Imunita vůči covidu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 09:08

Imunita vůči covidu

Zdravím všechny. Všichni v domácnosti prodělali covid. Já, přestože jsem se o všechny nemocné starala, jsem se nenakazila. Ochranne pomůcky jsem nepoužívala. Protilátky mám negativní. Bylo mi řečeno, že jsem zřejmě vůči covidu rezistentní. Ráda bych zjistila, zda je těchto případů více a je toto tedy možné nebo jsem prostě jen měla štěstí… obrovské štěstí!

Omlouvám se za anonym, kdyby to byl problém, tak prosím diskuzi smazat. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25466
4.1.22 09:22

Synovi jsme protilátky neměřili, ale popadali jsme okolo něj všichni v průběhu posledních dvou let, několik lidí i těžké průběhy, a on to nikdy nechytil, testy čisté, dokonce poslední dobou ani jinak nemarodí, krom občasné alergické rýmy u babičky je vlastně jako rybka (ťuk ťuk).
Sám říká (a je mu deset), že se ho asi ten koviďák bojí :lol:
Já si myslím, že je to spíš o štěstí a aktuálnímu stavu imunity, ale může být. Někde sem četla, že na každou nemoc je v populaci cca 10% rezistentních. Prostě aby žádná nemoc nevymýtila lidstvo jako celek…příroda je mocná čarodějka.

Příspěvek upraven 04.01.22 v 09:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
4.1.22 09:22

Ahoj, když jsem já měla covid, tak ho doma nikdo nechytil (manžel, dvě děti), za půl roku měl covid manžel a ostatní to nechytili. Takže děti to ještě neměly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 09:34

Ahoj, těch případů určitě je více. Můj partner se ode mě ve společné domácnosti taky nenakazil a covid od začátku pandemie neměl. Stejně tak neměl covid nikdo jiný z rodiny kromě mě, přitom všichni pracují s lidmi, jeden člen rodiny dokonce v supermarketu, navíc náš kraj patřil k nejvíce zasaženým. Nyní už jsou všichni očkovaní, tak doufám, že se jim to vyhne úplně.

• Citovat
  • Nahlásit
1221
4.1.22 09:38

Taky jsem se starala o rodinu a testy byly negativní.

Dceři bylo kolem 6 měsíců a oslintaná jsem od ní byla pořád.

:dance:

Nebude to tak neobvyklé jak se zdá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24276
4.1.22 09:43

Měla jsi štěstí. Já se taky v první vlně nenakazila, když to kolem mě lítalo ze všech stran. Ale o 2 měsíce později už si mě to našlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3897
4.1.22 09:44

Tak já znám jeden případ. Náš kamarád nikdy nic. Celá rodina včetně příbuzných (bratr a rodina) ho postupně chytli všichni (bydlí v jednom domě). Bylo mu řečeno to samé, že je vůči covidu rezistentní. Covid prodělali 2020 někdy na začátku podzimu. Od té doby byl několikrát v kontaktu s někým kdo Covid měl. Takže tich případů bude určitě víc, ale raději bych na to nespoléhala. Covid neustále mutuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27395
4.1.22 09:46

Asi záleží jakou máš imunitu celkově. Já přišla do kontaktu s pozitivním několikrát a nikdy sem nic nechytla. I sem loni pracovala na covid oddělení v nemocnici, kolegyně odpadávaly jedna po druhé, protože to chytaly i přes všechny ochranné pomůcky a ja zas nic. Ale já nechytam nikdy nic, ani běžné nemoci třeba od dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
4.1.22 09:56

Asi záleží na momentálním stavu imunity, řekla bych. Covid jsem nejspíš měla, přítel byl se mnou pořád a nic, nic nechytl ani když jel s nakaženým kolegou dva dny v autě, ani když onemocněla celá jeho rodina v baráku, ani na žádné akci s kamarády, kterým se třeba osobně snažím vyhýbat. Od začátku pandemie nebyl víc nemocný, max. škrábání v krku a jako alergika ho trápí chronická rýma. Akorát teď je samý opar, takže už bych na dobrou imunitu příliš nevsázela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
4.1.22 10:19

Asi to tak proste nekdo ma. Muz se staral o nas 2 covidove lazary doma 14 dni a za celou dobu to nechytil. 2 pcr testy, oba negativni…na ten prvni se mu zrovna spustila silne ryma, tak jsme si mysleli, ze to je jasny…ale stejne negativni.
Protilatky jsme nezkoumali, ale zrejme neni treba :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
4.1.22 10:57

My se tomu taky zatím vyhybame…několikrát jsme měli kontakt s pozitivním, normálně schodkem do práce, školy, školky, kroužky, dětské herny, hřiště… příležitostí milion a my pořád nic. Ale nemyslím si že jsme imunní, prostě máme asi štěstí. Ale ono určitě nebude trvat věčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 12:27

Děkuji vám moc za příběhy a zkušenosti. Také si myslím, že sázet na rezistenci je riskantní. Ale zajímalo mě, jestli je toto možné v běžné praxi. A je evidentní, že ano. Covid nevysvetlíte…

• Citovat
  • Nahlásit
2932
4.1.22 12:32

Tak stačí se podívat na oficiální statistiky. Více než 3/4 lidí v ČR to nikdy nechytla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1781
4.1.22 12:39

Prý tak pětina lidí je jakýmsi záhadným způsobem proti tomuto rezistentní.
Ovšem jsou případy, kdy se takto odolný jedinec nakazil po vakcine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
4.1.22 20:01

Zrovna teď u nás, já, manžel a jedna z dcer máme covid (už před Vánoci ) Nejstarší a nejmladší dcera opakovaně PCR test negativní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat