Informace o zdravotním stavu dítěte - tábor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tiffany
Extra třída :D 12272 příspěvků 31.07.19 11:15
Informace o zdravotním stavu dítěte - tábor

Dcera je na letním táboře. Mobily tam nejsou přímo zakázané, ale vítané také nejsou, takže mi píše jen SMS večer před spaním. Včera večer mi napsala, že měla horčku 38 stupňů. Tak jsem se jí ptala, jestli je na marodce. Prý není, jen dostala prášek… Žádnou informaci o tom, že dcera měla horečku a dostala prášek jsem od nikoho z vedoucích nedostala. Před chvílí jsem mluvila s kamarádkou, jejíž dítě je také na tomto táboře a její dcera jí dnes ráno psala SMS, že půlka tábora zvrací, bolí je hlava a někteří mají horečku. Jak byste postupovaly a jak je to s povinností informovat zákonného zástupce dítěte v případě zdravotních komplikací v průběhu letního tábora? Děkuji :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7910 příspěvků 31.07.19 11:16

Mazec 8o a oni mobil nemají? Já bych tam jela, bude to asi jen viróza, ale i tak…

tiffany
Extra třída :D 12272 příspěvků 31.07.19 11:19
@Bubla Bůčková píše:
Mazec 8o a oni mobil nemají? Já bych tam jela, bude to asi jen viróza, ale i tak…

Může to být i ze špatného jídla. Jako mají mobily a hlavně dávají denně fotky a videa z tábora na FB stránky… Jsem docela v šoku.

Natálka26
Kelišová 5933 příspěvků 31.07.19 11:27

@tiffany

Pokud jsou na fb tak bych jim napsala na messenger. Že by ses jen chtěla informovat, protože ti dítě psalo, že mělo teplotu. Jinak zprávy od dětí je třeba brát s rezervou, taky dost často a rady prehaneji. Já když jezdila na tábory a byla jsem dva dny na marodce s teplotou tak taky domu rodičům nevolal.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23467 příspěvků 31.07.19 11:28

Mají za děti zodpovědnost, takže předpokládám, že kdyby to bylo važné, vědět dají. Oni moc dobře vědí, proč nechtějí ty mobily pro děti. Nám taky nikdo nedal vědět, že se syn pořezal. Proč taky, ošetřili mu to, dali mi vědět při odjedu dítěte…

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 31.07.19 11:29

Zavolala bych vedoucímu. Ony děti rady dost přehání

ugluk
Hvězda diskuse 47369 příspěvků 31.07.19 11:35

A nemáš kontakt na někoho z vedoucích? Dcera je taky na táboře, mobil nemá, dávají fotky na FB a občas ji tam identifikuji někde v dáli podle oblečení. Ale zas plně důvěřuji její vedoucí, že kdyby cokoliv, dala by mi vědět.

Kelsey
Hvězda diskuse 46605 příspěvků 31.07.19 11:36

My delame teda primestaky a vzdy hned informujeme rodice. Letos nam holcicka, ktera je jinak energicka, porad poskakuje, tak posedavala, stranila se. Mela jednodenni teplotu, virozu, takze se hned volalo mamince, jestli si ji vyzvedne.
Loni byla dcera na pobytovem sveho krouzku, ktery tval tri tydny a mladsi se pripojila na dva tydny. Uz nevim, jaky zadrhel to byl presne. Ale volala mi vedouci tabora, kdyz ja byla zrovna sama pracovne na jinem tabore. Prvni co rekla, tak nelekej se, ze volam, ale stalo se…, chtela se domluvit, jestli holku na tabore nechame nebo ji maji nachystat, ze pojede domu.
Ale taky hned informovala.
U pobytovych je to slozitejsi, ale maji zavolat rodicum a domluvit se na postupu.

klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 31.07.19 11:37

Chápu tvoje obavy.

To, že mají mobily nedporučené pro časté používání, je běžné a přijde mi to ok. Ale asi jste dostali telefon na oddílového vedoucího (možná i s doporučenou hodinou, v kolik volat), takže pokud chceš, zkusila bych se nejdřív ozvat jemu, že ses doslechla, že měla dcera nějaké zdravotní obtíže a jestli už je všechno ok. Případně na nějakého táborového pracovníka, kterého lze kontaktovat.

Mohli třeba mít za sebou nějaký dost náročný program, navíc v tom vedru, např. nějaký delší běh či výlet, neodhadli to, nebo to mohlo být jídlem, či onou virózou. Co si z táborů pamatuju, mívá to rychlý průběh, tyhle hromadné „epidemie“, druhý den mají ještě děti klidový režim a pak už jim bývá dobře. Domluvila bych se s tím vedoucím, že se případně ještě ozveš telefonicky, jak se to vyvíjí.

Na marodku ji asi nedali proto, že tam měli ty děti, které zvrací, a nechtěli je dávat k sobě.

Nechci to určitě nějak zlehčovat, ale spíš nedoporučuju tam jezdit. Nevím, jestli by ses dozvěděla něco víc a jedině by to vedlo k tomu, že bys dceru úplně odvezla domů, což by mohlo být zbytečné, pokud jde jen o virózu s lehkým, rychlým průběhem, které se prostě sem tam v těch dětských kolektivech vyskytnou.

tiffany
Extra třída :D 12272 příspěvků 31.07.19 11:39
@ugluk píše:
A nemáš kontakt na někoho z vedoucích? Dcera je taky na táboře, mobil nemá, dávají fotky na FB a občas ji tam identifikuji někde v dáli podle oblečení. Ale zas plně důvěřuji její vedoucí, že kdyby cokoliv, dala by mi vědět.

Kontakt mám, ale úplně se mi nechce zatím prozrazovat, že mi dcera psala SMS. Aby s tím neměla pak problémy. Loni, když tam byla poprvé, tak jí telefon vzali a letos si ho ani nechtěla vzít, že ho stejně nemohla používat. Nakonec se rozhodla, že si ho vezme…

klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 31.07.19 11:39

Jo, s tím informováním - rodičům se volalo, když šlo o něco vážnějšího, jakýkoliv úraz - ty jsme díkybohu skoro žádné neměli, delší než dvoudenní marodění apod. U lehčích věcí ne, pak se akorát udělal na konci tábora výpis na kartičku (všechny léky, co dítě dostalo, klíšťata - kde je mělo, kdy apod.) a ta se předávala rodičům u autobusu.

tiffany
Extra třída :D 12272 příspěvků 31.07.19 11:41
@klamonožka píše:
Chápu tvoje obavy.

To, že mají mobily nedporučené pro časté používání, je běžné a přijde mi to ok. Ale asi jste dostali telefon na oddílového vedoucího (možná i s doporučenou hodinou, v kolik volat), takže pokud chceš, zkusila bych se nejdřív ozvat jemu, že ses doslechla, že měla dcera nějaké zdravotní obtíže a jestli už je všechno ok. Případně na nějakého táborového pracovníka, kterého lze kontaktovat.

Mohli třeba mít za sebou nějaký dost náročný program, navíc v tom vedru, např. nějaký delší běh či výlet, neodhadli to, nebo to mohlo být jídlem, či onou virózou. Co si z táborů pamatuju, mívá to rychlý průběh, tyhle hromadné „epidemie“, druhý den mají ještě děti klidový režim a pak už jim bývá dobře. Domluvila bych se s tím vedoucím, že se případně ještě ozveš telefonicky, jak se to vyvíjí.

Na marodku ji asi nedali proto, že tam měli ty děti, které zvrací, a nechtěli je dávat k sobě.

Nechci to určitě nějak zlehčovat, ale spíš nedoporučuju tam jezdit. Nevím, jestli by ses dozvěděla něco víc a jedině by to vedlo k tomu, že bys dceru úplně odvezla domů, což by mohlo být zbytečné, pokud jde jen o virózu s lehkým, rychlým průběhem, které se prostě sem tam v těch dětských kolektivech vyskytnou.

On je právě problém, že dcera byla od začátku prázdnin několikrát nemocná, na začátku měla nějakou hodně ošklivou virozu s rýmou a bolestí uší, pak u moře zvracení, průjem, nechutenství, dokonce jsme tam šli k doktorovi, tam vylučovali zánět slepého střeva - brali jí krev, měla dietu… Před táborem jsem ještě zašla k dětské, aby mi poradila, zda jí mám vůbec na tábor poslat, tak proto se dětím, že má zase nějaké zdravotní potíže.

tiffany
Extra třída :D 12272 příspěvků 31.07.19 11:43

@Kelsey asi je to jak na kterém táboře. No raději bych byla informovaná. Asi počkám, co dnes večer dcerka napíše a uvidím co dál… Jestli jí bude stále špatně, tak bych jí asi vyzvedla, vzhledem k tomu, že od začátku prázdnin měla už víc zdravotních problémů. Ach jo…

klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 31.07.19 11:44
@tiffany píše:
Kontakt mám, ale úplně se mi nechce zatím prozrazovat, že mi dcera psala SMS. Aby s tím neměla pak problémy. Loni, když tam byla poprvé, tak jí telefon vzali a letos si ho ani nechtěla vzít, že ho stejně nemohla používat. Nakonec se rozhodla, že si ho vezme…

Jak je stará?

My jsme taky na táboře telefony nedoporučovali, hlavně proto, že pak děcka trávila poledňáky a vůbec všechny volné chvíle zalezlé každé zvlášť ve stanu a ťukali si na telefonu… Což je škoda, myslím, že kvůli tomu na tábor nejezdí. A pak byly otrávené a naštvané, když jsme odmítli jim je dávat každý večer nabíjet na centrálu.

A u malých dětí to bylo zas tak, že dítě je celý den spokojené, veselé, komunikativní, ale když si jde večer zatelefonovat s rodičem, tak chytne takovou lítost, že je schopné mu říct málem to, že ho tam týráme a nedáváme najíst, jen aby rodiče přesvědčil, aby si pro něj přijeli - prostě se tím vyvolá to stýskání.

Ale aby měli zakázáno informovat občas SMS rodiče, to je teda zvláštní, to mi přijde normální a vlastně jeden z opodstatněných důvodů, proč s sebou ten telefon mít.

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 26115 příspěvků 31.07.19 11:46

Syn byl taky na táboře, mobil jsem mu ani nedávala. Měl horečku a dozvěděla jsem se to při vyzvedávání. Na marodce nebyl. Dali mu Ibalgin a on usnul a spal 14 hodin. Takže asi únava.
Dostala jsem celou kartu se zdravotními problémy - odřené koleno, klíště, píchnutí včelou. Nic z toho mi v průběhu nevolali.
Vedoucím věřím a vím, že kdyby byl problémvk akutnímu řešení, tak zavolají.
U nás nejsou ani na FB, takže o synovi jsem celý týden nic nevěděla. Jen mi přišel pohled. „Mám se dobře, neprší.“ A namaloval k tomu auto.
Pokud nemáš důvěru, tak zavolej, číslo určitě máš. Nebo napiš přes FB.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Váš příspěvek
Reklama