Injekce na spaní při porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 19:55
Injekce na spaní při porodu

Holky, nedávno jsem se bavila se sestrou a ta mi řekla, že jí dávali v porodnici injekci na spaní, zjistila si název: Plegomazin. No a tak se poptala u kamarádky zdravotní sestřičky, k čemu, že se to vlastně používá a ta jí řekla, že je to de facto INJEKCE PRO HYSTERKY. Byla z toho dost hotová, víte o tom někdo více? Díky, jinak anonymně píšu o sestře :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Helca83
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 08.02.19 20:01

Prosimte co to je za nesmysl? To jsou takove ty zarucene informace ve stylu “jedna pani povidala”… puvodne to je lek pro psychoatricke pacienty, to jedine sedi. Ale postupem casu se zjistilo, ze to ma i jiny ucinek. Rika se mu take “injekce pravdy”, bud se po nem porod rozjede, anebo ne, proto se pouziva v porodnictvi. Neznamena to, ze tva sestra nebo kdokoli jiny, komu ho indikuje doktor, je hned povazovany za hysterku 8o

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 08.02.19 20:03

No slysela jsem… pri vyvolavanem porodu jsem mela cca 5 hodin kontrakce po 2 minutach a neotevrela jsem se ani o pid… doktor mi rekl, ze jestli to tak pujde dal, ze mi tohle na noc pichnou, abych si odpocinula. Mela jsem ale nacteno, ze je to placebo, ktere pomuze k odpocinku na noc max sestram, co maji sluzbu. Ze to skoro zadne na uklidneni kontrakci nepomohlo. Nastesti jsem se pak behem 2 hodin otevrela z 0 na 10 a bylo hotovo. Vubec ale nechapu tu logiku, kdyz uz jednou ten porod zacnou vyvolavat, tak proc to chtej jako zastavovat, jen proto, ze prichazi vecer…

Hadumi
Extra třída :D 13700 příspěvků 08.02.19 20:04

Mně jí též chtěli dát, odmítla jsem. Nechápala jsem, že když se to rozjíždělo, proč bych jako měla jít spát.

mose
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 08.02.19 20:07

No jasně, je to antipsychotikum. Docela by mně zajímalo, jestli jí před podáním seznámili i s tímhle (zdroj SÚKL): *„U novorozenců, kteří byli během třetího trimestru těhotenství vystaveni vlivu antipsychotik (včetně chlorpromazinu), existuje riziko nežádoucích účinků včetně extrapyramidových příznaků a/nebo příznaků z vysazení. Tyto příznaky se mohou lišit v délce trvání i v závažnosti. Byly hlášeny případy agitovanosti, hypertonie, hypotonie, tremoru, somnolence, respirační tísně nebo poruch příjmupotravy. Proto by novorozenci měli být pečlivě monitorováni“.

Myslela jsem, že už se to nepoužívá, běžně se dávalo jak lentilky těhotným v 80. letech :nevim: (vlastní zkušenost)

Ou
Kelišová 6306 příspěvků 08.02.19 20:08

@Helca83 no pokud se hysterie bere jako nepřiměřená emoční reakce na běžný podnět, tak vlastně možná dotyčná poněkud hysterická je…

Plegomazi, se v porodnictví používá a to nikoliv na uklidnění emočně rozrušených rodiček, ale kvůli regulaci stahů - viz to co napsala @Helca83

Jinak pro zakladatelku - příště se prostě zeptej lékaře, ideálně před zákrokem. Pokud se týká případného dalšího porodu, tak si s tím, kdo bude u porodu s tebou domluvte porodní plán, seznamte s ním doktory a pověř svůj doprovod, aby případně on dával pozor na to, aby to probíhalo tak, jak bylo domluveno.

Tedy vyřiď to sestře.

Kukacka123
Závislačka 3085 příspěvků 08.02.19 20:10

@mose tak asi se mysli dlouhodobe a ne jedna injekce ne? ;)

Jinak jsem o tom taky slysela spis to, ze bud se porod rozjede nebo ne ;) navic pokud uz ma davno po porodu, proc to ted tak moc resi????

janickaIII
Závislačka 3198 příspěvků 08.02.19 20:13

@Lumíkovec @Hadumi proboha kde jste rodily, ze chteli zastavovat rozjety porod, jen protoze byla noc?

terien
Echt Kelišová 9597 příspěvků 08.02.19 20:19

Velká škoda že mi to nepichli po porodu, mohla jsem si ušetřit kolaps z nevyspání. A vlastně velká škoda že mi to nepichli i při něm, mohla jsem si ušetřit ten zkurv.eně přirozený porod bez sedativ a zásahů.

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 08.02.19 20:23

@janickaIII vybrala jsem si Rakovnik, udajne se snazi o prirozene porody. Nevim, jak se ten doktor jmenoval, ale byl vcelku neprijemny. Videla jsem ho cca 3×. Dvakrat pred porodem, jednou, kdyz prisel prohlednout, jestli je treba siti. Jinak byli vsichni fajn. Celkem me ten jeho pristup udivoval…

tininas
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 08.02.19 20:23
@Anonymní píše:
Holky, nedávno jsem se bavila se sestrou a ta mi řekla, že jí dávali v porodnici injekci na spaní, zjistila si název: Plegomazin. No a tak se poptala u kamarádky zdravotní sestřičky, k čemu, že se to vlastně používá a ta jí řekla, že je to de facto INJEKCE PRO HYSTERKY. Byla z toho dost hotová, víte o tom někdo více? Díky, jinak anonymně píšu o sestře :(

Ahoj.

Nechci moc ubírat na Tvé věrohodnosti, ale jestli jsem to dobře pochopila, tak:

a/ Ty jsi Tulipán, tudíž anonym.

b/ Informace máš od své sestry.

c/ Ona má informace od kamarádky.

Takže to, co tu píšeš není pro nás info ani z druhé ruky, ale dokonce až ze třetí?

Helca83
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 08.02.19 20:30

@janickaIII A kdes rodila Ty? :) Nekdy to treba jinak nejde, kdyz se vyvolava, zacnou hned silne kontrakce, ale porodni cesty se neotviraji…

janickaIII
Závislačka 3198 příspěvků 08.02.19 20:34

@Helca83 hele ja rodila v Krci a naprosta spokojenost. Take vyvolavany porod.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29763 příspěvků 08.02.19 21:06
@tininas píše:
Ahoj.

Nechci moc ubírat na Tvé věrohodnosti, ale jestli jsem to dobře pochopila, tak:

a/ Ty jsi Tulipán, tudíž anonym.

b/ Informace máš od své sestry.

c/ Ona má informace od kamarádky.

Takže to, co tu píšeš není pro nás info ani z druhé ruky, ale dokonce až ze třetí?

stejně se ptá sama za sebe.Známe ty " kamarádky".

Bubla_Bučková
Kelišová 5183 příspěvků 08.02.19 21:44
@terien píše:
Velká škoda že mi to nepichli po porodu, mohla jsem si ušetřit kolaps z nevyspání. A vlastně velká škoda že mi to nepichli i při něm, mohla jsem si ušetřit ten zkurv.eně přirozený porod bez sedativ a zásahů.
:lol: jo jo taky jsem si střihla „lesanskej“ porod ač porodní plán byl huste popsán léčivama :cert:
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Matka utýraného chlapečka (†3) Simona: Je na svobodě, do bytu si vodí kamarády!

Přání smrti i výzvy k lynčování se na Facebooku Simony T. začínají počítat po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >