Iniciativa manžela - jenom se veze

Anonymní
24.4.17 12:59

Iniciativa manžela - jenom se veze

Nemusíte mi psát, že co jsem si nadrobila, to si taky sním. To už asi KONEČNĚ chápu. Jen uvažuju, co s tím. Nejsem určitě jediná, co to řeší.

S manželem jsme spokojení, máme dobrou práci, dobré vztahy v sousedství. Pořád se máme rádi a umíme spolu trávit čas. Kdyby nebylo té jeho pasivity :nevim: Někdy mi to už tak leze na nervy, že se i přistihnu, jak ho v duchu shazuju :oops: Jenže to se nedá…

V podstatě u všeho nasadil taktiku, že to nechá vyhnít. On se někdo (já) najde, koho to přestane bavit a raději si to zařídí sám. Já jsem takhle v podstatě postavila celý barák, on se podílel pouze finančně. Taky jsem ho s tím vybavila. Každou dovolenou organizuju já. Asi jsem převzala úlohu tchýně, ta takhle kolem manžela a jeho sestry skákala celý život. Jenže mě už to nebaví. Teď řešíme auto. Potřebovali bysme ho jako sůl - odvéz děti do školky, já do práce (autobusem to mám dvakrát tak dlouho), na těžké nákupy. Včera jsem se vrátila uhoněná z návštěvy u mých rodičů (občas jim vypomůžu, už to potřebují) a on na mě hned, že jdeme pro balíky vod a mléko do krámu. Takže to zase tahat jak s prominutím blbci. Už jsem mu řekla, že mu na to kašlu a byl oheň na střeše. Ve financích problém není. Mrzí mě, že všechno je takhle vyhrocené Když to nezařídím já, on něco zařídí jen po velkém nátlaku, který mě vyčerpává.

Zorganizovala jsem dovolenou, aby se mu co nejvíc líbila. Prožil si teď pár těžkých událostí v životě, tak jsem mu řekla, ať jen řekne co by rád a já to naplánuju. Nebo klidně zůstaneme doma, prostě co on by rád. Tak si řekl požadavky, co by se mu líbilo. Vím, že buňky na to nemá. Vybírala jsem, poslala jsem mu mailem dva hotely, ať vybere jeden z nich. Nepodíval se na to dva týdny, musela jsem ho třikrát urgovat 8o A včera mi oznámil, že tam stejně chci jet jenom já :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3375
24.4.17 13:04

Měla jsi ho ty balíky nechat tahat samotného, nemusíš mu asistovat. Nech mu nějaký okruh činnost, za které bude zodpovídat sám, i když je to třeba jen nákup těchto položek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.17 13:07

@Elishka1 právě to jsem mu navrhla a proto jsme se taky pohádali :zed: to je jediná věc která mě napadá

ale je to hrozně na sílu, prostě ho donutím „okolnostma“

manžel se dokáže postarat o ty provozní věci, nemůžu říct že by nepomáhal s domácností :nevim: ale nesnáší asi zodpovědnost, prostě není ten co by něco plánoval, řídil, vybíral a tak

nevím ale jak z toho ven

• Nahlásit
  • Citovat
2133
24.4.17 13:09

Na nakup vod a mlek bych mu odpovedela, ze zatimco ty jsi kmitala u rodicu, tak mohl objednat pres tesco nebo rohlik a oni by vam to prinesli az ke dverim. Ale to je podruzna zalezitost. Naprosto te chapu ze ta jeho pasivita te zabiji… A tezko radit. Ja mela podobneho partnera, skoncilo to rozchodem. Uz jsem dal nemohla a on s tim nechtel nic delat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
24.4.17 13:10

No jen otázka k zamyšlení. Fajn, samotné ti došlo, že u nich doma všechno zařizovala maminka a on se vezl.
Ale dochází ti, co po něm chceš teď? Ne aby přestal být líný a pasivní… to si možná myslíš ty… ale pro něj to znamená, aby z ničeho nic přeskočil do nějaké naprosto cizí role, kterou on vůbec netuší, jak má hrát, ani co ta role má obnášet! Ty po něm dost možná chceš chování, které on si ani neumí představit.
Tobě to přijde naprosto samozřejmé, ty jsi zvyklá zařizovat… taky si můžeš říkat, že to jsou normální věci, že to přece dá rozum… no, pro některé lidi fakt ne. Můj táta, jinak skvělý chlap, který mě fakt má rád, se mě nikdy v životě nezeptal, jak se mám, jak jde život a jaké mám plány. A můžeš dvakrát hádat proč: jo, vyrůstal bez rodičů a nikdo se k němu nikdy nějak „rodičovsky“ nechoval.
Možná je to blbost, jasně, o manželství naštěstí prd vím. Jen říkám, že svůj vlastní stín je strašně těžké překročit. Co se týče rolí v životě, tak doslovně.

PS, co má znamenat věta „Tak si řekl požadavky, co by se mu líbilo. Vím, že buňky na to nemá.“? Nechci spekulovat, ale jestli mu říkáš, co je pro něj vhodné a co ne, asi nebude chyba jen na jeho straně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
24.4.17 13:10
@Anonymní píše:
@Elishka1 právě to jsem mu navrhla a proto jsme se taky pohádali :zed: to je jediná věc která mě napadá

manžel se dokáže postarat o ty provozní věci, nemůžu říct že by nepomáhal s domácností :nevim: ale nesnáší asi zodpovědnost, prostě není ten co by něco plánoval, řídil, vybíral a tak

nevím ale jak z toho ven

jestli pomáhá s domácnosti, tak bych možná na to ostatní přivřela oči, alespoň máš např. dovču podle sebe (na jeho potřeby můžeš brát menší ohled, když není ochoten si vybrat) a nebo ho prostě do procesu výběru víc natlačit - diskutovat s ním, ať si alespon vyžvejkne, jestli jo nebo ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
24.4.17 13:12
@Anonymní píše:

nevím ale jak z toho ven

tak postará se o provozní věci, pomáhá ti doma, jinak si rozumíte. A zásadnější věci řešíš ty. Kolikrát ročně vybíráte dovolenou, kupujete nábytek nebo stavíte barák. To mi zase nepřijde jako tak hrozný problém, když jinak manžel funguje. Tak to auto kup a je :nevim:

Příspěvek upraven 24.04.17 v 13:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
24.4.17 13:12

Taky vybírám dovolenou, většinou plánuji víkendy, bydlení jsem také našla, auto si tedy našel on, ale je to jeho koníček… Nevadí mi tato role, on se raději seberealizuje jinde a je rád, že to zařídím. Já před něj pak třeba předložím dvě varianty a on si vybere… Jsem za to ráda, jsem celkově praktičtější a baví mě to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.17 13:13

@LAlezane tím bylo myšlené, že aby si spravil náladu, můžeme na dovolenou podle něj. Většinou jsem totiž spíš organizovala dovolené já a tím pádem byly víc podle mě. A on mi řekl, že ano, že by chtěl na místo XY a má ty a ty požadavky, jak by to mělo vypadat. Takže tomu jsem se naprosto přizpůsobila a našla ideální dovolenou

@Elishka1 většinou to tak fungovalo, teď se to zadrhlo u toho nákupu auta, které já jako ženská pořizovat odmítám, a u dětí. Uvažovali jsme, že bychom měli další, ale dokud mu JÁ neřeknu, že už by to chtělo a ať se podívá na můj věk..prostě dokud do toho nebude zase natlačený, vykašle se na to :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
23542
24.4.17 13:21
@Anonymní píše:

nevím ale jak z toho ven

O jaké provozní věci se stará?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
24.4.17 13:23
@Anonymní píše:
@LAlezane tím bylo myšlené, že aby si spravil náladu, můžeme na dovolenou podle něj. Většinou jsem totiž spíš organizovala dovolené já a tím pádem byly víc podle mě. A on mi řekl, že ano, že by chtěl na místo XY a má ty a ty požadavky, jak by to mělo vypadat. Takže tomu jsem se naprosto přizpůsobila a našla ideální dovolenou@Elishka1 většinou to tak fungovalo, teď se to zadrhlo u toho nákupu auta, které já jako ženská pořizovat odmítám, a u dětí. Uvažovali jsme, že bychom měli další, ale dokud mu JÁ neřeknu, že už by to chtělo a ať se podívá na můj věk..prostě dokud do toho nebude zase natlačený, vykašle se na to :zed:

Já si taky myslím, že žena by měla být ta, která se v konečném důsledku rozhodne, že teď je čas na dítě.

S tím autem je to špatný, buď si ho vyber sama nebo ho někam dotáhni (před prodejcem snad nebude jen zírat) nebo když nejsou peníze problém, tak někomu zaplaťte, ať vám dle požadavků vybere.

Jinak má takovou povahu a zlepšení bude asi jen po malých krůčcích..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4767
24.4.17 13:24

Napíšu svůj pohled, třeba hloupý a naivní:

Vzali jste se, muž už byl takový, jaký je teď. Jinak je skvělý, pomáhá, stará se. Já nevím, nehledala bych problémy tam, kde nejsou, vybrala bych auto (na nějaké „jsem ženská“ a „auto vybírat odmítám“ bych se vyprdla) a spokojeně žila dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
24.4.17 13:26
@Anonymní píše:
@LAlezane tím bylo myšlené, že aby si spravil náladu, můžeme na dovolenou podle něj. Většinou jsem totiž spíš organizovala dovolené já a tím pádem byly víc podle mě. A on mi řekl, že ano, že by chtěl na místo XY a má ty a ty požadavky, jak by to mělo vypadat. Takže tomu jsem se naprosto přizpůsobila a našla ideální dovolenou@Elishka1 většinou to tak fungovalo, teď se to zadrhlo u toho nákupu auta, které já jako ženská pořizovat odmítám, a u dětí. Uvažovali jsme, že bychom měli další, ale dokud mu JÁ neřeknu, že už by to chtělo a ať se podívá na můj věk..prostě dokud do toho nebude zase natlačený, vykašle se na to :zed:

jako ženská bych si auto pořídila. Lepší, než jako ženská tahat balíky vod :nevim:
A čas na dítě většinou stejně určuje žena když vidí, že děti mají rozestup, už další zvládne, fyzicky se na něj cítí… Oba uvažujete, že další dítě chcete, tak nechápu, v čem je problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.17 13:29

@inkakřivák vynáší koš, chodí na nákupy :mrgreen: děti umyje a nakrmí, když je to potřeba

občas mi pomůže s podlahama

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.4.17 13:31

@Elishka1 hm a kde taková služba je, to vybírání auta? on je hrozně na peníze, když by viděl, že to něco stojí, nakonec ho to možná dokope k akci :nevim: to je asi jediná věc :nevim: když mu oznámím, že dám pět tisíc az výběr auta, možná ho vybere už do měsíce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama