Infekční mononukleóza zjistěna zpětně z krve

1714
17.4.14 20:00

inf.mononukleoza-zjistena pozdeji

Ahoj, jdu se za vama poradit: dneska mi detska doktorka rekla, ze nase mala podle krve prodelala infekcni mononukleozu. Jediny co mi rekla bylo, ale to je dobry. Byla jsem z toho docela mimo, takze jsem se ji ani nezeptala co jatra. Jestli by nemela udelat odbery na jaterni testy. Popripade ultrazvuk jater… Jsem na ni docela nastvana protoze jsem ji nekolikrat rikala, ze malou boli bricho pod zebrama a ma zlutou stolici a ona mi na to rekla ze asi varim moc tucne.
Jak by jste na mem miste postupovali? Ty jaterni testy by byly dobre, ze? a co dieta mam ji radeji nasadit? Rekla bych ze stolici ma svetlou.
Premyslim, ze doktorku zmenim na kazdou nemoc nam rika viroza a pak se z toho vyklube neco jineho. Treba loni na pozdim jsme tam byli behem 14 dnu nekolikrat ze ma holka vysoky horecky a neji, ze ma rymu atd. Viroza, viroza… Nakonec jsme ji sdelily, ze viroza to byt nemuze tak udelala vytery a byl z toho pneumokok v nose.To uz byla mala tak vyrizena ze ji chtela hnat do nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1311
17.4.14 20:10

Můj syn měl ve 2 letech zvětšené mízní uzliny na krku…dr.mu vzala krev a hned nám pak volali, že má mononukleózu v počátku…dostal ATB…dietu jsme držet nemuseli..nicméně uzliny mu už zvětšené zůstaly…jaterní testy v tu dobu dělali a byly ok…teď už mu je dlouho nedělali…a já jsem se nedávno dozvěděla, že když mi brali v roce 2008 krev(býv. dr. mě o tom nepoinformovala),tak mi také zjistili, že jsem někdy dříve prodělala mononukl…bez příznaků…někdy to tak je… :nevim: každopádně podle toho co píšeš bych dr.asi vyměnila…

Příspěvek upraven 18.04.14 v 08:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
17.4.14 20:10

A řekla ti k tomu něco podrobnějšího? Malá měla v krvi EBV? To má teď skoro každý. Pro klid duše bych si vyžádala ty jaterky. Nám se stalo něco podobného, ale se žloutenkou. Malá podle krve prodělala žloutenku, ale dr. jí dělala i ty jaterky. Měla je zvýšený. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
17.4.14 20:12

Ahoj, já jsem takhle inf. mono prodělala teda až v 17 (na podzim jsem prostě byla furt nemocná (virózy, únava), na preventivce se pak na to přišlo), nicméně i když jsem byla ok, dr mě hnala na testy, tvrdá dieta a rok hlídaná (testy a omezení tělocviku). Takže za mě testy určitě jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
17.4.14 20:15

Já jsem jí prodělala v 16 a nakazila jsem několik spolužáků, přišlo se až později na to, že jsem byla já ten zdroj. Nikdo mne nehlídal, nesledoval, žádná dieta. Nevím teda, jestli by to u malého dítěte mělo být jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
17.4.14 20:25

Jaterní testy bych teda chtěla udělat. Je pravda, že spousta lidí má EBV a ani to nepoznají, ale pokud dcera měla břišní příznaky, tak určitě udělat. Jo a vyměnila bych doktorku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3238
17.4.14 20:25

Maly ji mel ve 4 letech, nejdriv angina a pak skoncil v nemocnici na 10 dni, z toho 5 dni na kapackach. Mel zvysene jaterni testy, pul roku jsme drzeli dietu, pak je mel v poradku. Myslim, ze jazerni testy vam mohla udelat. Moje dr. Taky rika ze to ma skoro kazdy, jen u nekoho se to neprojevi. Primarka mi rikala, ze nejhorsi je, kdyz se na to nedojde u decka a pak ji tam dojde mladistvi se znicenyma jatrama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4569
17.4.14 20:51

Ahoj taky jsem ji prodelala cca v puberte a nikdo nevedel kdy a jak ale podle testu kdyz jsem lezela na infekcnim, jsem mela protilatky a proste ji uz mela, jen ne infekcni, nedelali kvuli tomu nic, stejne tak ja jsem nemela zadne opatreni dal :nevim:
je to zbytecne, pokud je to nejaky ten mesic-nebo rok zpatky :nevim:

Jinak bych chtela udelat jat. testy a zmenila dr. pokud mas moznost :nevim:
moje dr. nepoznala ani anginu takze klid :pankac:

Příspěvek upraven 17.04.14 v 20:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
17.4.14 20:53

Akorat mi rekla ze je to dobry.Nic vic. Byla jsem ji dneska pro recept na „dychatko“ tak mi rekla, ze vsechny odbery ma dobry, ale ze ji vyslo ze si s tema virozama prodelala infekcni mononukleozu, ale ze je to dobry.Vic mi nerekla pac mela v ordinaci mimino a recept mi davala v cekarne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
17.4.14 20:54

Jo a holce jsou teda 3. Me teda taky loni doktorka rekla, ze jsem v puberte musela prodelat mononukleozu. Nevim, jestli je to tim, ale ted mam potize s tim, ze se mi tuky uklaaji do jater.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3267
17.4.14 20:55

Dcera měla mononukleozu ve 4 letech, zjištěna taky později.. Jaterní testy měla v pořádku, tak nemusela držet dietu, jen se chvíli musela šetřit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
17.4.14 21:11

@alexxa
Podle typu protilatek (EA, EBNA, VCA) urci stadium, tedy akutni, nebo prodelana, podle toho pristup. Infekci EBV prodela 95% lidi, v detstvi, nejcasteji bezpriznakove, nebo uzlinovy syndrom, mononukleosa je mene casty projev teto infekce. Jaterni testy pro klid duse klidne, lecba vesmes zadna, max netucna dieta, ale ta je volna, nic prisneho. Neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama