Reklama

Injekční antikoncepce - správný čas??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 08:45
Injekční antikoncepce - správný čas??

Zdravím,
chtěla bych se zeptat na jednu věc, se kterou si nejsem úplně jistá. Byla jsem před 6 týdny na farmako upt, vše proběhlo v pořádku a dle uz děloha po 2 týdnech od podání prášků čistá. Gynekolog mi doporučil injekční antikoncepci s tím, že se první dávka píchne, jakmile dostanu menses. Měli jsme před dovčou a začala jsem slaboučce krvácet (růžově) a protože jsem věděla, že se injekce musí píchnout včas a nechtěla to prošvihnout a nebýt pak chráněna další měsíc, šla jsem tam pro jistotu hned.
Problém je, že se pak už menses naplno nerozjela, naopak ten nájezd skončil. Na druhou injekci mám přijít za měsíc. Dle sestry po první injekci již jsem chráněna.
Mám pochybnosti, zda opravdu nemohu otěhotnět přes injekci, když mi byla píchnuta takhle vpodstatě skoro před úplným rozjezdem menses. S přítem jsme se dnes pomilovali poprvé (3dny po aplikaci 1.injekce) a dle něj mám úplně zbytečný strach. :nevim: Díky za názory

Reklama

Reakce:

Twixinka
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 4 inzeráty 15.07.18 09:03

zkušenosti nemám, ale pokud vím, tak injekční antikoncepce je jedna z těch, po kterých většina žen přestává mít MS :nevim: a upřímně myslím, že je to takový „jed“, že jsi opravu chráněna hned ..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 09:23
@Twixinka píše:
zkušenosti nemám, ale pokud vím, tak injekční antikoncepce je jedna z těch, po kterých většina žen přestává mít MS :nevim: a upřímně myslím, že je to takový „jed“, že jsi opravu chráněna hned ..

Doufám, že teď přeháníte. Kdyby to byl takový „jed“ tak mi ho přece gynekolog nedoporučí… 8o mám nadváhu a proto říkal, že skrz trombózu bude lepší injekční než prášky.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 4 inzeráty 15.07.18 09:27
@Anonymní píše:
Doufám, že teď přeháníte. Kdyby to byl takový „jed“ tak mi ho přece gynekolog nedoporučí… 8o mám nadváhu a proto říkal, že skrz trombózu bude lepší injekční než prášky.

ten „jed“ berte s rezervou :D omlouvám se za vystrašení, ale když jsem ji chtěla v osmnácti také, tak mi doktorka vysvětlovala, že prášky jsou menší zlo .. jo a já mám leidenskou mutaci a jediné, co mi doktorka povolila bylo nitroděložní tělísko ..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 09:41
@Twixinka píše:
ten „jed“ berte s rezervou :D omlouvám se za vystrašení, ale když jsem ji chtěla v osmnácti také, tak mi doktorka vysvětlovala, že prášky jsou menší zlo .. jo a já mám leidenskou mutaci a jediné, co mi doktorka povolila bylo nitroděložní tělísko ..

No vidíte to, mně zas několikery prášky nesedly. Jediné co snad trochu, tak náplasti. Ale chodila jsem plavat a ony se pak rády odlepovaly a to bylo o nervy… :cert:
Asi každý organismus snáší dobře něco jiného…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 15.07.18 10:00

Já tedy nevím,ale z mojí zkušenosti. Když mi bylo 18,chtěla jsem ( z vlastního pohodlí) změnu z prášků na injekci- zdůrazňují,byla to DepoProvera!! A doktorka mi tenkrát řekla,že může mít nejvíce nežádoucích účinků a doporučila by ji nanejvýš k používání v afrických zemích,jako prevenci přelidnění planety. Že je to neskutečné svinstvo. Nevím,jakou antikoncepci píchá lékař tobě,proto zminuji název.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 5355 příspěvků 15.07.18 10:01
@Anonymní píše:

No několika kamarádkám jí doporučil a ta nejšťastnější to odnesla jen zvýšením vahy.

Pokud máš takové problémy, pak nechápu, proč do sebe chceš ladovat hormony a navíc to největší svinstvo v injekcích.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 10:42
@Aduš8 píše:
Já tedy nevím,ale z mojí zkušenosti. Když mi bylo 18,chtěla jsem ( z vlastního pohodlí) změnu z prášků na injekci- zdůrazňují,byla to DepoProvera!! A doktorka mi tenkrát řekla,že může mít nejvíce nežádoucích účinků a doporučila by ji nanejvýš k používání v afrických zemích,jako prevenci přelidnění planety. Že je to neskutečné svinstvo. Nevím,jakou antikoncepci píchá lékař tobě,proto zminuji název.

Doktor mi neřekl název, ale z jejich stránek koukám, že to je právě Depo Provera. Tak to snad není možné, proč by mi to doporučoval? Takhle, stěhovali jsme se a v dohledné době změním gynekologa. Nejspíš ještě během léta. Tak uvidím, co tomu řekne nový doktor a případně co doporučí. Kdyby to bylo takové svinstvo, proč by mi to proboha tento doktor dával a ještě říkal, že to je v mém případě lepší než pilulky?? Docela mě to znepokojuje. Otěhotnět v příštích cca 3letech nechci, ale kolem těch 30 to máme s přítelem v plánu. Slyšela jsem, že tam je pak dlouhá doba, než se nahodí cyklus a než se otěhotní. Já nevím, původně jsem ani nechtěla do hormonů jít, ale po jednom nechtěném těhu a upt už tohle opravdu chceme pohlídat stoprocentně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 10:44
@P4ja píše:
No několika kamarádkám jí doporučil a ta nejšťastnější to odnesla jen zvýšením vahy.Pokud máš takové problémy, pak nechápu, proč do sebe chceš ladovat hormony a navíc to největší svinstvo v injekcích.

Myslíte, že jsem věděla, že je to nějaké svinstvo? Nejsem sebevrah. Ale dala jsem na doporučení doktora. Když se v tom člověk neorientuje, kdo jiný než odborník by mu tak měl poradit…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 15.07.18 10:52

Já fakt nevím,nejsem lékař,ale když jsem si před 15 ti lety šla pro první antiko,měla jsem 80kg/168cm. Takže už slušnou nadváhu a doktorka mi napsala tablety. Co vím,tak má injekce účinek 3 měsíce,tak si neumím představit tu koncentraci látek,kterými si zaneřádíš tělo. Otevři si tady diskuze,DepoProvera tu byla nesčetněkrát probírána..nikdy ne moc pozitivně. Ale sama za sebe musím říct,že ať jsem měla jakoukoli antikoncepci,při­bírala jsem,otékaly mi nohy,neměla jsem chuť na sex. Nakonec jsem skoncila u kondomů a osvědčily se nejlíp!!!

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 15.07.18 10:55
@Anonymní píše:
Myslíte, že jsem věděla, že je to nějaké svinstvo? Nejsem sebevrah. Ale dala jsem na doporučení doktora. Když se v tom člověk neorientuje, kdo jiný než odborník by mu tak měl poradit…

Jenže doktor je podporován od dealerů farmakologických firem,doporučí to,z čeho má největší výdělek. Je to byznys,jako všude jinde. A hlavně,zrovna u té injekce,látka sama o sobě stojí např. 150Kč a dalších 150 Kč si on napočítá za aplikaci této injekce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 10:58
@Aduš8 píše:
Já fakt nevím,nejsem lékař,ale když jsem si před 15 ti lety šla pro první antiko,měla jsem 80kg/168cm. Takže už slušnou nadváhu a doktorka mi napsala tablety. Co vím,tak má injekce účinek 3 měsíce,tak si neumím představit tu koncentraci látek,kterými si zaneřádíš tělo. Otevři si tady diskuze,DepoProvera tu byla nesčetněkrát probírána..nikdy ne moc pozitivně. Ale sama za sebe musím říct,že ať jsem měla jakoukoli antikoncepci,při­bírala jsem,otékaly mi nohy,neměla jsem chuť na sex. Nakonec jsem skoncila u kondomů a osvědčily se nejlíp!!!

Já jsem vysoká a mohutná, ale i tak je metrák moc. Přibírání se samozřejmě bojím. Kondomy nechceme ani jeden, dřív jsem s nimi měla jen problémy, praskaly a to i ty nejdražší, párkrát jsem pak musela na pilulku po. :zed:
Ještě jsem přemýšlela nad tělískem, ale bála jsem se zavádění a toho mít cizí předmět v děloze dlouhodobě.
Já jsem si o injekční antikoncepci tady něco už četla, některé holky psaly pozitivní recenze, zbytek dost negativní. Nejde mi do hlavy, proč ale pokud je to tak hrooozně škodlivé, mi to doktor napsal s tím, že v mém případě to bude lepší než prášky. :zed: Každému sedne něco jiného, mně tu šlo původně hlavně o tu účinnost 3 dny po první dávce. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 11:01
@Aduš8 píše:
Jenže doktor je podporován od dealerů farmakologických firem,doporučí to,z čeho má největší výdělek. Je to byznys,jako všude jinde. A hlavně,zrovna u té injekce,látka sama o sobě stojí např. 150Kč a dalších 150 Kč si on napočítá za aplikaci této injekce.

Jestli tomu tak opravdu je, je to haj*l převlečenej za doktora a v nejbližší době si najdu nového gynekologa v místě nového bydliště… :cert:

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 5355 příspěvků 15.07.18 12:39
@Anonymní píše:
Já jsem vysoká a mohutná, ale i tak je metrák moc. Přibírání se samozřejmě bojím. Kondomy nechceme ani jeden, dřív jsem s nimi měla jen problémy, praskaly a to i ty nejdražší, párkrát jsem pak musela na pilulku po. :zed:
Ještě jsem přemýšlela nad tělískem, ale bála jsem se zavádění a toho mít cizí předmět v děloze dlouhodobě.
Já jsem si o injekční antikoncepci tady něco už četla, některé holky psaly pozitivní recenze, zbytek dost negativní. Nejde mi do hlavy, proč ale pokud je to tak hrooozně škodlivé, mi to doktor napsal s tím, že v mém případě to bude lepší než prášky. :zed: Každému sedne něco jiného, mně tu šlo původně hlavně o tu účinnost 3 dny po první dávce. :nevim:

Tak kondomy se dají ještě podpořit spermicidním gelem. Jinak nechápu, jak můžou praskat, když jsou správně nasazené. Já je taky nemusím, ostatně kdo taky, ale když je jen z pleziru odmítáte. :nevim:

Ono je to pohodlné mít injekci a nebo HA, ale zase na druhou stranu je to vykoupené spoustou negativ, která málokterý doktor řekne.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama