Impotence z partnerského hlediska, z pohledu ženy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 13:55
Impotence z partnerského hlediska, z pohledu ženy

Dobrý den, radši anonymně. Bylo mi 55 let a došlo k výrazné ztrátě potence. Zčásti asi věkem, ale léčím se se srdcem, nasadili mi dvoje betablokátory kvůli extrasystolám a poté i arytmii. Dřív mi stál až moc, teď třeba období 14 dnů, kdy se mi vůbec nepostaví. Erekce jde docílit mechanicky, při dráždění dojde i k ejakulaci, ale i tak je erekce slabší. Obávám se, že při styku, pokud by se mechanicky docílila erekce, tak by došlo rychle k ochabnutí. Když mi došly prášky, tak se mi najednou začal stavět sám, jak dřív.

Nečekám lékařské rady, ale spíš pohled z hlediska ženy a partnerský vztahů. Jsem pár let sám, před časem jsem sháněl práci, takže jsem se vztahu vyhýbal. Stabilní práci už zas mám, ale teď přišlo tohle. Umím si představit partnerku, že by pochopila, že před stykem si ho musím „nahonit“, i když nevím, jak by se tvářila na ochabnutí během styku. To dráždění je trošku menší, než když ho člověk honí rukou. Léky za brát musím, rád bych se dožil normálního věku.

Asi pár žen má partnery v tomto věku s podobnými problémy, nebo i mladší, co jim prostě tolik nestojí. Já si vždycky myslel, že mě to potkat nemůže, trápil mě spíš opačný problém. Taky jsem dřív měl blízko k vztahu s mladší ženou, o 15 let, tehdy jsem to zastavil kvůli problémům s prací, jí se nechtělo čekat. dodnes mě to mrzí. I když nevím, jestli by neodešla, když by došlo k tomu zhoršení. Jak to mám řešit vztahově? Sám být nechci, ženskou společnost miluji, jen prostě v tom sexu je bída. Našly by se nějaké, které by akceptovali, že sex je někdy, prostě když se postaví a jinak není zaručený?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69406 příspěvků 13.12.18 14:05

Já myslím, že když budeš hledat ve vodách své věkové kategorie, tak by to mohlo fungovat, si tedy myslím, že ženy 5plus už přeci jen po tom sexu nejsou tak lačné. Ve vodách kategorie tvé tehdejší přítelkyně, jako čtyřicátnice,to jsem já, tak tam by to mohl být problém. Pro mne by byl. Kdyby takovýto problém nastal u mého manžela, se kterým žiju, tak jasně, nějak se s tím popereme, ale nejsem si jistá, že bych začínala vztah s mužem s takovým problémem v tomto věku, přeci jen si ještě nepřijdu tak stará, abych se v sexu potýkala s takovýma perepetiema. Mamka třeba mě měla v 18, takže ta by vyla jen o málo starší než ty, a ta si myslím, že už by jakože můžeš občas nebrala jako překážku. Ale třeba jsou i mladší, pro které sex není až tak podstatný.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 14:18

@terinka4444 dík za reakci. Bývalá přítelkyně na ten sex moc nebyla, ale zas dost stála o vztah a v podstatě mi vyhověla. Samozřejmě to mělo svý meze. Docela se chtěla vdávat, ale asi ne kvůli sexu. Taky jsem o tom přemýšlel, nějakou víc věkem k sobě. Ale, je mi to trochu blbý říkat, když je mladší, tak je prostě větší šance, že se mi postaví. Já nevím, jestli se to nějak nesrovná, s doktorem jsem se o tom nebavil, je dosti mladý, tak mi je blbý to s ním rozebírat. Jinak mi přijde zajímavé, že jste s maminkou tak blízko věkově k sobě, skoro jak dvě sestry. Já to zažil opačně, v podstatě dvojnásobný věkový odstup a to už je znát.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 14:20

Souhlasím s @terinka4444 , z rodiny vím, že ženy po menopauze už nemají tak vysoké libido, rozhodující je pro ně spolehlivý aktivní partner (procházky, výlety, kultura..) Já sama (30let) jsem vždy upředňostnovala starší muže, i ve vašem věku ale tedy ,,podmínkou" byl kvalitní sex…Na vašem místě bych se poradila s lékařem zda jdou vaše léky kombinovat s přípravky na potenci, v dnešní době je to běžná věc, přeji hodně štěstí.Prosím anonym-opravdu soukromé info.

terinka4444
Hvězda diskuse 69406 příspěvků 13.12.18 14:22
@Anonymní píše:
@terinka4444 dík za reakci. Bývalá přítelkyně na ten sex moc nebyla, ale zas dost stála o vztah a v podstatě mi vyhověla. Samozřejmě to mělo svý meze. Docela se chtěla vdávat, ale asi ne kvůli sexu. Taky jsem o tom přemýšlel, nějakou víc věkem k sobě. Ale, je mi to trochu blbý říkat, když je mladší, tak je prostě větší šance, že se mi postaví. Já nevím, jestli se to nějak nesrovná, s doktorem jsem se o tom nebavil, je dosti mladý, tak mi je blbý to s ním rozebírat. Jinak mi přijde zajímavé, že jste s maminkou tak blízko věkově k sobě, skoro jak dvě sestry. Já to zažil opačně, v podstatě dvojnásobný věkový odstup a to už je znát.

jo, mámě bylo 18 a tátovi 19, to ještě byla doba, kdy to bylo běžné :mrgreen: já ti s tím neumím moc poradit, je evidentní, že to dělají ty léky. A taky chápu, že se ti o tom šatně mluví, a to i s doktorem. Je to v příbalovém letáku těch léků? Zase ale co když jsou to jen tyto léky, co když jsou jiné, se stejným účinkem, díky kterým bys ten problém neměl. Možná by stálo za to přeci jen pohovořit o tom s doktorem :nevim: ale chápu, že je to takové dost nepříjemné.

růžový achát
Kelišová 5723 příspěvků 13.12.18 14:30

@terinka4444 Přesně jak říkáš, je to lékař a toho zajíma lidské tělo a to komplexně s jeho neduhy. To je jako když ke mně jdou lidi se zubama, či bez zubů a zakrývají si ústa, když jsou bez zubů. Vžd je uklidňuji, že to opravdu nevnímám a že se přede mnou nemusí stydět. Zakladateli není opravdu za co se stydět ;)

Příspěvek upraven 13.12.18 v 14:30

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 14:30
@Anonymní píše:
Souhlasím s @terinka4444 , z rodiny vím, že ženy po menopauze už nemají tak vysoké libido, rozhodující je pro ně spolehlivý aktivní partner (procházky, výlety, kultura..) Já sama (30let) jsem vždy upředňostnovala starší muže, i ve vašem věku ale tedy ,,podmínkou" byl kvalitní sex…Na vašem místě bych se poradila s lékařem zda jdou vaše léky kombinovat s přípravky na potenci, v dnešní době je to běžná věc, přeji hodně štěstí.Prosím anonym-opravdu soukromé info.
Část žen má skutečně radši starší muže, to jsem si všiml. U jiných zas bych neměl šanci. I když zrovna myslím na jednu, co je o 20 let mladší, leta nikoho neměla, prostě je dost vysoká. Možná k tomu i její povaha, ale na mě je jak mílius. Jenže ta sex bude chtít zcela určitě. Přitom před pár lety by to nebyl problém, jak s tou poslední, spíš jsem ji s tím obtěžoval.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 14:32
@terinka4444 píše:
jo, mámě bylo 18 a tátovi 19, to ještě byla doba, kdy to bylo běžné :mrgreen: já ti s tím neumím moc poradit, je evidentní, že to dělají ty léky. A taky chápu, že se ti o tom šatně mluví, a to i s doktorem. Je to v příbalovém letáku těch léků? Zase ale co když jsou to jen tyto léky, co když jsou jiné, se stejným účinkem, díky kterým bys ten problém neměl. Možná by stálo za to přeci jen pohovořit o tom s doktorem :nevim: ale chápu, že je to takové dost nepříjemné.

Asi máš pravdu, co píšeš.

růžový achát
Kelišová 5723 příspěvků 13.12.18 14:34

Nevím zda u tebe je zrovna viagra kontraproduktivní?? Dr. Zvěřina říkal že choroby srdce se u viagry přeceňují, že někdy bývá naopak prospěšná, tak jestli to nemůže být o tvuj případ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 14:38
@růžový achát píše:
@terinka4444 Přesně jak říkáš, je to lékař a toho zajíma lidské tělo a to komplexně s jeho neduhy. To je jako když ke mně jdou lidi se zubama, či bez zubů a zakrývají si ústa, když jsou bez zubů. Vžd je uklidňuji, že to opravdu nevnímám a že se přede mnou nemusí stydět. Zakladateli není opravdu za co se stydět ;)Příspěvek upraven 13.12.18 v 14:30

Tak já se třeba nestydím se svlíknout před dospělou ženou, i když bude o dost mladší, to mi nevadí. Klín bych si nezakrýval, ústa taky ne, zuby mám všechny a doufám že dlouho to tak bude. Ale že se mi nepostaví, tak to beru jako selhání. Teda, někdy se i postaví, ale prostě ta erekce je slabší. Asi to bude chtít opravdu změnit léky. Tyhle účinky ale betablokátory mají, co jsem o tom četl. Jinak fyzicky na tom zle nejsem, nedělá mi třeba problém vyběhnout eskalátory metru, klidně i ty dlouhé. Jenže ta arytmie tam je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 14:38
@Anonymní píše: Část žen má skutečně radši starší muže, to jsem si všiml. U jiných zas bych neměl šanci. I když zrovna myslím na jednu, co je o 20 let mladší, leta nikoho neměla, prostě je dost vysoká. Možná k tomu i její povaha, ale na mě je jak mílius. Jenže ta sex bude chtít zcela určitě. Přitom před pár lety by to nebyl problém, jak s tou poslední, spíš jsem ji s tím obtěžoval.

Já bych vám radila poradu s lékařem..chápu stud ale na druhou stranu je to vážně škoda ztratit takové kvality zvlášť když to má jistě řešení.

alisekR
Kelišová 5420 příspěvků 13.12.18 14:40

No a co tedy jít přímo za sexuologem. Tam mu vyklopit, co bereš za léky a pak se uvidí, co se s tím dá dělat. Sexuolog na tebe nebude koukat divně, protože to asi bude z části gró jeho pacientů :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 14:46

Tak tohle bych musel probrat asi s tím kardiologem. Sám bych se odvážil spíš vynechat den, dva betablokátory. Možná vynechat den předtím a den D si to vzít až po akci.

Jak s masturbací? Dřív jsem měl partnerku a stejně jsem si ho honil, dny co nechtěla, tak třeba 4-5× denně, ne každý den tolikrát, to jen tak 2× za den, v den styku jen jednou. Teď ani nemám moc chuť. Občas to zkusím, ale spíš abych vyzkoušel, jak tělo funguje či nefunguje. Ejakulace bez problémů, ale klidně tam je i ochabnutí při tom, co to dělám, tak erekce mi přijde taková slabší, nevím jak to líp popsat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 14:48
@Anonymní píše:
Já bych vám radila poradu s lékařem..chápu stud ale na druhou stranu je to vážně škoda ztratit takové kvality zvlášť když to má jistě řešení.

asi mi jiného nezbyde.

Annabela11
Závislačka 2813 příspěvků 13.12.18 14:51

@terinka4444 Přesně tak,moje řeč.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Svědek promluvil o muži, který se pokusil upálit: Muselo to mít souvislost s Palachem

V pátek odpoledne se na Václavském náměstí pokusil o sebevraždu starší muž,... číst dále >

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >