Ignorace - přehlížet, nebo dát najevo naštvání?

Anonymní
23.5.16 23:05

Ignorace- přehlížet nebo dát najevo naštvání?

Zdravím, omlouvám se za anonym. Chodí sem příliš známých včetně osoby, o které napíši.
Holky, potřebuji radu. Už dlouho v sobě dusím, že když se mi něco od druhých nelíbí, tak se neozvu, ale mlčím.
Abych to upřesnila. Máme sousedku, mě i manžela zná defacto přes 10 let, jen né nikdy blíže. Manžel vedle nich vyrůstal a poté se odstěhoval. Nyní máme dům hned vedle nich a myslela jsem, že jsme opravdu za dobře. Jenže mi začíná vadit, že aniž by se mě či manžela zeptala, odvede našeho syna buď k sobě domů nebo na zahradu. Mě to jako takhle nevadí, jenže třeba dnes jsme dojeli pozdě a říkám, aby mu nic nedávala, že jdeme domů a bude večeře. Vzhledem k tomu, že už jej táhla, jsem to řekla mírně důrazněji a ona ignorovala. Abych ještě víéce upřesnila, viděl u ní mrkev, chtěl. Dala mu, snědl a chtěl další. No on sám ne, spíš mu to nabídla ona a táhla jej k sobě. Ani se na mě nekoukla a šla. Já na to něco v tom stylu, že,, no joo, on nemá doma chuďátko" jakože ve sraně. Ona mi odbrkla,, že prý né oloupanou :P Jako je to prča, ale řeším jen to, že ignoruje povinnost mi aspoň oznámit, nebo se na mě jen podívat nebo cokoli jineho a prostě jej odvede. Stalo se to už několikrát. Pak taky jsme řešili vážnou věc ohledně baráku. My s manželem mluvili, ale ona jen s ním. Dala mi opravdu těžce najevo, že semnou diskutovat nemíní a jakmile jsem něco prohodila, ani se na mě nepodívala a ještě odsekla. Jako tohle jsou jen blbý dva příklady, na to nehleďme, to jen pro představu, spíš jen přemýšlím nad sebou, jestli se mám nechat rozhazovat a nějak to dávat najevo, nebo byste to vy hodily za hlavu.
Znovu podotýkám, nemluvím jen o těch příkladech, kdyby někdo šil, mluvím vyloženě o tom, zda byste se pozastavovaly nad ognorací vámi samotnými nebo to nechaly plavat? Malému jsou 22,5 roku.
Omlouvám se za román. Ale štve mě to.
PS: Již 4 roky neposlouchám nic jiného, jak je všechno manžela, né moje. Na cokoli řeknou ona a pár ostatních ty, tvoje, za tvoje.Ne naše.
Mám to přehlížet nebo by vás to taky trošku naštvalo už po těch letech?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.5.16 23:07

Omlouvám se za chybu, 2,5 roku

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
54855
23.5.16 23:10

Ona nemá své děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2460
23.5.16 23:12

Bych někoho, koho nemám ráda plus vlastně cizího člověka nechala někam tahat moje dítě. A ještě bez zeptani?! Opravdu na pováženou :roll: a ne prosím tebe, nenechávej si to líbit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
23.5.16 23:16

Nedovedu si predstavit, ze by mi nekdo „odtahnul“ dite 8o mladsi ma taky skoro 2,5r a v postate ji nespustim z oci :nevim: takze ano, tohle by mi vadilo hodne a dite bych proste nepustila.
na druhou stranu, jestli se mnou nekdo nehodla diskutovat, tak at nediskutuje, ale nemluvila bych s ni ani jindy. bud e chce bavit normalne nebo ne. ja nejsem konfliktni typ a do konfrontaci nechodim (pokud teda to neni extrem), ale zas se taky ani nebavim s tim, s kym se bavit nechci - takze se nebavim s vetsinou lidi :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.16 23:18

No víte jako já ji měla doteď ráda, opravdu ani nevím, že bychom mezi sebou měly mít nějaký problém a nechápu, proč to děšlá, zase si nechci dělat problémy, třeba to myslí dobře, děti má tři, ale již odrostlé. Jako takhle není špatná baba, podívín, ale zlá není. Prostě mu řekla pojď já ti ještě dám a šli. Já na to, že ať ale teda pohne, že bude večeře a řekla sem to schválně naštvaněji trochu, abych neudělala zbytečně zle. Myslela jsem, že jí to dojde. Naštvalo mě, že to berou jako automatiku. Stali jsme tam všichni a možná proto jí to nepřišlo podstatné, ale já nevím, mě to strašně přijde divné, já bych se asi zeptala aj sestřenky, pokud bych někam táhla její dítko, né tak cizí. Já nevím, jak se mám chovat abxch zase něudělala zbytečně zle se seusedy.. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
4015
23.5.16 23:22

Chtela jsem napsat, ze bych sve dite bez zeptani nenechala nekam odtahnout ani svou matku, ale jestli je mu 22 let tak je to jina :lol:. To uz ale zas netaha na mrkvicku ale spis na zelicko ne? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.16 23:22

A hlavně tohle bylo už vícekrát, ať už na kokino nebo tak, brala jsem to jakože ok, sousedka, znam ji, myslí to dobře. A tobyla chyba, jenže já nevím, to jí to mám zakázat, když máme jako tak dobrý vztahy? Jako snad mě chápete, jak to myslím, potřebuji to udělat nějak, abych ze sebe neudělala hysterku.
Napadlo mě příště vypustit hlášku ve stylu..A ty ses mě zeptal miláčku, jestli můžeš jít? Třeba by jí to došlo, nebo já jinak nevím jak neudělat problém.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
23.5.16 23:23
@evill píše:
Chtela jsem napsat, ze bych sve dite bez zeptani nenechala nekam odtahnout ani svou matku, ale jestli je mu 22 let tak je to jina :lol:. To uz ale zas netaha na mrkvicku ale spis na zelicko ne? :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Taky jsem se zasmála, jak jsem to po sobě četla.. :jazyk:
  • Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
10911
23.5.16 23:23

Pokud ti to vadí, tak to řeš. Bude to lepší než to nějakou dobu násilím přecházet a pak explodovat.
Co k tomu potřebuješ je podpora manžela - měl by vědět, co se děje, aby ti třeba nevědomky nehatil tvá řešení, a samozřejmě s tím souhlasit, aby je nehatil schválně (to snad ne). Druhá věc je mít rozmyšleno, co a jak sousedce říct, aby pochopila, že tudy ne.
Abych odpověděla na dotaz, tak mně by to nevadilo po letech, ale okamžitě a přehlížet bych to asi nezvládla, halt jsem dominantní, agresivní a takové ty věci.

Je fakt, že tvoje/naše moc neřeším ani nevnímám, to bych musela mít extra podezření hraničící s jistotou, že to není bezmyšlenkovitý automatismus, ale nějaká zlá vůle.
My třeba máme „moje auto“ a „chlapovo auto“ (křápy jeden větší než druhý), ač je tedy reálně máme oba v SJM…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3595
23.5.16 23:27

Ona tě má na háku, přehlíží, ignoruje, odvede ti malé dítě bez zeptání pryč, neměly jste nikdy bližší vztah a ty máš pocit, že jste v pohodě? 8o nejvyšší čas ukázat zuby. S tvým mužem má jaký vztah? Jak jsou od sebe věkově, mají si co říct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.16 23:30
@Knihomyš píše:
Pokud ti to vadí, tak to řeš. Bude to lepší než to nějakou dobu násilím přecházet a pak explodovat.
Co k tomu potřebuješ je podpora manžela - měl by vědět, co se děje, aby ti třeba nevědomky nehatil tvá řešení, a samozřejmě s tím souhlasit, aby je nehatil schválně (to snad ne). Druhá věc je mít rozmyšleno, co a jak sousedce říct, aby pochopila, že tudy ne.
Abych odpověděla na dotaz, tak mně by to nevadilo po letech, ale okamžitě a přehlížet bych to asi nezvládla, halt jsem dominantní, agresivní a takové ty věci.Je fakt, že tvoje/naše moc neřeším ani nevnímám, to bych musela mít extra podezření hraničící s jistotou, že to není bezmyšlenkovitý automatismus, ale nějaká zlá vůle.
My třeba máme „moje auto“ a „chlapovo auto“ (křápy jeden větší než druhý), ač je tedy reálně máme oba v SJM…

Jsem měkká, dlouho držím a jak píšeš, pak je zle. Jenže já blbá neřekla nic ze startu, naopak bydlíme tady teprve půl roku, tak snad by to ještě zachránit šlo. No ohledně toho moje/tvoje.
My brali úvěr, a pár osůbek úmyslně roznáší, že bral on úvěr. Já jsem v podstatě u těch určitých lidí totálně z obliga a někdy mě to hodně bolí.
Jakobych se přiživovala, doma víme jak to je, m ale lidi pak na mě koukaj jak na vola.
Hlavně fasáda, dlažby atd. si myslím, že je věc naše. Téměř celý barák jsem navrhla, samo se souhlasem manžela, ale on byl ten, který nakupoval, navrhoval, platil. A to vám pvím, o mě opravdu ani zmínka.
Ale to je fuk, já jen nevím, jak opatrně jí naznačit, že o nic nejde a nevadí mi, když se mrkne k sousedce, ale vadí mi a to do krve, že se na mě ani nepodívá. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
10911
23.5.16 23:30
@Anonymní píše:
A hlavně tohle bylo už vícekrát, ať už na kokino nebo tak, brala jsem to jakože ok, sousedka, znam ji, myslí to dobře. A tobyla chyba, jenže já nevím, to jí to mám zakázat, když máme jako tak dobrý vztahy? Jako snad mě chápete, jak to myslím, potřebuji to udělat nějak, abych ze sebe neudělala hysterku.
Napadlo mě příště vypustit hlášku ve stylu..A ty ses mě zeptal miláčku, jestli můžeš jít? Třeba by jí to došlo, nebo já jinak nevím jak neudělat problém.

Normálně jí to řekni, jako chlap.
„Hele, Mařko, já nechci, aby k tobě Tomášek šel, je už pozdě, jdem na večeři. Měj se. - Pojď Tomášku, jdeme, mrkvičku dostaneš doma.“
Vykašli se na nějaké náznaky a vyrypování.
Jako nadout se může, ale co je jako objektivně urážlivého na faktu, že matka chce odvést své dítě domů na večeři? Tož to bude její problém.
Pokud nechceš vůbec riskovat, že se naštve, tak si proti ní nic neprosadíš.

Jsem teď sjela kurz o komunikaci, je zadara, třeba tě to inspiruje
https://www.seduo.cz/…ovanim-mozku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.16 23:35
@Kristanka píše:
Ona tě má na háku, přehlíží, ignoruje, odvede ti malé dítě bez zeptání pryč, neměly jste nikdy bližší vztah a ty máš pocit, že jste v pohodě? 8o nejvyšší čas ukázat zuby. S tvým mužem má jaký vztah? Jak jsou od sebe věkově, mají si co říct?

Né, to není tak od začátku. To se stalo teď za poslední týden( konkrétně s tou sousedkou), kdy jednou mluvila jen s manželem a trapně nazbačovala ty, ty ty. Jakobych neexistovala prostě. A podruhé dnes. No já nechtěla dělat problém a šla to vydýchat bokem na ulici. S manželem se zná, ona vedle něj na té samé ulici bydlela od začátku. Ona jej tudíž zná od dítěte, má asi kolem 45-48, fakt nevím přesně a říct ani ne. Řeknou si max. ohledně baráku. Teď řešíme tu fasádu atd. jenže dnes poprvé mě totálně přehlížela, něco jsem na to řekla, asi 2× a jak jsem psala, odsekla, ani se na me nekoukla. Mnaželovi jsem toř řekla, stojí při mě, dokonce sám řekl, že semnou souhlasí a budeme muset nějak naznačit, jak jo a jak ne.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
23.5.16 23:48
@Knihomyš píše:
Normálně jí to řekni, jako chlap.
„Hele, Mařko, já nechci, aby k tobě Tomášek šel, je už pozdě, jdem na večeři. Měj se. - Pojď Tomášku, jdeme, mrkvičku dostaneš doma.“
Vykašli se na nějaké náznaky a vyrypování.
Jako nadout se může, ale co je jako objektivně urážlivého na faktu, že matka chce odvést své dítě domů na večeři? Tož to bude její problém.
Pokud nechceš vůbec riskovat, že se naštve, tak si proti ní nic neprosadíš.Jsem teď sjela kurz o komunikaci, je zadara, třeba tě to inspiruje
https://www.seduo.cz/…ovanim-mozku

Moc děkuji, už to sjíždím :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat