Informace pro rodinu o průběhu operace během zákroku

2.1.21 05:50

Informace pro rodinu o průběhu operace během zákroku

Prosím, nemějte mě za úplnou blbku, ale zajimalo by mě, zda je možné, aby rodiče dostali informace o průběhu operace jejich syna během probíhajícího zákroku. Při šestihodinové operaci je to čekání a hlavně ta nevědomost nesnesitelná. Na rovinu ideální by byl výhled z galerie rovnou na sál jako v amerických seriálech nebo natáčený přímý přenos 😁 no třeba jednoho dne to tak bude, nevidím důvod proč ne. Zpátky na zem. Stačilo by prostě jen po určité fázi operace informovat čekající blízké o průběhu. Jasně, doktor operaci nepřeruší a nepůjde se s vámi vybavovat, ale u této dlouhé operace je lidí tolik, ze jedna sestřička by mohla na 2-3 minuty zmizet a podat informace. Ale to si asi představuju jako hurvínek válku, že. Na druhou stranu si nemyslím, že jsem jediná, koho tohle kdy napadlo. Vědět je vždy lepší než nevědět a bojovat s nejhoršími výplody fantasie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61660
2.1.21 05:57

Dá se to předem domluvit, kor pokud je to dlouhá operace :think: zažila jsem a ano, přišla sestricka, sdělila co se děje atd.. Domluvte se v nemocnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.21 06:46
@martina.se píše:
Dá se to předem domluvit, kor pokud je to dlouhá operace :think: zažila jsem a ano, přišla sestricka, sdělila co se děje atd.. Domluvte se v nemocnici

Ahoj, tak to je moc dobrá zpráva, přímo fantastická. Také dobré vědět, že nejsem úplně mimo a dá se to uskutečnit. Pochopitelně nechci, aby sestřička lítala každých 15 minut se zprávami, každý na sále má své úkoly a je tam potřebný, ale aspoň několikrát tedy po určitých fázích zákroku by informace o průběhu operace byli neocenitelné. Zkusíme se tam tedy nějak domluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 07:16

Úplně nevím jak je to při tak dlouhých operacích, syn měl jako miminko cca 2 hodinovou. Ale čekali jsme v nemocnici, byli jsme opravdu vyřízení a přišla za námi sestřicka a říkala, že kdyby byly komplikace už by se to vědělo a informovali by nás. Tam byli hrozně milí, byl v dětské nemocnici v Brně. Jak to jinde netuším.

• Citovat
  • Nahlásit
61660
2.1.21 08:57

@LinkinSpring jasně, ty dlouhé operace jsou na nervy.. Ona vždy doběhla a řekla, co se děje a jak to probíhá :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
2.1.21 16:15

Opravdu bys nechtěla sedět na valerii a sledovat operaci, to mi věř. Krom toho, že tam nemá laik co dělat, tak si představ, jak bys reagovala na každou, byť nezávažnou krizičku, zhoupnutí tlaku atd. Byl by nejspíš nervózní i personál, kdyby jim někdo takto koukal pod ruce a přitom o tom nic neví.
Domluv se při přípravách na operaci, zda by bylo možné, dostat v průběhu operace informace. Věřím, že to možné je a při dlouhých operacích dětí je to běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.1.21 16:26

Jen pozor v dnešní době, všichni jsou už vyčerpaní a moc ochoty někdy není. My jsme si to zažili teď, operace to dlouhá nebyla, spíš více operací. Za známým jsme moc chodit nemohli, kvůli koronavirovým onemocněním, a dostat ze sestřiček informace byla také složitost sama, sama se omlouvala, že Doktoři prostě nestíhají, tak těch zpráv zase tolik nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
2.1.21 23:40
@aralxd píše:
Jen pozor v dnešní době, všichni jsou už vyčerpaní a moc ochoty někdy není. My jsme si to zažili teď, operace to dlouhá nebyla, spíš více operací. Za známým jsme moc chodit nemohli, kvůli koronavirovým onemocněním, a dostat ze sestřiček informace byla také složitost sama, sama se omlouvala, že Doktoři prostě nestíhají, tak těch zpráv zase tolik nemají.
:roll: no nezlob se, ale informace o operacích známého by si vám nikdo neměl dovolit dát! a chodit za známým do nemocnice? od začátku března je v nemocnici nepřetržitý zákaz návštěv kvůli covidu, v únoru byl zákaz kvůli chřipce - na návštěvy se může pouze k umírajícím, a to 1 max 2 lidé, kteří jsou nejbližší rodina
sestřičky vám nesmí říct vůbec nic, takže buď nás tady trošku lakuješ, nebo máte divnou nemocnici, informaci o zdr. stavu může sdělovat pouze lékař a to jen jednomu členovi rodiny, kterého si nemocný sám určí
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10051
2.1.21 23:48
@stinga píše:
informaci o zdr. stavu může sdělovat pouze lékař a to jen jednomu členovi rodiny, kterého si nemocný sám určí

nemusí jen jednomu člověkovi a nemusí se jednat o člena rodiny. ale pravdu máš, že musí jít o někoho, koho pacient k přijímání informací o svém zdravím stavu zmocní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 06:09
@martina.se píše:
@LinkinSpring jasně, ty dlouhé operace jsou na nervy.. Ona vždy doběhla a řekla, co se děje a jak to probíhá :palec:

Jedna technická. Při cca 5 hodinové operaci, o kolik informativních zastávek bych tak sestřičku potažmo operační tým mohla požádat, co myslíš? Kolikrát za vámi při kratší operaci takto byla cca? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 06:15

@Murka máš pravdu, že bych asi byla vynervená při každém pípnutí, ale já strašně nesnáším nevědění, ten pocit, kdy nevíš, co se děje, mě ničí, že bych i tu galerii nebo přenos zvládla. Nezávažná krizička co to je? Zhoupnutí tlaku také nezní moc dobře. Snad se nám to vyhne, anebo se o tom nedozvím, když to neuvidím :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
3.1.21 07:57
@stinga píše: :roll: no nezlob se, ale informace o operacích známého by si vám nikdo neměl dovolit dát! a chodit za známým do nemocnice? od začátku března je v nemocnici nepřetržitý zákaz návštěv kvůli covidu, v únoru byl zákaz kvůli chřipce - na návštěvy se může pouze k umírajícím, a to 1 max 2 lidé, kteří jsou nejbližší rodina
sestřičky vám nesmí říct vůbec nic, takže buď nás tady trošku lakuješ, nebo máte divnou nemocnici, informaci o zdr. stavu může sdělovat pouze lékař a to jen jednomu členovi rodiny, kterého si nemocný sám určí

Nevím jestli je to všude, ale mamce byl přidělen kód, který ona sdělila lidem, kteří se mohli o její zdravotní stav zajímat po telefonu. Věděli jsme ho já a ségra a vždy se dohodly, která zavolá.

@LinkinSpring neboj, to zvládneš :kytka: V průběhu operace se běž projít, samozřejmě s telefonem v kapse, uvař si dobrý čaj a pokus se uklidnit :)
Když operovali mamku (7,5 hodiny), tak jsme se ségrou vygruntovaly celý její byt, tam nezůstalo jediné zrnko prachu nebo nečistoty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
4.1.21 13:28

@Murka v naší nemocnici také dostane nemocný kód - spíš je to heslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu