Informovanost o účinnosti antikoncepce

2998
11.4.21 10:19

Informovanost o účinnosti antikoncepce

Já to prostě nechápu. V každé druhé diskuzi čtu o tom, že i když používali antikoncepci, tak je žena těhotná. Jako fakt? To je fakt tak malá informovanost v téhle oblasti? Ví vůbec ženy (i muži), že různé metody antikoncepce jsou různě účinné? Že je různá spolehlivost? Že se musí například HA užívat podle určitých pravidel, jinak účinnost klesá, že kondom musí být nějak uchováván, že „vytáhnu ho včas“ je platný skoro stejně, jako mrtvému zimník? Že se dají různé metody antikoncepce kombinovat a tím zvýšit jejich účinnost?
Vypadá to tak, že ženský polykají HA, aniž by si přečetly příbalový leták, že mužskej vytáhne kondom z peněženky, kde ho nosí několik let. A pak přijde dotaz na fórum Jsem těhotná, selhala antikoncepce, co mám dělat.

Takže se ptám. Kolika z vás selhala antikoncepce? Víte proč selhala? Bylo to fakt selhání antikoncepce nebo vaše „lidská chyba“?

Začnu od sebe. HA jsem nikdy nebrala ze zdr. důvodů. Celý svůj sexuální život spoléhám na kondomy. Nikdy nepraskl, nikdy nesklouzl. Obě holky jsou plánované, starší po dvou měsících „snažení“, druhá po měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2918
11.4.21 10:28

Prosimte nemuzes vychazet z toho, co si tu prectes :roll: ja osobne znam 2 holky, co otehotnely pri uzivani HA, ale u obou to byla chyba v uzivani a tak je to ve vsech pripadech. Stejne tak kondomy, ty proste normalne nepraskaji a jsou dostatečně ucinne. Takze ano, selhani antikoncepce je vzdy chyba uzivatele, tecka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8359
11.4.21 10:30

Já jsem brala HA někdy od 18 s přestávkami asi 10 let. Věděla jsem.jak funguje, pribalovy leták jsem uměla i pozpatku. V mobilu jsem měla upomínku, zapoměla jsem za tu dobu možná tak 2×. Nějakou dobu jsem pouzivala kondomy a nikdy jsem neotehotnela. S manželem jsme ze začátku používali kondomy, pak jen přerušovanou soulož, že kdyby se stalo tak nevadí. 5 let to fungovalo, plánovaně počali 2 děti. No a teď se nějak podařilo, že jsem otehotnela po 3 z prerusovani. Ale my jsme nad třetím přemýšleli, ale pořád se nějak nemohli rozhodnout tak se to rozhodlo za nás. Ale až porodim tak budeme používat opět vhodnou antikoncepci, ideálně dovojtou a pak chci zajít na podvazani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
11.4.21 10:33

@Ernais No ale tebe to, s prominutím, nese*e? Pořád dokola číst, jak selhala antikoncepce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20553
11.4.21 10:37

@Murka a proč by měli psát ty který nemají problém? Sem píšou ti co jsi v průšvihu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16521
11.4.21 10:39

Nevěřím na těhotenství pres HA, pokud se bere jak má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2918
11.4.21 10:42
@Murka píše:
@Ernais No ale tebe to, s prominutím, nese*e? Pořád dokola číst, jak selhala antikoncepce?

Proc by melo? To je snad kazdeho vec, ne? Ja uzivala HA 9 let, vim, jak funguje a to je pro me nejdulezitejsi, ted uz 3 roky praktikujeme prerusovanou souloz s tim, ze jsme si vedomi rizika pripadneho tehotenstvi. Ze si sem nejaka prijde poplakat, jak ji selhala antikoncepce, me nechava fakt chladnou, je to jeji problem, ze neumi cist pribalove informace, ne muj :nevim: Stejne tak me nechavaji chladnou ty, co si upichly dite s idiotem a ted jsou hrozne rozcarovany z toho, ze jsou ve sra*kach. Kazdy sveho stesti strujce, jak se rika a fajt nevim, proc bych se nad tim mela rozcilovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Přerušovaný styk jsem používala jako mladá, hloupá, zhruba do 18 let a náštěstí jsem ani nepřišla do jiného stavu ani nic nechytila.

V 18 už po mně nechtěli písemný souhlas rodičů, tak jsem tam začala chodit a pár let jsem užívala HA. Ta mi sedla, nicméně po několika letech jsem ji vysadila, aby se tělo vyčistilo…

A ano, asi je moje chyba, že jsem neplánovaně otěhotněla. Kondom jsem často nasazovala i já a protože mám i dyspraxii, tak asi jsem tam mohla rýpnout nehtem.

Ale ještě existuje jakýsi Pearl index, opravdu je pravděpodobnost otěhotnění i přes bezchybné užívání. Píše se to v příbalovém letáku.

A co se týče kombinace metod, kondomy nemám ráda, takže se do kombinování nehrnu. V současnosti užívám zase HA a plánuji jít na sterilizace.

Prosím anonym, jsou to pro mě intimní údaje a nechci, aby to moji známí tady četli.

• Citovat
  • Nahlásit
717

HA jsem brala deset let. Neotěhotněla jsem. Kondom s manželem jsme používali asi čtyři roky a nikdy se nám nestalo, že by praskl. Teď jedem přerušovanou, a stále bez otěhotnění. Ale jinak ještě, když jsem byla na střední, tak dvě holky otěhotněly přes HA. Jedna potom přiznala, že měla ATB a nenapadlo jí to. Otěhotnění přes HA připisuji uživatelkám, a jejich nevědomosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9759
11.4.21 10:44

Nevěřím na otěhotnění přes hormonální antikoncepci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
11.4.21 10:46
@Anonymní píše:
Ale ještě existuje jakýsi Pearl index, opravdu je pravděpodobnost otěhotnění i přes bezchybné užívání. Píše se to v příbalovém letáku.

Jo jo, Pearl index znám. Ale to zná asi minimum lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2918
11.4.21 10:57
@Murka píše:
Jo jo, Pearl index znám. Ale to zná asi minimum lidí.

To bych zas netvrdila, ze ji zna minimum lidi, u me gynekolozky visi tato tabulka primo na dverich, zaroven mas tyto informace i v pribalovych informacich u daneho druhu antikoncepce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10620
11.4.21 11:00

Antikoncepci jsem brala dohromady asi 10 let, tabletky a antikoncepční kroužek. Přerušovanou soulož jsme provozovali asi 2 roky s rizikem, že můžu otěhotnět. Neznám nikoho, kdo by otěhotněl při správném užívání antikoncepce. Ségra otěhotněla přes tabletky, ale protože při migréně tabletu vyzvracela těsně po užití a neuvědomila si to. A známá údajně přes antikoncepci, kterou ale vymačkala do umyvadla. Přítel to zjistil a je z ní matka samoživitelka. Věřím, že se to může výjimečně stát s nehormonálním tělískem, ale jinou metodou ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
11.4.21 11:01

Já to beru, že to patří k určité sociální skupině, stejně jako „vysoká škola života“, „sďýlejte neš to smažou“ a „na jaké dávky mám nárok“ :mrgreen: já jsem HA nikdy nebrala, používala jsem buď kondom nebo pak s manželem přerušovaně, s tím že jsme si byli vědomi rizik. Nikdy nic, a když jsme se přestali chránit tak to stejně trvalo další dva roky. Po porodu jsem měla Mirenu, tam snad chybu uživatelka ani udělat nemůže :D a po vysazení jsem otěhotněla za tři měsíce. Do budoucna sterilizace, třetí vlastní určitě nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1466
11.4.21 11:04

Nechává mě to chladnou, protože ženské co takhle otěhotní si za to můžou z 99% samy tím, jak antikoncepci používají. Buď mají v peněžence staré kondomy, které nesedí a praskají (a ani je neumí nasadit). Prášky taky kolikrát berou jak lentilky a pak jsou v šoku.
Pár let zpět jsem se bavila s kamarádkou a ta, když se zamyslela nad tím, jak ty prášky užívala, tak se křižovala a děkovala bohu za to, že tehdy neotěhotněla. Zapomínala, vynechávala, brala v blbou dobu, zapíjela je kolikrát v hospodě pivem, vyzvracela, měla průjmy, brala antibiotika… a že by se nějak zvlášť chránila? Neeee… nechala se napouštět horem spodem, protože „brala prášky.“
To si přímo říká o problém. Takže ne, pokud čtu že „otěhotněla jsem přes antikoncepci“ tak si okamžitě myslím svoje. Kdyby se ženské jenom trochu obtěžovaly se zajímat jak funguje jejich tělo a četly příbalové letáky, tak se jim to nemůže stát.
Ale ono není nic neobvyklého, když pětatřicetiletá ženská teprv zjišťuje, jak ty věci vlastně fungují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat