Ideální země k žití

167
18.9.21 15:28

Ideální země k žití

Dobré odpoledne, milé dámy!
Chtěla bych založit odlehčenou diskuzi. Zajímá mě, jaké země vidíte jako ideální místo k žití. A naopak, v jakých byste nikdy a za nic na světě žít nechtěly.
Těším se na Vaše odpovědi!

Jsem spokojená s životem v Česku. Žijeme v relativně klidné zóně a v bezpečí, životní úroveň je docela vysoká, z mého pohledu si nemohu na nic stěžovat.
Odmala je mým snem žít v Londýně. Anglie se mi hrozně líbí, i ti lidé mi tam přijdou super.
Dále vnímám jako skvělé místo k žití Austrálii, Kanadu, Rakousko, Francii, Nizozemsko a Belgii.
Austrálie a Kanada kvůli přírodě. Rakousko má zajímavou kulturu a přírodu. Stejně hodnotím i Francii, Nizozemsko a Belgii.
Prostě vítězí Londýn za mě :).

Naopak bych moc nebrala Jižní Ameriku, celou Afriku a Asii. Jako jasný vítěz této kategorie vycházejí státy, kde vládne terorismus.

Abych to shrnula, jsem ráda, že žiji právě v Česku a v Evropě :)

Jak to vidíte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
726
18.9.21 15:38

Můj sen je Aljaška. :srdce: Snad se tam někdy alespoň podívám. Popř. Kanada. Miluji hokej a tam to je prostě naprosto úžasné v tomto směru. A ta příroda - zamrzlá jezera + hory okolo.

Potom mě láká ještě druhý extrém a to je Texas. Country, kovbojové, koně, farmy…tam by se mi líbilo žít někde bokem od všeho.

Naopak bych nechtěla žít v Asii, jakákoliv země v Asii mi připadá naprosto nepřitažlivá, samozřejmě chápu opačný názor. No a o zemích kde vládne terorismus se nebudeme vůbec bavit, tam je to asi jasné. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13488
18.9.21 15:51

Novy Zeland, Kanada.
Nechtela bych Australii, Jizni a stredni Ameriku, Afriku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26804
18.9.21 15:53

@Mia2020 tak Londýn vůbec, město, kde prší nebo poprchá převážnou část roku, je zataženo a válí se tam mlha, teplota cca 10 stupňů v létě i v zimě, to fakt ne - a nerudní kostnatí Angličané, kterým je stále zima a bolí je klouby z té vlhkosti, ne, ne

• Francie - ta už dávno není čím bývala - přistěhovalci, bord…el, vyloučené lokality, přehnaný humanismus - to také ne
  • kde bych chtěla žít - asi ve Španělsku, ale nemá to rozumný základ, já ten stát miluju, i když život tam asi nebude jednoduchý - například tam není žádná těhotenská prevence a počet narozených postižených dětí je šílený
  • a jinak jsem ráda, že bydlím v čr - miluju střídání ročních období, to že se každé roční období konají jiné aktivity, že je stále se na co těšit,

nemohla bych žít ani v Kalifornii, kde je celý rok léto a vedro - myslím si, že je to ubíjející a únavné a nudné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
18.9.21 15:58

Můj sen je Alijaska nebo Bora Bora tam je klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
18.9.21 16:00

Chtěla jsem žít ve Švédsku. :oops: Vlastně stále chci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21465
18.9.21 16:01

Chtěla bych žít v Itálie nebo Španělsku. Miluji tyto země.

Země kde ne, země muslimské, Afrika, Asie, země kde je zima 365 dní v roce.

Z USA kde bych chtěla žít, jsou tyto státy, Kalifornie, Florida, Alabama.

Příspěvek upraven 18.09.21 v 16:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318

Já miluju Paříž - teda takhle. Nikdy jsem tam nebyla, soudím jen z fotek, knih, filmů, turistů a tak. Je to můj tajný sen, žít tam alespoň krátkou dobu či delší dovča:) Takže Francie.

Ale mým nejdelším a největším snem je Nový Zéland.

Příspěvek upraven 18.09.21 v 16:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140

Tak muj obrovsky sen je Hawaii nebo kdekoliv ve Francouzske Polynesii :srdce:

Zit bych urcite nechtela v Africe a nikde na vychod od nas(kromě Japonska) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4673
18.9.21 16:07

Stát nevim. Chtěla bych zit kdekoliv na samotě u lesa s vyhledem do údolí. Kde by na jare kvetla louka a v zimě byly závěje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
18.9.21 16:11
@topazio píše:
Z USA kde bych chtěla žít, jsou tyto státy, Kalifornie, Florida, Alabama.

Tak tos mně pobavila - Alabama - tam chcipnul pes, nic tam neni :mrgreen: Bydlela jsem tam rok. Červená hlina, priroda nic moc, placka, silena vlhkost vzduchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
18.9.21 16:13

@Noelia_Z ja jsem byla v Parizi nekolikrat (partner tam jezdil casto pracovne) a uplne ji nesnasim :lol:

Kamaradka tam zije a nemuze se dockat az jejiho manzela v praci preradi do jiny zeme :lol:

Londyn se mi libil o trosku vic a Rim se mi libi hodne. Miami taky treba nesnasim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
18.9.21 16:21

@Oli.Lyon To je u nas na chatě, taky tam chci žít na stalo :) A nebo Island :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2280
18.9.21 16:26

Jedině v Česku, neříkám se jet podívat do jiných zemí, mám jich několik, které mě lákají, ale žít tam, to ne. Pro mě by nebylo ani takové to, sebrat se a na rok někam odjet. Bylo by to dlouhý, max měsíc si dokážu představit a to ještě s tím, že maximálně po deseti dnech by se mi chtělo domů, halt vlastenec no :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25435
18.9.21 16:32

Tak v Česku není zle :D já bych chtěla bydlet někde na severu Evropy, třeba Norsko, nebo Island je krásný, ale kvůli prirode a podnebí (trochu víc chladno by mi vyhovovalo), ale nemám nastudované jaké tam mají jiné podmínky, jako práce, zákony, apod, takže těžko říct, jestli bych si nepohorsila :D nechtěla bych do Afriky, Asie a Ameriky, ať už jižní nebo severní a taky bych nechtěla žít v žádném velkém městě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat