změnit. Že v zátěžových situacich, stresu, nevyspani můžou vyplout na povrch různé reakce, vlastnosti a každý to zvládá jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4266
26.5.22 10:27
@Aletta80 píše:
Obecně dítě je obrovská náročná změna a ne každý vztah touto zkouškou dokáže projít. Někoho to posílí a lásku prohloubí a některé vztahy/muži to neunesou. S těhotenstvím a dítětem začnou takové změny a problémy, které nikdy nikdo nezažil ještě a člověk musí být hodně silná osobnost, aby to unesl vsechno a přežil první nejnáročnější rok. Věřím, že s manželstvím i dítětem se může člověk a vztah změnit. Že v zátěžových situacich, stresu, nevyspani můžou vyplout na povrch různé reakce, vlastnosti a každý to zvládá jinak.

Právě. A mne by zajímalo, jestli jsou způsoby, jak to zjistit ještě předtím.

Popravdě, s dětmi jsem deset let sama a začínám pomalu přemýšlet, čím budou dospělejší, že bych třeba zkusila se otevřít vztahu, ale vybírat z toho second-handu bude asi velký oříšek a spálit se člověk může zas. I když staří chlapi už jsou asi psychicky tak prošoupaný, že už svý nedostatky asi ani neskrývají, jak tady někdy čtu. Ten pán, co snědl i dětem vitamíny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46629
26.5.22 10:36

@NiKina myslím si, že je potřeba se podívat na vztahy v rodině. Říká se, že jak se syn chová ke své matce, tak se bude chovat k tobě. Ale jestli je to pravda, nevím. Asi ne vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19919
26.5.22 10:43

Jasne ze se chlap muze projevit az pozdeji. V krizi. Spousta se jich pretvaruje.

A ty naznaky - ano, naznaky, ze je to treba psychopat, tam samozrejme jsou. Ale vypadaji uplne stejne, jako u normalniho muze nejaky bezny neskodny vykyv.

A to proste nerozlisis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
26.5.22 10:48

Tak to je celkově o schopnosti předvídat (když pominu to, že někomu přeskočí, což se může stát). :) Taky mám kamarádku, co popisuje, jak byl její přítel boží a pak bum, změna jak hrom. Z mého vnějšího pohledu to bylo ale jinak - ten člověk měl jasné sklony k agresivitě (sprostý při opilosti, tendence mlátit do věcí, rychle se rozčílil kvůli blbostem). Taky to viděla, ale tak nějak jí přišlo, že to dělá alkohol a „že to tak mají všichni.“ :nevim:

Dá se poznat i to, jak ta osoba reaguje na stres a problémy, to většinou známe všichni, kdo s partnerem absolvoval třeba studium (někdo je ve zkouškovém jak kakabus, obviňuje druhé z vlastních chyb, někdo se hroutí, jiný to zvládá v pohodě). Taky jak vychází s rodiči a rodinou, s bývalými partnery, jak je na tom s kamarády. Ale vím o tom, že hodně lidí tohle vůbec nezohledňuje (třeba si řeknou, že tam jsou problémy ne kvůli partnerovi, ale že je divná ta rodina - někdy asi jo, ale já to zkrátka vidím jako konflikt na obou stranách, prostě to člověka poznamená).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26706
26.5.22 10:50
@inkakřivák píše:
@NiKina myslím si, že je potřeba se podívat na vztahy v rodině. Říká se, že jak se syn chová ke své matce, tak se bude chovat k tobě. Ale jestli je to pravda, nevím. Asi ne vždycky.

U mě to fakt odpovídalo a odpovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
26.5.22 10:56

Někdy (myslím, že poměrně často) ty náznaky jsou a kdo je chce vidět, ten je vidí. Kdo jen mocinky chce mimíska a rodinku jako z časopisu, ten je snadno přehlédne a pak se nestačí divit. Ale určitě jsou i případy, že skvěle fungující partnerství neustojí takovou zkoušku jako dítě. My byli s mužem spolu skoro 8 let, než jsme si pořídili první dítě a i když jsem si myslela, že ho znám lépe než sebe, taky jsme se vzájemně dokázali překvapit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
26.5.22 10:56
@Janli píše:
U mě to fakt odpovídalo a odpovídá.

Odpovídá to, opravdu to odpovídá. Zatímco jsem tak viděla jak u nás, tak u ostatních párů, kde znám i jejich rodiče. Fakt je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4266
26.5.22 10:57

@Tomie skvělá odpověď. Já zpětně vidím varování v tom řízení. Zdánlivě prkotina, ale… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19919
26.5.22 10:58
@LilyJane píše:
Odpovídá to, opravdu to odpovídá. Zatímco jsem tak viděla jak u nás, tak u ostatních párů, kde znám i jejich rodiče. Fakt je to tak.

Krome manipulatoru a narcisu, kteri se na verejnosti budou chovat vzdy skvele, aby udelali dojem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
26.5.22 11:05

Ono je to hodně o tom, aby byli kompatibilní ti dva. Mého muže mi zase okolí rozmlouvalo (a ano, věřím, že spousta žen by s ním nevydržela - do detailu nechci zabíhat), ale já jsem s ním spokojená 20 let a máme tři děti. Děti ho milují a prostě to klape.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
26.5.22 11:13
@Lucie_Sx píše:
Krome manipulatoru a narcisu, kteri se na verejnosti budou chovat vzdy skvele, aby udelali dojem.

To už je ale tak nějak porucha osobnosti. Tam už je to těžké poznat včas, že je něco hodně špatně. Protože zrovna manipulátoři to dokážou uhrát tak, že si ten druhý myslí, že za všechno může sám. a ještě k tomu si vybírají takové protějšky, u kterých jim to projde.
Tahle kombinace je zrovna krásně vidět v případu Depp/Heard. Kdy jí Depp v telefonu říkal, že ji miloval, jako ještě nikoho. Ale že ta žena, kterou miloval, neexistuje, že to byla jenom její přetvářka. Jakmile ho měla jistého, začal teror.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19919
26.5.22 11:20

@LilyJane
Ja to zazila, nepoznas to predem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.22 11:27

Chodila jsem s psychopatem, poruchou osobnosti. To mi pomohla psycholožka odkrýt až zpětně. Projevil se po dvou letech. Další rok trvalo odejít a přežít. Do té doby jsem neměla žádné náznaky, a zjistila jsem to, až už bylo pro mě pozdě. Už je to pár let a pořád to v sobě mám a pořád na to vzpomínám. Člověk když s tím nemá žádnou dosavadní zkušenost, tak to nepozná. To zhodnotí až zpětně. Já ani nevěděla, že něco takovyho existuje úplně běžne mezi lidmi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat