Indukce, bez jakých funkcí se neobejdu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tools
Závislačka 3006 příspěvků 05.01.19 16:15
Indukce,bez jakých funkcí se neobejdu

Ahoj, prosím poraďte kdo máte indukční varnou desku, bez jakých funkcí se neobejdu :D
Vybírám, ale vůbec nemám přehled jaké funkce budu potřebovat a jaké nevyužiji, případně jsem si všimla vícero způsobů ovládání, ale nevím které je jednodušší, nebo výhodnější.
Nejvíc mi asi záleží na tom, aby se to nějakým způsobem samo vypnulo, když bych já
zapomněla :think:
Jaké má deska pro a proti?
Co rámeček, s nebo bez?
Rozhoduju se totiž ještě mezi plynovou…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ilak
Povídálka 33 příspěvků 05.01.19 16:26

Ahoj, já zrovna také vybírám, ale jen na chalupu, tak to moc neřeším, chci jen nějakou obyč.
Jinak doma mám indukční desku 7 let, bez rámečku. Co využívám je minutka, tu chci i teď. Plotýnka se mi vypne automaticky, pokud mi přeteče obsah z hrnce, nebo pokud hrnec odstavím, teď přesně nevím po jaké době. Ale nevím jestli je to spešl funkce, nebo to má každá. Mám tam také zámek všech plotýnek, to pokud máš děti. S plynem zkušenost nemám a s nerezovým rámečkem také ne. Pamatuji se, že jsem ho nechtěla, protože jsem četla, že se za ním usazují nečistoty a pak to nejde moc čistit.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7222 příspěvků 1 inzerát 05.01.19 16:29

My máme bez rámečku, ale asi bych teď volila s rámečkem. Kromě powerboostu nic moc nepotřebuji. Spojovat plotýnky jsem nezkoušela. Jinak se vypne, jakmile sundas hrnec. Ovládání máme dotykové.

Když zapomeneš, tak se to samo nevypne. Mně se vypne jen, když se na ovládání něco vyleje. Ale máme obyč od Electrolux. Jen jsem volila širší. Máme asi 5 let a spokojenost.

Jo a samozřejmě má zámek plotýnek.

Aspera
Generální žvanilka 21490 příspěvků 05.01.19 16:32

Mám elektrolux, používám jen powerboost. Když sundám plotýnky, tak se po nějaké době vypne, to se hodí. Pak tam mám dětskou pojistku tu jsem nikdy nevyužívala a to mám 2 malé děti. A občas využiju stop (přestane hřát a zase se jedním tlačítkem rozjede), kdyby nebyla chybět nebude. Mám bez rámečku a plotýnky spojovat nemůžu a taky nechybí.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7118 příspěvků 05.01.19 16:40

Mame s rámečkem, 4 plotýnkovou, úplně dostačující. Má dětskou pojistku která je spíš ke vzteku, protože pak mam sama problém ji vypnout :mrgreen: dá se časovat, ale to nepoužívám sem zvyklá jídlo na plotně hlídat. Vypne se hned jak sundám hrnec dolů nebo když mi hrnec přeteče. Ovládání dotykové, akorát mě štve že nereaguje když mám mokré ruce.

Tools
Závislačka 3006 příspěvků 05.01.19 20:04

Děkuji všem :palec:
Připojuje se na 380 V?

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7222 příspěvků 1 inzerát 05.01.19 20:58
@Tools píše:
Děkuji všem :palec:
Připojuje se na 380 V?

MYslím, že některé jdou i na 220

Tools
Závislačka 3006 příspěvků 05.01.19 21:22

@P4ja Mám možnost připojení na 380 V,četla jsem že některé naopak tak připojit nejdou,ale lepší jsou naopak ty tři fáze.
Asi to budu muset zjistit u konkrétní vybrané desky :think:

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7222 příspěvků 1 inzerát 05.01.19 22:17
@Tools píše:
@P4ja Mám možnost připojení na 380 V,četla jsem že některé naopak tak připojit nejdou,ale lepší jsou naopak ty tři fáze.
Asi to budu muset zjistit u konkrétní vybrané desky :think:

Jj , určitě se zeptej. Myslím že ty co mají 220 jsou nějak omezené, že nemůžou všechny plotýnky jet na Powerboost.

Tools
Závislačka 3006 příspěvků 06.01.19 15:25

Vybrala jsem na 380 V.
Ale ještě mě zajímá,jeden hrnec mám o 1cm větší než je varná zóna,je to špatně?Vyměnit?Os­tatní jsou menší rozměry než zóna,to být může?Nebo musím mít hrnce úplně přesně dle té dané zóny?

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7222 příspěvků 1 inzerát 06.01.19 19:57
@Tools píše:
Vybrala jsem na 380 V.
Ale ještě mě zajímá,jeden hrnec mám o 1cm větší než je varná zóna,je to špatně?Vyměnit?Os­tatní jsou menší rozměry než zóna,to být může?Nebo musím mít hrnce úplně přesně dle té dané zóny?

Není problém, jen se ti ten 1cm nebude hřát

Tools
Závislačka 3006 příspěvků 06.01.19 20:24

@P4ja Děkuji.Říkám si že 1 cm až tak vadit nebude…

Z.jev
Závislačka 3256 příspěvků 06.01.19 20:32

@Tools jediné, co využívám je powerboost. Spojené plotýnky sice moje varná deska umí, ale nepoužila jsem. Existují i desky, které se sepnou podle toho, kam postavíš hrnec. To bych asi uvítala.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7222 příspěvků 1 inzerát 06.01.19 20:32
@Tools píše:
@P4ja Děkuji.Říkám si že 1 cm až tak vadit nebude…

Ne je to stejné jako když ti přesahuje hrnec na klasické elektrické plotynce. Jinak si dej pozor, aby nebyly na dně někde odloupané nebo poškozené. To je na indukci horší

Tools
Závislačka 3006 příspěvků 06.01.19 20:40

@P4ja Koupila jsem nové…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >