II. těhotenský screening Brno - Prenatal nebo Centrum Dvořák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AlexaD
Povídálka 29 příspěvků 13.04.19 19:07
II. těhotenský screening Brno - Prenatal nebo Centrum Dvořák?

Ahoj! Chtěla bych na druhý těhotenský screening v Brně někam, kde mají co nejlepší ultrazvuk, ať už líp vidíme mimino :) Ideálně to 3D zobrazení. Chci se zeptat těch, co byly v Prenatalu, jak vypadají utz obrázky/videá, které tam dělají.

Na prvním screeningu jsem byla v Centru Dvořák u dr. Janči, pan doktor velmi sympatický a vyšetření super, ale mám pocit, že mají jen nějaký ten klasický starší utz, kvalitativně se to moc neliší od toho, co má moje gynekoložka.

Tady foto z UTZ. Vypadá to v Prenatalu líp, nebo je to to samé?

Reakce:
Danca1995
Povídálka 35 příspěvků 13.04.19 19:24

Ahojky byla jsem v Brne na prenatálu.. a jeto tam moc dobré a vypadaji dobre zretelne :) a jeto to same coje na obrázku :) muzu fakt doporucit+ bere se tam krev nevim jestly nekde i jinde, ale jeto spickové no :D vic neni co dodat.. :mavam: :srdce:

AlexaD
Povídálka 29 příspěvků 13.04.19 19:28

@Danca1995 Ahoj :) Prosím tě a udělají už u toho 2. screeningu i tento typ obrázku?

O to mi jde, protože v Centru Dvořák tohle asi neumí :(
http://prenatal.cz/…y-screening/ - tady píšou, že součástí vyšetření je i „3D/4D obrázek vašeho dítěte.“ Jinak jsem byla u Dvořáka velmi spokojená, ale cenově to vychází stejně a pokud by v Prenatalu bylo i 3D zobrazení, jdu tam :)

veria
Nadpozemská drbna 25386 příspěvků 13.04.19 19:30

No nevím co bys chtěla od klasického utz? Je to tam vidět pekne a takto to bylo vidět i u meho dr který je velký odborník na utz diagnostiku a má ty nejlepší přístroje. Na 3D toho moc nepoznaji, to je jen taková show pro rodiče, na orgány se musí dívat tímto klasickým.

veria
Nadpozemská drbna 25386 příspěvků 13.04.19 19:31

Delal mi i takto obličej na 3D tedy ale nevyšlo to tak pekne, pac byla blbě natočena. Takže to nikdy nevíš a není to ani moc důležité.

AlexaD
Povídálka 29 příspěvků 13.04.19 19:42
@veria píše:
No nevím co bys chtěla od klasického utz? Je to tam vidět pekne a takto to bylo vidět i u meho dr který je velký odborník na utz diagnostiku a má ty nejlepší přístroje. Na 3D toho moc nepoznaji, to je jen taková show pro rodiče, na orgány se musí dívat tímto klasickým.

Ano, já to chápu, že z medicínských důvodů je důležitý ten „obyč“ a ne 3D ;) To se ví, že je to jen show pro zvídavé rodiče :) Jen jak říkám, v těch centrech je cena za vyšetření stejná a pokud na Prenatalu bude v ceně i to 3D, půjdu radši tam, proto se ptám.

Fiškuska
Stálice 55 příspěvků 13.04.19 19:46

V Prenatalu určitě dělají 3D, ale myslím že se musíš objednat zvlášť a taky se to samostatně platí. Jakože to nedělají v rámci toho velkýho screeningu :)

AlexaD
Povídálka 29 příspěvků 13.04.19 19:53

@Fiškuska Aha, díky, tak to se jich zeptám telefonicky, tady: http://prenatal.cz/…y-screening/ právě mají uvedené, že by to mělo být i součástí (pokud jsou dobré podmínky)

Fiškuska
Stálice 55 příspěvků 13.04.19 20:01

Tak já jsem zase našla toto http://prenatal.cz/3d4d-vysetreni/ a z toho jsem pochopila že je to vlastně nadstandart. A co jsem tam byla já asi před rokem, tak bylo nutné se objednat zvlášť a říct že chceš přímo ten 3D ultrazvuk a myslím se platí 1200 Kč. Ale jistě bude nejlepší když tam zavoláš a poptáš se :)

veria
Nadpozemská drbna 25386 příspěvků 13.04.19 20:28

No psala jsi ze se ti ten 2D moc nezdá kvalitou. ;) Doporučila bych ti toho svého dr který přepínal do 3D, ale bohužel už není v Brně.

Farkan
Povídálka 42 příspěvků 13.04.19 21:20

Byli jsme na 2. scr. v Prenatalu letos. Dr. na konci vyšetření přepla sama od sebe na 3D a snažila se udělat pěknou fotku obličeje. Tu pak nabídne k prodeji asi za 200Kč. Vyšetření jsem měla jinak plně hrazené pojišťovnou. To ale musí být přímo napsané v žádance od dr.

AlexaD
Povídálka 29 příspěvků 13.04.19 21:46

Děkuji :hug: Já bych právě neměla hrazeno ani v tom centru Dvořák, tak si vybírám, kde to bude „nejlepší“ :) Část toho snad proplatí VZP z toho jejich 2000 Kč balíčku, první screening proplatili celý.

prceek55
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 15.04.19 07:30

@AlexaD já jsem byla v prenatalu na 2.screeningu cca měsíc zpátky nebo tak nějak a 3D součást není, musíš si to zaplatit zvlášť a říct předem, že chceš i 3D. Udělali mi normálně UTZ kde mi pak dali asi 12 fotek na CD ale 3D fotky to nebyly :) platila jsem myslím 1300,–

AlexaD
Povídálka 29 příspěvků 15.04.19 13:12

Díky!

Váš příspěvek
Reklama