Individuální vzdělávací plán a přijímací řízení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 18:55
Individuální vzdělávací plán a přijímací řízení

Poprosím někoho se zkušeností s přijímačkami na gympl. Bere se u přijímacího řízení na SŠ (resp. 8leté gymnázium) v potaz, když má dítě na vysvědčení uvedeno, že je vzděláváno podle individuálního vzdělávacího plánu? Nebo se k tomu nijak nepřihlíží? A pokud přihlíží, ptá se škola, na kterou se žák hlásí po důvodu IVP? Na vysvědčení totiž uveden není a nelze proto jednoduše rozlišit, zda je IVP realizováno z důvodu nadání, zdravotního omezení, integrace…

Reakce:
Veveří
Ukecaná baba ;) 2190 příspěvků 27.02.19 18:58

To je dotaz pro krajskou pedagogicko psychologickou poradnu. Budou vědět ;)

chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 27.02.19 19:00

To dost záleží na tom, zda zak potřebuje dál IVP a zda ho ta škola umožňuje. Jsou gymplu, které IVP vůbec nedávají, a tudíž by takové dítě ani nepřijali, důvod by jim byl jedno. Určitě jsou ale i školy, kde IVP není problém. Potom by ale bylo fér ten důvod uvést, aby v případě přijetí nedošlo l různým nedorozuměním nebo se najednou nezjistilo, že to nepůjde. Pochybuju, že škola přijme někoho, o kom vlastně nic neví.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 19:00

@Veveří mě to napadlo právě teď, pže dítě doneslo papír ze školy, že souhlasíme s pokračováním IVP. Tak jsem se rovnou zeptala :mrgreen: Ale díky za tip, pokud se to nedozvím, obrátím se na PPP, která IVP navrhla. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 19:05

@chaela Jde o to, že dítě má IVP pro nadaného žáka a mám právě obavu, aby za tím škola, kam se bude hlásit neviděla něco jiného. Jinak veškerá výuka a hodnocení probíhá standardně, žádné úlevy nejsou. Jen měla být výuka obohacována, k čemuž stejně z různých důvodů nedošlo a tak se IVP vlastně ve skutečnosti nerealizuje, jen se dokolečka vypisujou stále ty samé papíry.

chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 27.02.19 19:11
@Anonymní píše:
@chaela Jde o to, že dítě má IVP pro nadaného žáka a mám právě obavu, aby za tím škola, kam se bude hlásit neviděla něco jiného. Jinak veškerá výuka a hodnocení probíhá standardně, žádné úlevy nejsou. Jen měla být výuka obohacována, k čemuž stejně z různých důvodů nedošlo a tak se IVP vlastně ve skutečnosti nerealizuje, jen se dokolečka vypisujou stále ty samé papíry.

To je ta lepší varianta, takového člověka by na gymplu mohli chtít. Nicméně pořád platí to stejné, pokud škola IVP nedělá, většinou takové děti ani nepřijímá. Leda, že by ho dítě pak už nemělo. Ono na tom gymplu to bude jiný, tam se často z nadanych děti stávají „pouze“ šikovné. Pokud se už teď na ten IVP másla a tak u přijímačem řekněte, proč ho má a že v něm.neni potreba pokračovat, pokud to škola neumožňuje. Pokud ano, tak samozřejmě ať pokračuje.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2190 příspěvků 27.02.19 19:11

Myslím, že při přijímačkách se IVP nikde neuvádí. Uvede se to po přijetí a na vaši žádost, ne? A nebo si zavolejte na gympl a zeptejte se přímo jich, to je asi nejlogičtější postup.

Aspera
Generální žvanilka 21807 příspěvků 27.02.19 19:12

IVP se na vysvědčení nepíše - nesmí se to. Pokud chcete, aby to nová škola věděla (většinou to dělají ti s dys atd. aby měli víc času na přijímačky, musí doložit k přihlášce zprávu z poradny).

Jana206
Nadpozemská drbna 27151 příspěvků 27.02.19 19:17

Pochopila jsem,ze dítě ještě na školu prijato není. Pokud nepotrebuje z důvodu svých speciálních potreb upravit podmínky přijímacích zkousek,tak se zatím nic neřeší,az bude prijato. Pravdepodobne budou chtit z ppp posudek nový.
Znám ale dítě,které se na prvnim stupni projevovalo mimoradnym nadanim v ruznych oblastech,jeho rodice k prihlasce dolozili uspechy-predni mista na ruznych vedomostnich soutezich a olympiadach-matematika,jazyk,vlastiveda a prirodoveda a bylo prijato okamzite bez prijimacich zkousek na osmilety gympl.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19690 příspěvků 27.02.19 19:33
@Anonymní píše:

Pro přijetí je prvořadý výsledek přijímacího řízení. Přihlíží se na známky posledních tuším tří pololetí a pak úspěchy v soutěžích nebo olympiádách (ale na to přihlížejí jen některé školy). Stěžejní je výsledek v přijímacím testu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 19:40

@Aspera Dítko má IVP na vysvědčení z minulého roku uveden. Tak uvidím, zda se něco letos změní.

Aspera
Generální žvanilka 21807 příspěvků 27.02.19 19:54
@Anonymní píše:
@Aspera Dítko má IVP na vysvědčení z minulého roku uveden. Tak uvidím, zda se něco letos změní.

Tak mi už to dva roky na vysvědčení psát nesmíme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 19:57

@Aspera Já tomu věřím, ale u nás tu změnu asi ještě nikdo nezaregistroval. :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 21807 příspěvků 27.02.19 20:16
@Anonymní píše:
@Aspera Já tomu věřím, ale u nás tu změnu asi ještě nikdo nezaregistroval. :nevim:

Tak by je možná nebylo špatné informovat, že by toto na vysvědčení psát neměli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 20:37
@Aspera píše:
Tak by je možná nebylo špatné informovat, že by toto na vysvědčení psát neměli.
:palec:
Váš příspěvek
Reklama