Individuální kurz manipulace s miminkem

Anonymní
6.6.13 09:53

Individuální kurz manipulace s miminkem

Nevíte, zda něco takového existuje - předvedení manipulace s miminkem doma - nějakým odborníkem? Máme doma měsíční miminko, se kterým bych potřebovala naučit správně manipulovat, zkoušela jsem různé polohy dle Kiedroňové, ale přijde mi, že nic z toho se mu nelíbí, je možné, že to dělám špatně. Miminko je hodně živé, v náručí se různé mrská, zaklání, máchá ručičkama, není to jednoduché :mrgreen:, zatím nosím jen v zavinovačce, tam mi přijde nejklidnější, takže by se mi nějaký ten nácvik hodil. Jedná se nejlépe o Královéhradecký kraj. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17568
6.6.13 09:56

Popros si normálně doktorku, ať ti ukáže, jak miminko správně držet, žádný učený z nebe nespadl :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
6.6.13 09:57

HK kraj je dost široký pojem. Možna bych mohla nabídnout pomoc ale záleží odkud jsi. Kdyžtak se ozvi do SZ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35059
6.6.13 10:00

Ano - v rámci mateřského centra nebo nějaké organizace, která poskytuje placené kurzy první pomoci - u nás Český červený kříž.
Ale jak už tu bylo řečeno, popros doktorku, naše prvomaminkám ukazuje, jak správně držet, dávat odříhnout, při koupání.
Já bych si ten kurz rozhodně neplatila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.13 10:06

Díky za názory, když jsem viděla doktorku, jak mi názorně ukazuje, jak malého přetočit na bříško a evidentně se s tím moc „nepárala“, tak bych radši něco názornějšího, podrobnějšího a v domácím prostředí, u doktorky na to není čas. Já si tohle klidně ráda připlatím, zkušenost pro mě k nezaplacení, ač se to někomu může zdát zbytečné, máme problémy i s kojením.

• Citovat
  • Nahlásit
17568
6.6.13 10:14

Nebo laktační poradkyni, to sfouknete i to kojení a s manipulací ti poradí taky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
6.6.13 10:21

Ty jo já z té paní K. rostu, podle mě to přehání.. Moje dítě taky neakceptovalo jedinou její polohu.. Od narození nesnesla zavinování, na měkkém polštáři řvala u nás se teda její rady nikdy neujaly.. Nosila jsem jí zády k sobě v klubíčku a ona mi blila na koberec to bylo jediný co se jí líbilo. Jinak jedině svisle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Callendula
6.6.13 10:21

Nas syn byl taky hodne zivy, a problemy s kojenim taky, natrapila jsem se az nakonec verdikt odborniku znel: velice slaby saci reflex ktery neumoznuje kojeni (jeste dlouho jsem ale odsavala a davala z lahvicky MM), co se tyce manipulace nejlepe mu bylo kdyz vyrostl ze zavinovacky v babyvaku (moje zada!) az temer do roka. Jinak rev. Nebylo to nespravnou polohou, ale jeho vnitrnim nepokojem, ma ted diagnostikovano ADHD a je z neho velice temperamtni sikovny skolak, se kterym jsem se ale vytrapila jako snad se 3 detmi.
Ted uz je to v pohode, ale ne prilis rada na to detsvi vzpominam, temer nam krachl vztah a taky jsme s manzelem zestarli tak o 10 let, pry i vyzorove rika okoli, inu takove dite z vas udela zombika…
Btw: druhe dite uz bylo klidne a „normalni“, pro me to byl propastny rozdil, rikam ze to jsem pak mela za odmenu.

• Citovat
  • Nahlásit
13124
6.6.13 11:02

Možná by chtělo přestat číst a spíš si to vyzkoušet. Nepřeháníš to trochu? Po měsíci by už měla umět s miminkem zacházet i provorodička, ne? Když se narodilo sestře miminko, tak taky blbla - prý se nesmí dávat odříhnout na rameno, ale teď se to dělá v klubíčku a další… po měsíci prohlásila, že její dítě je jiné a že mu vyhovuje něco jiného, než doporučují v knihách, knihy zahodila a začala vše dělat tak, aby to vyhovovalo jí a jejímu mimču. Obě jsou v pohodě, v klidu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11691
6.6.13 11:23

Tu Kiedroňovou bych taky hodila z okna, to je blbost nad blbost, zakladatelko neřeš to tolik, nos normálně v zavinovačce, nebo zády k sobě a říhání přes rameno a víc snad ani nepotřebuješ.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24464
6.6.13 15:14

Zakladatelko, popravdě, já bych se na knížky a kurzy vyprdla…sedni si, zavři oči, nádech, výdech, otevři oči a vem bez přemýšlení dítě do ruky. A taková poloha bude správná.
Poslouchej svůj instinkt, na poučky se vyprdni…
Pokud ho nedržíš nohama napřed hlavou dolů, tak je to v pořádku.
Náš malej strávil dobře šestinedělí víceméně pořád v zavinovačce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
6.6.13 16:50
@Anonymní píše:
Nevíte, zda něco takového existuje - předvedení manipulace s miminkem doma - nějakým odborníkem? Máme doma měsíční miminko, se kterým bych potřebovala naučit správně manipulovat, zkoušela jsem různé polohy dle Kiedroňové, ale přijde mi, že nic z toho se mu nelíbí, je možné, že to dělám špatně. Miminko je hodně živé, v náručí se různé mrská, zaklání, máchá ručičkama, není to jednoduché :mrgreen:, zatím nosím jen v zavinovačce, tam mi přijde nejklidnější, takže by se mi nějaký ten nácvik hodil. Jedná se nejlépe o Královéhradecký kraj. Děkuji.

Ahoj, k nám domu přišla instruktorka od Kiedroňové. Zaplatila jsem za to jako za celodenni kurz, kde je ale 5 matek. Byla tu 2, 5hodiny cca. Nevim ale jestli maj pobocky i mimo Prahu, zkus tam zavolat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
6.6.13 16:52

Proboha zas rady, že v knížkách je všechno špatně, doktoři, ani rehabilitační sestry ničemu nerozuměj, nejlepší je, řídit se instinktem místních slepic :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2453
6.6.13 16:55
@randr píše:
Ahoj, k nám domu přišla instruktorka od Kiedroňové. Zaplatila jsem za to jako za celodenni kurz, kde je ale 5 matek. Byla tu 2, 5hodiny cca. Nevim ale jestli maj pobocky i mimo Prahu, zkus tam zavolat

A máš pocit, že Ti to pomohlo? Otázku myslím bez ironie, taky mám doma knihu od Kiedroňové, ale spousta úchopů mně vůbec nešla a nevyhovovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.13 16:55

Já znám bohužel případy, kdy se špatnou manipulací dokázalo udělat hodně chyb ve vývoji miminka a pak se to muselo složitě napravovat, takže takové ty názory řiď se instiktem jsou pro mě mimo mísu, chtěla jsem konkrétní pomoc, ne rady, ať se na to vykašlu, díky za pochopení 8) Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat