Idiopatická kraniální hypertenze

17.4.17 10:34

Idiopatická kraniální hypertenze

Prosím máte s touto diagnózou někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1135
17.4.17 20:20
@Nikolettka1 píše:
Prosím máte s touto diagnózou někdo zkušenosti?

Máš ho potvrzený? a mmch je to idiopatická intrakraniální hypertenze nebo pseudotumor cerebri.
První volba léčby je diluran. Další řešení je kdyby nezabral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
17.4.17 20:22

Jak se u tebe projevuje?
Byl lumbální infuzní test a MR?
Byly vyloučeny další příčiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 21:02

Ahoj MR a všechny oční testy už byli. Diluran mi nasadili, jediné co se změnilo je že mě tak často nebolí hlava. Na oko jsem ale stále úplně slepá. Dr. Vyřizuje termín na neurochirurgii do vojenský. Vím, že lumbálka mě čeká, ale víc nevím a jsem z toho nervózní. Moc by mi pomohlo vědět co mě čeká a jak to vše probíhá. Lumbální punkce vím s tou už zkušenosti mám. Děkuji moc za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
17.4.17 21:25

Diluran by měl zabrat do cca 14 dní. Hlavně při něm brát draslík!!!
LIT- lumbální infuzní test jsem měla 2× je to podobné jak lumbálka.

Máš nález na obou očích?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 21:39

Diluran beru už 3 týdny, ano draslík beru také. Nález mám jen na levém oku, perimetr je úplně černý, edem a neohraničená papila, patologická křivka na vysetreni VEP. To vše na levém oku. A tobě ten Diluran pomohl? Pak už jsi byla v pořádku? U mě ještě co se oka týče ani ťuk. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
17.4.17 21:59

Jednostranny pseudotumor je zvlastni.
Za tehle situace bych se rychle nekde vtlacila.
Kde chodis na ocni a protoze nebyla lumbalka( predpokladam), aby to nebyla treba infekce. Nesmi dojit k atrofii nervu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 22:42

Infekce je vyloučena normální lumbálku mo dělali, ani infekce ani RS ani jiné onemocnění podobného typu. Vlastně už mě to střídavě trápí rok. Poprvé mi podali za hospitalizace infuzemi kortikoidy a bylo to ok. Podruhé to samé. Po 3. už to ale nepomohlo. Poslali mě i na konzilium na Karlák. A tam poprvé vyřkli tuto diagnózu. Na Karláku jsem byla pred 3 týdny. Od té doby beru ten Diluran

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
18.4.17 10:04

A pořád jenom to jedno oko?
Byla si u Kuthana, Sklenky a nebo Diblika na tom Karláku?
Máš na tom nervu atrofii a nebo ne?
Asi bych rychle zvážila na té neurochirurgii ten lumbální infuzní test a popř. pokud by diluran nezabral lumboperitoneální shut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 14:23

Ano pokaždé jen to levé oko. Byla jsem u primáře Diblíka. Já vím, že na to půjdu jen tam stále nemají pro mě místo. Moje lékařka to hlídá, stále tam volá. Atrofii to nevím. Jen Dr. Diblík mi řekl, že pokud bych přišla k němu o půl roku déle, už bysme se neměli o čem bavit. Oko by bylo nenávratně poškozené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
21.4.17 10:26

Nějaký nový posun?
Pokud atrofii Diblík neudává není tam, protože atrofie je to " nenávratné postižení ".

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 18:36

Ano, už vím nástup na neurochirurgii… je to ve čtvrtek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
21.4.17 18:45

K operaci a nebo vyšetření?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 18:57

Na ten lumbální test, ale musím mít sebou předoperační vyšetření tak nevím. Jsem z toho trochu zmatená :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
21.4.17 21:05

Asi kdyby byl hodně špatný, že by dělali ten shunt.
jinak mi dělali ten lumbální test tak, že jeden den jsem nastoupila, druhý ho udělali a třetí jsem šla domu
no mohli ho udělat ten první den, po tom testu jsme už mohla za cca 3 hodiny normálně fungovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama