Injekce od bolesti po operaci

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simik1987
Stálice 58 příspěvků 24.06.19 19:38
Injekce od bolesti po operaci

Zdravím mamči, prosím Vás, jsem teď 17 dní po operaci, konkrétně operace kotníku, kdy mě zkracovali kost a vkládali šrouby s destičkou. Mam to stejne i na pravém kotníku, ale takovou bolest jsem vůbec nemela. Stale nemohu vydrzet, mám nohu v sadre, otéká mi a brni prsty (operovali mě 250km od domova) a když jsme jeli na pohotovost v místě bydliste, tak mě sdělili, že šrouby kosti drží, takže ať kontaktuju pracoviště, kde mě to delali.Tam jsem volala a operatér řekl, že mám vydržet do kontroly, kdy bude vytažení stehu a sundání sadry… Když jsem byla po operaci a viděla kotník, jak ho dorasovali, tak bylo po me.Mela jsem od PL napsané injekce, Novalgin, které mi píchala kamarádka (zdr. sestricka).Bylo jich tam 10,ale už došli, dávali jsme 1 na noc alespoň. Praktik mi řekl, že další psát nemůže, že jsou spatne na ledviny.Pres den jsem si dávala léky (Novalgin, Ibalgin rapidcaps) ale nic nezabírá. Nevíte prosím ještě o nějakých? Nejsem fajnovka, mam už za sebou 5 operaci, ale tato je nejstrašnější :( Potřebovala bych něco na doma, protože se k lékaři nedostanu každý den na ďobání :/ Jedna noha v sádře a druhá po neúspěšne operaci napůl ochrnutá. Dekuji Vám všem

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 8303 příspěvků 24.06.19 19:56

@Simik1987 Jestli to takhle příšerně bolí, tak bych na kontrolu nečekala a těch 250 km jela hned zítra.

Simik1987
Stálice 58 příspěvků 24.06.19 20:10

@ivašot. Když jsem tam volala, operatér mě řekl, že nemá co bolet a musím vydržet a přijet az na kontrolu…Je to s ním složitý, spíše mě přijde, že o komplikacích nechce ani slyšet ani mluvit…Je se vším hotový a nazdar… :( Jinde mě nevezmou, neboť oni to neoperovali.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 20:17

Určitě něco je. Sama si na těžké migrény píchám i jiné. A co třeba nějaké léky s tramadolem?
A mám podobnou zkušenost s Novalginem - v tbl nepomáhá jen injekčně.
Pokud nepojedeš na kontrolu, tak znovu zkontaktuj lékaře.

Simik1987
Stálice 58 příspěvků 24.06.19 20:29

Bohužel jeden den v týdnu má ordinaci a další dny operuje…Takže když tam pojedu, stejně mě řeknou, objednejte se…Chci ještě zítra zavolat druhému Dr. ktery asistoval, ale nevím, jak pochodím… Praktik mě napsal 10 ampulek novalginu, ale prý další napsat nemůže, že to má vliv na ledviny.Co je a není na tom pravdy, to netuším. Brala jsem Novalgin v tbl. po dvou (je to prý jak jedna injekce) ale opravdu bez ucinku. Jeste zkusím co jste psala s tím tramadolemJde mi jen na noc, protože v noci je to nejhorší, i když je noha v klidu, vyvýšená a chladím gelovymi polštářky..Jak nechladim, tak okamžitě to oteče. Pres den je to také sice kolikrat k nevydrženi, ale zase prášky jak lentilky brát nechci, když to stejně nepomáhá :(
PS: pro srovnání foto nohou dnes… a to ještě není tak strasne moc oteklé, jak to bývá

@Anonymní píše:
Určitě něco je. Sama si na těžké migrény píchám i jiné. A co třeba nějaké léky s tramadolem?
A mám podobnou zkušenost s Novalginem - v tbl nepomáhá jen injekčně.
Pokud nepojedeš na kontrolu, tak znovu zkontaktuj lékaře.
ivašot.
Echt Kelišová 8303 příspěvků 24.06.19 20:31
@Simik1987 píše:
@ivašot. Když jsem tam volala, operatér mě řekl, že nemá co bolet a musím vydržet a přijet az na kontrolu…Je to s ním složitý, spíše mě přijde, že o komplikacích nechce ani slyšet ani mluvit…Je se vším hotový a nazdar… :( Jinde mě nevezmou, neboť oni to neoperovali.

Já bych tam prostě jela a nevolala. On ti do telefonu řekne, źe tam nemá co bolet a ty lezeš bolestí po stropě. Nechápu, že si troufne tě takhle odbýt. Zdraví máš jen jedno, tak radši ujet 500km zbytečně, než pak nějaký průšvih.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1616 příspěvků 24.06.19 20:31

@Simik1987 na bolest dobře účinkuje např Zaldiar, což je kombinace malé dávky paralenu a malé dávky tramadolu, na pooperační bolesti je účinný. Mě po operaci srdce zabíral o dost lépe než novalgin. Ovšem jestli ty bolesti jsou tak šílené a už je to 17 dní od operace, tak bych se také přikláněla k té kontrole, jestli není nějaká komplikace v ráně, případně nějaký otok toho kotníku, nebo moc pevně nasazená sádra…

ivašot.
Echt Kelišová 8303 příspěvků 24.06.19 20:36
@Simik1987 píše:
Bohužel jeden den v týdnu má ordinaci a další dny operuje…Takže když tam pojedu, stejně mě řeknou, objednejte se…Chci ještě zítra zavolat druhému Dr. ktery asistoval, ale nevím, jak pochodím… Praktik mě napsal 10 ampulek novalginu, ale prý další napsat nemůže, že to má vliv na ledviny.Co je a není na tom pravdy, to netuším. Brala jsem Novalgin v tbl. po dvou (je to prý jak jedna injekce) ale opravdu bez ucinku. Jeste zkusím co jste psala s tím tramadolemJde mi jen na noc, protože v noci je to nejhorší, i když je noha v klidu, vyvýšená a chladím gelovymi polštářky..Jak nechladim, tak okamžitě to oteče. Pres den je to také sice kolikrat k nevydrženi, ale zase prášky jak lentilky brát nechci, když to stejně nepomáhá :(
PS: pro srovnání foto nohou dnes… a to ještě není tak strasne moc oteklé, jak to bývá

Podle mě to máš příšerně oteklé a v kombinaci s těsnou sádrou to může být parádní průšVih. Jeď do nemocnice, kde to dělali, nějaký doktor tam musí sloužit vždycky.

Skik
Nováček 6 příspěvků 24.06.19 20:39

Pokud ti brní prsty a noha ti v sádře “trne” a natéká, je to nebezpečné, mohlo by dojít k poškození nervů, které jsou utlačeny otokem a z druhé strany sádrou. Máš pocit, že sundání sádry by ti ulevilo nebo je to spíše bolest od té operační rány? Jsem také pár týdnů po operaci kotníku a sádru mi kvůli bolesti a otoku museli dvakrát sundat a předělat, bylo mi to sice už trochu trapné, ale lékaři byli vstřícní a sami říkali, že sádra NESMÍ tlačit. Až napotřetí jsem byla spokojená a se sádrou se pak dalo vydržet, tím pádem se mi také ihned snížila spotřeba léků na bolest. Předtím nic nepomáhalo, i když jsem celý den ležela s nohou nahoře podloženou, to je taková první moc, ale to asi víš. Také mám v kotníku kovovou dlahu a šrouby, léky na bolest jsem brala soustavně asi dva týdny, pak už jen občas. Další možnost kromě nevyhovující sádry je, že se ti v operační ráně mohla rozjet infekce, zánět. Pokud přijdeš na pohotovost s tímto problémem, měli by sádru ihned sundat, ránu zkontrolovat, zda tam není infekce a přesádrovat, trvala bych na tom, ať už v místě bydliště nebo tam, kde tě operovali. Sama poznáš, jestli bolest je tak velká, že se to nedá vydržet, v tom případě bych trvala na sundání sádry a kontrole rány.

Skik
Nováček 6 příspěvků 24.06.19 20:43

Teď koukám na fotky a máš to opravdu hrozně nateklé, sama jsem tohle měla před pár týdny, tak vím, jak to příserně bolí. Nepotřebuješ léky na bolest, ale okamžitě jet do nejbližší větší nemocnice a sádru sundat. Jela bych teď hned, s doprovodem a trvala na svém za každou cenu.

ivašot.
Echt Kelišová 8303 příspěvků 24.06.19 20:47
@Skik píše:
Teď koukám na fotky a máš to opravdu hrozně nateklé, sama jsem tohle měla před pár týdny, tak vím, jak to příserně bolí. Nepotřebuješ léky na bolest, ale okamžitě jet do nejbližší větší nemocnice a sádru sundat. Jela bych teď hned, s doprovodem a trvala na svém za každou cenu.

Naprosto s tebou souhlasím. Nezahrávala bych si s tím.

Simik1987
Stálice 58 příspěvků 24.06.19 20:55

@Skik
Malíček necítím vůbec a prsteníček s prostředním a ukazováčkem brni…Sádru mi dali 4 dny po operaci, s tím že další den mě propustili. Doktorovi jsem říkala, že to bolí, otéká a mravenci, ale řekl, že to je k tomu, že mám 5 dní od operace. Ale bolest pořád nijak neustupuje. Spise pro srovnání to byla po operaci bolest k 9,tak mě dávali opiáty a teď je to tak na 8 :( Nejhorší je, že jeden doktor řekl, že by na to sádru nedával, ale že je to rozhodnutí nejvyššího a tak to musí zasadrovat :( Přikládám foto 4.den po operaci, než dělali sádru… Oproti prave je hoodne nateklá :( Když jsem byla na operaci s druhým kotníkem, byl tam malý otok i modřina, ale po 10-ti dnech po operaci to ustávalo a bylo bez problémů…

Simik1987
Stálice 58 příspěvků 24.06.19 20:56

Povalime ještě na pohotovost, třeba tam bude lepší doktor než předtím, který to jen zrentgenoval a ani se o nic nezajímal :( Děkuji holky moooooooooocccc :( :( :(

ivašot.
Echt Kelišová 8303 příspěvků 24.06.19 21:06

@Simik1987 Nechápu, že to vůbec s takovým otokem zasádrovali. Držím palce a na pohotovost se nenech se odbýt. Trvej na sundání sádry.

Skik
Nováček 6 příspěvků 24.06.19 21:14

Je dobře, že jedeš, držím palce a napiš pak, jak to dopadlo. Mě se každý den v nemocnici lékaři ptali, zda cítím prsty a zda nebrní. Pokud máš tenhle problém, znamená to, že máš utlačené nervy a sádra musí dolů! Může dojít i k nevratnému poškození nervů a dalších tkání! Pak ti třeba udělají novou volnějši sádru nebo ortézu. Já mám operační ránu asi dvakrát větší, ale takhle příšerně tedy noha nevypadala, ačkoli já ji viděla až 10 dní po operaci, kdy jsem si právě došla na pohotovost k předělání sádry a lékaři byli milí a vstřícní. Držím palce!
Ps: Pokud jsi z Brna, tak nejlepší ortopedie má být sv. Anna, ale neznám to tam…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama