Indukce, 39tt zítra mě čeká vyvolání porodu, máte někdo zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 13:58
Indukce,39tt zítra mě čeká vyvolání porodu,máte někdo zkušenost?

Ahoj všem, zítra ráno mám jít na vyvolání porodu, ještě dnes mě nabízejí hamiltonův hmat, ten jsem zatím odmítla, už jsem hospitalizovana.. máte někdo zkušenost? Docela se začínám bát :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hadumi
Extra třída :D 13672 příspěvků 07.01.19 14:00

Já tedy před vyvoláním Hamiltona ochotně přijala (menší zlo než vyvolání), stejně byl k ničemu, vyvolávali mi 3 týdny před TP a byl to fofr ;) .

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 07.01.19 14:09

To se nedá říct, mě vyvolávali ve 40tt a trvalo to 4 dny, paní co byla na pokoji se mnou porodila 3h po vyvolání

malone.v
Kecalka 370 příspěvků 07.01.19 14:14

Mám zkušenost příšernou, takže tě tu nebudu strašit. Hmat bych si udělat nechala klidně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 14:14

Mám opravdu strach, teď tu ležím a čekám na zítra, radši bych šla na procházku třeba by se to rozjelo samo, mě zase po konzultaci ještě s jedním doktorem, z jiné nemocnice kam jsem jezdila, řekli že mám spíše asi počkat na ráno, bez toho hemiltna, že to může být opravdu hodně bolestivé neúčinné, že se ve mě jen tak postouraji a zítra ráno začnou stejně s tou indukci.. Ale že někomu to třeba pomohlo no,, tak těžké se rozhodovat, prý se mám dnes spíše vyspat a nabrat síly, že po tom hmatu bych klidnou noc neměla..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 14:16
@malone.v píše:
Mám zkušenost příšernou, takže tě tu nebudu strašit. Hmat bych si udělat nechala klidně.

No také se děsím co mě čeká :( ten hmat je hodně bolestivi?

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 07.01.19 14:19

Ahoj, ja bych Hamiltona prijala, jestli uz jsi domluvena na vyvolani. A proc tak brzy? Me vyvolavali 42. tydnu a probihalo to v pohode. Rano v 9 tabletka, do 15 minut kontrakce a hned po minute a pul. Ve 14 otevrena na 1 cm, to jsem moc happy nebyla… :D v 16 na 2-3 a presun na porodni sal. To uz to dost bolelo a pry jestli do pulnoci porodim, bude to fajn 8o. No v 17:40 na 10 a na 2 zatlaceni venku. Nakonec se nestihl klistyr, nestihli dat antibiotika na pozitivniho streptokoka. Vzalo to spad. Nez jsem sla na porodni sal, tak jsem byla porad ve sprse, snazila jsem se v kazde kontrakci hodne uvolnit, pomalu a zhluboka prodychavat. Bez epiduralu a bolelo to, ale jen chvili a dalo se to vydrzet :D moc drzim palce, at mas taky hezky a rychly porod :kytka:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 07.01.19 14:20
@Anonymní píše:

Není bolestivý, je to nepříjemné. Proti porodu je to nic :lol: jinak po vyvolávací tabletě můžeš porodit za dvě hodiny nebo za pár dní… A klidně se můžeš jít projít v nemocnici aspoň po schodech, třeba to pomůže ;)

malone.v
Kecalka 370 příspěvků 07.01.19 14:21
@Anonymní píše:

já ani nevím, zda mi ho dělali, ale 5 hodin se ve mně hrabali rukama a roztahovali mě ručně, takže mám pocit, že nějaký hmat je proti tomu fakt nic

anavi13
Závislačka 3267 příspěvků 07.01.19 14:21

já jsem v 39tt a hmat bych si klidně nechala udělat, nějak se toho teda nebojím :) myslím, že lepší než chemická vyvolávačka :) tak zkus aspoň babské rady- procházku (cvičení) vanu, sex atd…neboj se čeká tě jen porod a zvládlo ho tolik žen a hlavně nás čeká miminko a za to ta bolest stojí :) Já budu rodit poprvé a nemůžu se už dočkat :)

Hadumi
Extra třída :D 13672 příspěvků 07.01.19 14:24
@Anonymní píše:

mně hmat nikdy nebolel.

Jannys
Kelišová 6634 příspěvků 07.01.19 14:26

Taky bych brala Hamiltona.Ano není nto asi úplně příjemné.
Já ho například ani necítila.
Jen se zeptám… proč už vyvolávají?

Bídžej
Kecalka 436 příspěvků 07.01.19 14:30
Neboj se

Zakladatelko, neboj se :kytka: vyvolávali mě 39+4, zabrala hned první čtvrtka tabletky a začala jsem rodit za 20 minut od zavedení. Porod bolel, ale za 7 hodin bylo hotovo. Jestli můžu doporučit, využij toho, že víš kdy tě to čeká, a pořádně se předtím vyspi a co nejvíc si odpocin. Naber síly. Mně pak trochu chybely, jak jsem z nervozity ponocovala.

Drž se :hug:

cverunka
Závislačka 2715 příspěvků 07.01.19 14:35

Já zkušenost nemám, ale švagrové vyvolali obě děti, porody měla rychle a pohodové. Ne vždy to musí být zlo. Ono je důležité se té bolesti nebránit, ale přijmout ji a v rámci možností se uvolnit. Bude to dobré, neboj. :kytka:

simelka
Kecalka 173 příspěvků 07.01.19 14:36

Já si hmat nechala udělat ve 40 tt. Nebolelo to, spíš něco jako důkladnější méně citlivé gynekologické vyšetření. Jinak pokud nejsi tam dole k porodu už „připravena“, tak hmat asi nezabere (u mě se vůbec nic nedělo). Pak mi ho udělali znovu 41tt a to už jsem do druhého dne porodila, ale třeba bych porodila stejně. Každopádně vyvolání nemusí být nutně horší. Kamarádka vyvolavany super rychlý a pohoda porod, já bez vyvolání dlouhý vyčerpávající. Ale hlavně, že oba s dobrým koncem :D a to jsme byly obě prvorodicky :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >