Imunita a vystavovani se bacilum

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
464
19.11.21 09:26

Imunita a vystavovani se bacilum

Mozna to taky znate - syn byva ve skolce treba tyden a pak vzdy neco chyti. Hodne aktivit a srazu kvuli tomu rusim, pak onemocni i mladsi, nekdy i my dospeli. Rikala jsem si, ze si proste buduje imunitu, musi si tim projit. Ale vcera tchyne resila ze je zase nemocny, ze ta skolka mu nesvedci a ze bych ho tam nemela davat, pac je to zaber na imunitu.Tak nevim kde je pravda, je dobre ho davat vstric tem bacilum nebo je lepsi ho nezatezovat. Pediatr kdysi rikal, ze sr musi imunizovat.. ale tak casto byt nemocny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65258
19.11.21 09:30

@eva.pass úplně normální.. pokud je to první dítě, tak první roky ve školce jsou záběr.. druhé už tolik ne, páč vše chytí od starších a je pak odolnější. Když ho tam nebudeš dávat, bude mít stejný problém za rok :think: čím víc izolujes, tím horší to pak bývá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
19.11.21 09:36
@martina.se píše:
@eva.pass úplně normální.. pokud je to první dítě, tak první roky ve školce jsou záběr.. druhé už tolik ne, páč vše chytí od starších a je pak odolnější. Když ho tam nebudeš dávat, bude mít stejný problém za rok :think: čím víc izolujes, tím horší to pak bývá :think:

To jsem si taky myslela, že druhé dítě už tolik nemocné nebude a naopak je to ještě horší, něco jako u zakladatelky - vždy týden ve školce a pak týden až dva chrchlá :zed: První dcera tolik nemarodila.. Nicméně myslím si, že se tomu musíme vystavit všichni. Já jsem jako malá do školky nechodila, tudíž ve škole v první třídě jsem půlku zameškala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65258
19.11.21 09:40
@dickys píše:
To jsem si taky myslela, že druhé dítě už tolik nemocné nebude a naopak je to ještě horší, něco jako u zakladatelky - vždy týden ve školce a pak týden až dva chrchlá :zed: První dcera tolik nemarodila.. Nicméně myslím si, že se tomu musíme vystavit všichni. Já jsem jako malá do školky nechodila, tudíž ve škole v první třídě jsem půlku zameškala :lol:

Jako já mám na kupě nejmladšího pořád, co kluci dotáhnou ze školy, u nich se projeví max jako lehká rýma a mrne týden v horečkách. Ale u nás nejstarší po nástupu víc doma jak ve školce, prostřední byl v klidu, u nejmladšího zatím čas, takže uvidíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6010
19.11.21 09:49

Vyroste z toho. Dcera to měla taky, dnes v deseti letech vůbec. Je ok. Zdravá. Teď jedeme v Covidu. Děti jsou happy, já úplně hotová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12009
19.11.21 09:54

Jako letos je to extrém. Dcera má ze školky taky pořád něco. Jak byli loni pořád doma tak jim zlenivela imunita. Dneska je ve školce 7 děti z 26.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
19.11.21 09:56

Tak to je jako bych četla o nás. Syn šel poprvé do školky v září a od října jsme pořád nemocní kromě jednoho týdne, kdy byl ve školce. Už jsem si říkala, jestli ho nemůžou vyloučit, že tam nechodí :D, ale to je prostě kašel, rýma neustále dokola. Zrovna začátkem listopadu se u nás ve školce řešilo, že hodně rodičů dávají do školky děti nemocné a ani si pro ně nechtějí chodit, když jim ze školky volají, že kašlou, mají horečku atd. :zed: Hned den poté mi přišel ze školky úplně k. o. a od té doby marodíme. Měl strašný kašel, teplotu, rýmu. Chytla to od něj i naše devítiměsíční holčička, takže tím hůře a marodím i já a manžel. Nemůžeme se toho bacilu vůbec zbavit a ani na příští týden to nevypadá, že půjde do školky. Přichází o hodně aktivit. Měli jsme zaplacené kroužky a za to už nám peníze nevrátí a do toho se doma strašně nudí a zlobí. Není to takové hodné dítko, že by vydržel v posteli. To bych ho tam musela přivázat :zed: Už se úplně děsím, že třeba příští týden se z toho dostane, dám ho tam a za dva dny mi zase přijde marod a promarodíme celý prosinec 8o už takhle je to na hlavu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15959
19.11.21 11:49
@eva.pass píše:
Mozna to taky znate - syn byva ve skolce treba tyden a pak vzdy neco chyti. Hodne aktivit a srazu kvuli tomu rusim, pak onemocni i mladsi, nekdy i my dospeli. Rikala jsem si, ze si proste buduje imunitu, musi si tim projit. Ale vcera tchyne resila ze je zase nemocny, ze ta skolka mu nesvedci a ze bych ho tam nemela davat, pac je to zaber na imunitu.Tak nevim kde je pravda, je dobre ho davat vstric tem bacilum nebo je lepsi ho nezatezovat. Pediatr kdysi rikal, ze sr musi imunizovat.. ale tak casto byt nemocny?

Podle me to chce balanc, jako ve vsem.
Chrchly a rymy jsou normalni a buduje si imunitu.
Ale kdyby mel koncit pravidelne na atb nebo kapackach, pak uz je to moc a je rozumne ze skolky stahnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2065
19.11.21 12:49
@eva.pass píše:

Je to bohužel vcelku normální, byť na palici. Ja měla dceru tak moc nemocnou ve školce, ze mě to stalo 2 práce. A všichni mi tvrdili, ze ve škole se to správi. Nevěřila jsem a opravdu. Od nástupu do školy nemocnost téměř nulová, když už fakt něco má, tak třeba 2 dny rymu. Je to zajímavé a já vděčná a šťastná (snad to tak už zůstane )Btw je ji 9.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6576
19.11.21 13:06
@Lucie_Sx píše:
Podle me to chce balanc, jako ve vsem.
Chrchly a rymy jsou normalni a buduje si imunitu.
Ale kdyby mel koncit pravidelne na atb nebo kapackach, pak uz je to moc a je rozumne ze skolky stahnout.

ano, je to skutečně tak, balanc, zdravá míra

když zamarodí tu a tam, je to normální a buduje si imunitu

když marodí pořád, nemá to pro to dítě a ani pro jeho imunitu naprosto žádný přínos a naopak jí to může poškodit

mě takhle marodilo první dítě, syn šel do školky ve třech a půl, vydržel tam zdravý týden
:roll:

pak to běželo pravidelně : týden školka, dva týdny nemocný doma v horečkách a když se mi v prosinci po mikulášské, pardon chřipkové besídce změnil v zelenou trosku, odmítající jídlo a průsvitnou, nafrala jsem se, svůj ubohý plat odevzdávala chůvě a kluk šel do školky až v polovině dubna

příští rok to bylo némlich to samé, akorát jsem to vzdala už někdy 11.11

:nevim:

když je dítě spokojené, prospívá a marodí jen občas, dobrý

když se vám změní v bledou trosku, neustále nemocnou, tak to nemá smysl a nijak se tím imunitě nepomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6576
19.11.21 13:10

A ještě jeden ze života

mě naši narvali do jeslí už někdy před druhým rokem, a tak jsem jela v módu anginy, uši, anginy uši od svých 2 do cca 7 let, ve škole to bylo o něco lepší, ale jen o něco, zlomilo se to až někdy v 11

to byl zápal plic a pak zánět ledvin… :roll:

ale pak už to bylo po zotavení dobrý

tzv budování imunity bylo u mě k naprosto ničemu, penicilin mi lezl i ušima a na jedno ucho jsem po těch všech zánětech…téměř hluchá

moje mladší sestra po těchto zkušenostech putovala k chůvě…a nešla vůbec do školky, až do školy
ode mě nic nechytala, mladší o 10 let…u paní byl jeden chlapeček a ona, takže imunitu si v dětském kolektivu „nebudovala“

ve škole pak byla a je naprosto zdravá, na základce nechyběla jediný den, vysoká, velice zdravě vypadající holka, lícní kosti, takovej ten od pohledu zdravý jedinec…

je to víc o jedinci a o jeho imunitě, malé "budování "a tu a tam nemoc jsou OK, když je to často, nezbyde než ze školky vzít a nelámat to přes koleno, protože tomu dítěti to akorát ubližuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9049
19.11.21 13:11

DO té doby než malá nastoupila do kšolky byla naprosto zdravé dítě. Hodně otužilá navečer běhala v mokré trávě bosa… ani moc netrpěla na rýmy. A nikdy nezvracela. S příchodem do školky je rýma téměř pořád ve vzduchu. Ted chodila 4 celé týdny a včera jsem pro ni byla ve kšolce neb se tam poblila. Učitelky mi řekli že tam teed řádí jednodenní blicí viroza (nebyla teplota ani prujem) jen se 3 krát pozvracela a dobrý.
Každopádně chorchtá a trochu popotahuje. Takže je otázka zda se rýma nerozjede jí to pak jde na prudušky a začne kašel.

Myslím že se prostě musí zocelit.. že pochytá ty bacili z kolektivu a bude to dobrý. Samozřejmě nesmí jít o těžké nemoci… to by pak stálo za zamyšlení,… u nás je to v podstatě rýma a kašel a nebo jednodenní blicí epizoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1515
20.11.21 10:06

Dcera ve skolce imunitu nebudovala, sla az jako predskolak a uplne v pohode. Narozdil od jinych deti nemocna nebyva. Takze na zadne budovani imunity ve skolce neverim. Ale chodime ven za kazdeho pocasi, v tom vidim prinos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat