Ideální věk kastrace psa + změna chování

24.2.21 17:50

ideální věk kastrace psa + změna chování

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaký je ideální věk na kastraci psa, případně zda máte někdo zkušenosti s pozitvní změnou v chování. My máme psa, kterému je zhruba roka a začal po ostatních psem vyjíždět, je to poměrně nová záležitost pár dní, začínáme s tím pracovat a já jsem klidná hlava a vždycky si s tím poradím bez scén, popravdě když se seznámí tak je klid. Jenom když kolem procházíme, tak dělá ramena. Teď ho učím, že když jde kolem pes sedne si a kouká na mě, jenom ne vždy to vyjde a zase je hrr na toho procházejícího. Za měsíc je objednán na kastraci, nezávazně na tento problém, objednala jsem ho dřív než se to u něj projevilo. Ale četla jsem, že se po kastraci může (nejen) pozitvně změnit chování psa, myslíte, že by to mohlo mít vliv i na tento problém?

pro ty jenž mě budou kamenovat, že nechám mrzačit psa, každý na to máme svůj názor. Ale můj postoj je, že ho chci uchránit před zdravotními problémy ve stáří (prostata, nádory atp.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2917
24.2.21 17:59

U většího plemene považuji ideální věk psa pro kastraci kolem druhého roku. U menších psů kolem roku a půl. Aby se pes kastroval až plně vyvinutý nejen fyzicky, ale hlavně psychicky.
Máte teď psa v pubertě, cloumají s ním hormony a začíná se vyhraňovat proti ostatním psům. Musíte zasáhnout výchovou, což děláte, a hlavně být důslední.
Kastrace psa změnit může a nemusí. Někteří psi přiberou, někteří ne, některým se chování změní k lepšímu, jiným naopak, kastrace rozhodně neřeší třeba agresivitu. Myslím si, že základ je prostě důsledná výchova, nastavení hranic a vztah s pánem.
Kastraci schvaluji. Ono těch „nehod“ a „náhod“ je kolem i tak dost a na co dělat další štěňata kříženců, když jsou plné útulky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
24.2.21 18:24

Kastrovala bych až dospělého psa. Rok je málo, pokud je to větší pes, počkala bych ještě minimálně půl roku. Že držkuje na psy… Pravděpodobně je teď v pubertě (a proto opět, nekastrovat puberťáka!!!) a zkouší, co mu projde. Je to výchovný problém, který kastrace nevyřeší. Pokud prochází pes okolo, je fajn fixovat psa na sebe, ale asi bych nedělala to sedni a čekání, než přejde. Potkávat psy je normálka, není třeba kolem toho dělat divadlo. Čím více kolem potkávání psů budeš dělat napětí ty, tím větší problém z toho mít pes bude. Pokud bych se nechtěla se psem kamarádit, naopak bych zrychlila krok, aby pes měl co dělat a nestíhal koukat okolo a vymýšlet neplechy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
24.2.21 19:22

Také budeme řešit. Náš dnes rozerval plot a pokousal sousedům fenu. Takže ho to bohužel nemine. Budou mu v dubnu tři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2917
24.2.21 19:27

@maky 1993 Víš, že kastrace to nevyřeší, že jo ;) Ano, může se pes po kastraci zklidnit, ale tohle bude chtít hlavně pevné ploty a pevnou ruku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
24.2.21 19:30
@maky 1993 píše:
Také budeme řešit. Náš dnes rozerval plot a pokousal sousedům fenu. Takže ho to bohužel nemine. Budou mu v dubnu tři.

stejná rada jako pro zakladatelku. Kastrace neřeší výchovné problémy. Řeste výchovu psa a pevnější plot, ne kastraci, která nemusí vůbec pomoci. A mimochodem, pes, který pokouše fenu… Něco jste hodně zanedbali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52998
24.2.21 19:33

Kastrace nenahradí výchovu. Může to být pak ještě horší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10496
24.2.21 19:49

Pokud to neni strachova agrese na vsechny psy smahem, pravdepodobne to bude po kastraci lepsi. Pes tolik prestane resit psy-samce a feny. Ale pokud jde o agresi strachovou, z nejistoty, muze to ubytek testosteronu i zhorsit.
Kazdopadne bych s kastraci toho pul roku jeste pockala, az pes bude komplet dospely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.2.21 20:15

Určitě bych nekastrovala puberťáka, počkej s tím. Chování se může a nemusí „zlepšit“, je to spíš o výchově (na pubertálního samce přeju pevný nervy!). Dost možná se změní, absence hormonů dělá svoje. I když je fakt, že naši sousedi nechali vykastrovat psa, třicetikilového křížence, protože jim zdrhal a oplodňoval feny v okolí. Má to pěkně naučené, zdrhá furt, akorát už netrousí štěňata:) takže změna žádná. Nutno podotknout, že výchova taky žádná - překvapivě kastrace není samospásná :lol: ale naštěstí je to dobrák od kosti.
Co se týče kontaktu s jinými psy, může se stát, že ho ostatní budou víc otravovat - kastrát není cítit jako pes, ani jako fena a někteří jedinci s tím můžou mít problém.
Co nějaký trenér v okolí, aby pomohl s tím potkáváním cizích psů? Možná bude stačit drobná změna v tvém přístupu při setkání a celý problém se zlepší už před kastrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
24.2.21 20:16

@moof Plot nejde změnit a pes si doteď psů nevšímal. A ano, bratranec má dva psy a kvůli feně v rodině řešil to samé a po kastraci má klid. Sama vím, co vyváděli psi na vesnici, když hárala fena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
24.2.21 20:18

@Murka Jiný plot nejde a do teď náš pes lítal v pohodě se sousedovic fenou normálně u plotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.2.21 20:37

@Markéta80 tak to je samozřejmé a pracuji na tom, na sobě a na něm. Takže nespoléhám, že to kastrace za nás vyřeší a ani to není primární důvod, spíš mě zajímalo jestli s tím nemá někdo zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.2.21 20:47

@Yvonne McGruder chodili jsme na cvičák, bohužel karanténa a ostatní věci nás na 14 dní vyřadily ze hry, ale v sobotu jdeme. Takže mi tam s tím určitě pomohou a nasměrují, ale tohle vyjíždění není primární důvod kastrace. Jde nám hlavně o jeho zdraví v pokročilém věku, jeho předchůdce měl zdravotní problémy protože nebyl kastrovaný, tak jsme se rozhodli jim předejít. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
24.2.21 20:48
@maky 1993 píše:
@moof Plot nejde změnit a pes si doteď psů nevšímal. A ano, bratranec má dva psy a kvůli feně v rodině řešil to samé a po kastraci má klid. Sama vím, co vyváděli psi na vesnici, když hárala fena.

jak jiný plot nejde? To odteď nafurt budete mít díru v plotu k sousedům? Psi vyvádí, když hárají feny, to je jasné, ale ne z důvodu, že by ji chtěli napadnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
24.2.21 20:50
@Pájina P. píše:
@Yvonne McGruder chodili jsme na cvičák, bohužel karanténa a ostatní věci nás na 14 dní vyřadily ze hry, ale v sobotu jdeme. Takže mi tam s tím určitě pomohou a nasměrují, ale tohle vyjíždění není primární důvod kastrace. Jde nám hlavně o jeho zdraví v pokročilém věku, jeho předchůdce měl zdravotní problémy protože nebyl kastrovaný, tak jsme se rozhodli jim předejít. :)

Ten předchůdce neměl zdravotní problémy, protože nebyl kastrovaný. Byl prostě nemocný. Kastrace zase může způsobit jiné zdravotnáí problémy. Kastrovat nedospělé zvíře be ale opravdu nemělo. Co je to za psa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat