Infant trainer - logopedie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wildcat
Echt Kelišová 8561 příspěvků 30.01.13 18:52
Infant trainer

Ahojky, snad je ten název vůbec správně napsaný.

Chodím se synem 5,5 roku na logopedii. Logopedka synovi doporučila tento kroužek, respektive půlkroužek že s ním má spát a mít ho i přes den občas. Synovi při sykavkách ujíždí čelist dopředu a jěště do strany, ale poctivým cvičením se mu to už hodně zlepšilo, ona přesto říká že se to lepší pomalu a málo a že by ho měl mít, že mu to hodně pomůže. Nejde mi o cenu, která teda taky neni nejmenší, ale prostě nechci ho s tím trápit, sama si neumím představit že bych s něčím tak hnusným spala v noci. Máte s tím někdo zkušenost třeba i s podobným problémem? Pomůže to tak moc jak ona říká nebo důsledným svičením to odstraníme i tak. Cvičím s ním každý den, už se mi to zdá opravdu o hodně lepší, dneska téměř všechna S říkal v pořádku celkem přirozeně. Je pravda ale že když něco vypráví tak na to nemyslí jěště mu to trochu ujíždí. Tak já prostě nevím jestli ho s tím trápit nebo ne. :nevim:

Nebo nemáte někdo super logopeda v Praze který by byl ochotný nám udělat jen konzultaci? Chtěla bych názor i někoho jiného.

Reakce:
fayinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.13 19:48

Ahoj, infant trainer je skvělá pomůcka při myofunkčích poruchách. Logopedka ví, co dělá - buď ráda. Některé „rádoby“ logopedky ani nemají tušení, že mohou takové pomůcky využívat.

Pokud syn bude mít v budoucnu třeba křivé zuby, taky bude spát s rovnátky v puse. Pokud se sykavky zlepšují, určitě bych následovala terapeutické postupy logopedky. pokud sama synovi neřekneš, že ti to připadá hnusné a vysvětlíš mu, k čemu je to dobré. Ani jemu to nebude vadit..

Držím palce ať se brzy řeč napraví! :kytka:

Já jako logoped jsem trainer ještě nevyužila, ale jsem v praxi teprve krátce.

PavlinaKova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.13 17:41
Infant Trainer

Dobrý den, Infant Trainer nám byl doporučen logopedkou, protože si dcerka (3 roky) neustále cumlala spodní ret. Docela blbej zlozvyk. Aparátek byla pro nás jediná šance, jak ji to odnaučit. Takže ho má na celou noc na spaní a nosí si ho i do školky na spinkání po o a doma ho má na koukání na televizi. Začaly jsme s ním ve věku 2.5 let, takže to dítě je poddajnější a bez problémů si dcerka zvykla. Chápu, že v 5.5 letech má synek už svoji hlavu… Spíš řeším problém, že po 4 měsících nošení ji praskl, takže nás čeká další investice. Zatím jsme se zlozvyku úplně nezbavily, nicméně zlepšení je vidět. Takže v našem problému se osvědčil, nevím, co jiného bych ji mohla na noc dát do úst, aby si ve spaní necucala spodní ret. Toť mé zkušenosti s Infant Trainerem.

Kajuska
Povídálka 21 příspěvků 18.11.13 16:58
infant

Dobrý den,

obnovuji diskuzi a chci se zeptat, zda jste nakonec synovi Infant Trainer pořídila a pokud ano, zda vidíte výsledky.
Nám byl také doporučen, synovi jsou 4,5 roku…
Díky moc
Klárka

kometaa
Povídálka 29 příspěvků 28.05.15 21:53

Také by mě moc zajímalo, jestli pomohl. Dcera 2,5 let strašně plazí jazyk. Přes den také v noci stále. Logopedka také doporučila tuto věc. Chodím tam se synem, ale když dceru viděla, nedalo jí to. Dcera moc poddajná není, bojím se, že bude věc odmítat… Děkuji.

Váš příspěvek
Reklama