Ideální rozestup mezi dětmi

537
31.5.20 11:07

Ideální rozestup mezi dětmi

Zdravím, zajímají mě názory maminek, co mají více dětí… mám teď osmiměsíční dceru a po novém roce bychom se chtěli s manželem snažit o druhé, dcera nám trvala rok a půl takže předpokládám, že druhé nebude hned, ale kdyby se náhodou podařilo tak by se druhé narodilo kolem 2. narozenin dcery… myslíte, že by bylo lepší počkat se snažením nebo je případně takový rozestup dostatečný a malé miminko plus dvouleté dítě se už dá víceméně zvládnout? :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

72055
31.5.20 11:10

@denkat mam deti po 25 měsících a naprosto v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13868
31.5.20 11:11

Spousta rodin to takhle má a nějak zvládá. Ono v podstatě člověku ani nic jiného nezbývá. Já osobně jsem to takhle nechtěla a nebylo by to pro mě pohodlné. Dobrovolně bych do toho nešla. Mám mezi dětmi 4 roky a to bylo super. Nejdřív vypipláš jedno a pak máš prostor na druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7177
31.5.20 11:13

Dobrovolně bych takto malý rozdíl mezi dětmi nechtěla. Chtěla sem si každé dítě užít, takže rozdíl 4-5let považuji za ideální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3758
31.5.20 11:15

Podle mě je ideální rozestup tři roky. Za mě je dítě okolo dvou let věku hrozně náročný, nezřízena strela, všude vleze, odplenkovani, nemluví, období vzdoru, někdy hysteraky, musí být ještě pořád pod dohledem. Většinou na sourozence žárlí, takže řve. Já mám tři roky od sebe a super, hrají si, starší chodí na dopoledne do školky, na hřišti už si běhá sám s dětmi a já lítám po male. Kamarádka má teď doma urvanou uzarlenou dvouletacku a je z nich úplně na prášky. Ale nemusi to být všude stejný. My teda taky čekali na první dítě dva roky a druhé se podařilo hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3831
31.5.20 11:16

Spousta lidí to tak má, takže se to zvládnout dá. Za mě je ideál ty 3 roky. V těhotenství jsem nesměla nic zvedat kvůli spineni, tak si moc nedokážu představit jak bych to dělala s batoletem. Taky je výhoda, že starší už může ve 3 do školky a já mám čas na miminko. A už je víc soběstačná, dojde si na záchod atd. Takže za mě rozestup 3 a víc ideal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
31.5.20 11:16

Je to velmi individuální. To musíš vědět sama, jestli se cítíš na to, mít k 2lete dceři ještě miminko. Zkus si představit, jak trávite dny a zda ti to vyhovuje. Já se když byly malé 2 roky rozhodně necítila na to, že se krom ní starám ještě o jedno mimi. Takže asi tak. Ale každá to má jinak. Smekám před supermatkami, která má miminko v šátku a 2 leté jí ťapká za ruku. Já měla ráda svůj klid, až teď, když už dcera chodí do školky, umí se obléknout sama, se cítím na další mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9156
31.5.20 11:17

My máme rozdíl 2,5 roku a když byly malé tak jsem si i říkala, že ten rozdíl mohl být i menší, klidně fakt ty dva roky. Naše holky jsou fakt kámošky největší :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55079
31.5.20 11:17

@denkat ideální rozestup mezi dětmi neexistuje a každému vyhovuje něco jiného. Hodně záleží i na povaze dětí. Dá se zvládnout hodně, ale záleží jak se k tomu člověk postaví a co je pro něj důležité.
Máme dětí 7 s tím, že mezi nejmladším a nejstarším je 14,5 roku a mezi jednotlivými dětmi jsou rozdíky 19 měsíců - 3,5 roku. Mě osobně víc vyhovuje menší věkový rozdíl. Vidím i ty rozdílné rozestupy a každý má svoje výhody a nevýhody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13935
31.5.20 11:19

Hele o tomhle teoretizuju pořád. Ono totiž az děsivě často zaznívá „8 lety a tříletý se pořád rvou a provokujou“ :think: do toho od nějakých dvou, tři let se dá už normálně fungovat, dítě začíná chápat a užívat si aquapark, zoo a do toho mu šup vrazis vidle malým uřvanym miminem a ztratíte třeba rok, dva. Když si pořídíš dva roky od sebe, tak se ti bude dost často stávat, že budeš ve tři odpoledne jen rezignovane sedět neučesaná a neumyta na gauči, dvě řvoucí děti před televizi. No a pak záleží na stovce okolností. Máš babičky, tatínka nedebila, jsi duší matka.. Tak do toho jdi rychle za sebou. Jsi na to spíš sama a máš pocit, že nezvládás…dej rozestup čtyři roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 11:25

Máme dva roky a deset měsíců rozdíl. Za mne ideál. Nechtěla jsem dvě děti na plenkách…První je dcera, druhé syn.
V druhém těhotenství už měla dva roky, chodila v pohodě, zvedala jsem minimálně. Byla totiž cvalík. Zcela bez plen byla když už se malý narodil, hodná a rozumná. A nikdy ho nevzbudila, když jsme jeli autem a seděli sami vzadu…Už se sama najedla a kupodivu dodnes si spolu ještě hrají 11 A 8 let. Teď zrovna skládají lego. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
40464
31.5.20 11:27

Mame tri jedinacky, ma to vyhody i nevyhody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3758
31.5.20 11:29

Je vše také hodně individuální. Kamarádka má děti od sebe 5 roku, já 2 a 3/4 roku a když byly druhatka novorozenci, tak měla tendenci mě litovat, protože její kluk se už obstaral sám a já měla s malým ještě dost práce. Teď se karty obratily. Malýmu je 5, dceři 2,5 a vyhrají si celé dny, zatím co ona se dívá doma na 7 leteho znudence, kterého 2 lety absolutně nezajímá a 2leteho má celé dny za zadkem. A hlavně v té karantene z nich byla úplně zoufala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
31.5.20 11:43
@tezi píše:
@denkat ideální rozestup mezi dětmi neexistuje a každému vyhovuje něco jiného. Hodně záleží i na povaze dětí. Dá se zvládnout hodně, ale záleží jak se k tomu člověk postaví a co je pro něj důležité.
Máme dětí 7 s tím, že mezi nejmladším a nejstarším je 14,5 roku a mezi jednotlivými dětmi jsou rozdíky 19 měsíců - 3,5 roku. Mě osobně víc vyhovuje menší věkový rozdíl. Vidím i ty rozdílné rozestupy a každý má svoje výhody a nevýhody.

Ty jo 7 dětí?? 8o 8o tak to máš můj velký obdiv, protože to bych asi nezvládla :lol: mám děti ráda, ale tohle je i na mě trochu moc..tedy hlavně finančně si to nedokážu představit :think: ale zase nadruhou stranu věřím, že je to pak super mít takto velikou rodinu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
31.5.20 11:44

U nas rozdíl 17 měsíců a neměnila bych. Starší, ač je šílenej divoch, tak malyho miluje, nebyla ani jediná zarliva scéna. Pro mě jediná nevýhoda, že maji oba pleny. Ale doufám, že přes léto staršího odplenkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama