Inkontinence při kašli (po těhotenství)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 13:36
Inkontinence při kašli (po těhotenství)

Ahoj, jsem už dva roky po porodu, rodila jsem císařem a trpím od těhotenství inkontinencí když třeba zakašlu, kýchnu nebo se hodně směju. Jinak s močením žádný problém nemám, že bych to neudržela. Teď jsem hodně nachlazená, mám záchvaty kašle, takže si to fakt užívám s plnou parádou :zed: Začalo se to objevovat v těhotenství, když už miminko něco vážilo. Ke konci těhu jsem myslela, že ze mě mimi snad každou chvíli vypadne, jak jsem cítila hlavičku nízko. Rodila jsem ale císařem, týden před termínem, takže došlo k povolení pánevního dna váhou dítěte, ne samotným porodem. Jak jste to řešily a vyřešily úspěšně? Předpokládám cvičení na pánevní dno, četla jsem i o nějakých zaváděcích kuličkách a jsem samozřejmě objednaná na urologii.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33318 příspěvků 10 inzerátů 09.11.18 13:40

Přečti si tento článek o pánevním dnu a jeho cvičení. Venušiny kuličky jsou taky dobré, tak si je pořiď. A po porodu se to stává spoustě žen, že při kašli, skákání, námaze apod. mají úniky moči, takže není důvod být z toho nešťastná, to se spraví.

Katjerina
Kecalka 124 příspěvků 09.11.18 13:41

Taky tím trpím, mám za sebou druhý porod a už po prvním, když jsem nastydlá a kýchnu tak si cvrknu, někdy mín někdy víc, ale je to hodně nepříjemné, tak jsem si s tím zašla k Mudr, ta mě poslala na vyšetření na urologii, tam vše v pořádku, prý se to po porodu může stávat, je to povolením svalstva pánevního dna a pomáhá na to opravdu jen cvičení.

Lenka_Hal
Kelišová 5283 příspěvků 09.11.18 13:57

Musis cvicit, ale spravne cvicit, potom to pujde. Doporucuju si zajit na fyzio, je to dobra investice. Neni nutne, aby tohle zeny mely…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 14:05
@Tiger-lily píše:
Přečti si tento článek o pánevním dnu a jeho cvičení. Venušiny kuličky jsou taky dobré, tak si je pořiď. A po porodu se to stává spoustě žen, že při kašli, skákání, námaze apod. mají úniky moči, takže není důvod být z toho nešťastná, to se spraví.

Moc děkuju za odkaz na článek, pročtu to :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 14:06
@Katjerina píše:
Taky tím trpím, mám za sebou druhý porod a už po prvním, když jsem nastydlá a kýchnu tak si cvrknu, někdy mín někdy víc, ale je to hodně nepříjemné, tak jsem si s tím zašla k Mudr, ta mě poslala na vyšetření na urologii, tam vše v pořádku, prý se to po porodu může stávat, je to povolením svalstva pánevního dna a pomáhá na to opravdu jen cvičení.

My se snažíme o druhé, plánujeme brzy IVF, tak se bojím, aby to nebyla komplikace i pro udržení druhého těhu. :think:

BaraRed
Kecalka 364 příspěvků 09.11.18 16:33

Cetla jsem, ze je na to nejaka hrozne jednoducha operace, ale moc se o ni nevi. Zeptej se urologa.

Keshi
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 09.11.18 16:46

Ćvičení + kuličky. Mě to ohromně pomohlo. Cvičení doporučuju i na střed těla, mnohdy to jde ruku v ruce. ;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 16:53
@Keshi píše: Ćvičení + kuličky. Mě to ohromně pomohlo. Cvičení doporučuju i na střed těla, mnohdy to jde ruku v ruce. ;-)

Za jak dlouho se to zlepšilo po cvičení? A ty kuličky jsou volně prodejné? Jak se to používá? :) Jsem objednaná na urologii, ale ráda budu mít informační náskok :)
Střed těla - jako břicho?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 16:54
@BaraRed píše:
Cetla jsem, ze je na to nejaka hrozne jednoducha operace, ale moc se o ni nevi. Zeptej se urologa.
Četla jsem to, ale pod narkózu se nehrnu. Zeptám se ale, jdu k uroložce :)

Keshi
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 09.11.18 17:50
@Anonymní píše:
Za jak dlouho se to zlepšilo po cvičení? A ty kuličky jsou volně prodejné? Jak se to používá? :) Jsem objednaná na urologii, ale ráda budu mít informační náskok :)
Střed těla - jako břicho?

Znatelně po dvou měsících. Kuličky seženeš v sexshopu i některých lékárnách. Je k nim většinou i brožurka se cviky. Nej´činnější je…no jak bych to popsala…vědomé vtahování kuličky. :-D Ale už třeba samotná chůze se zavedenými kuličkami působí pozitivně na pánevní dno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 18:46
@Keshi píše:
Znatelně po dvou měsících. Kuličky seženeš v sexshopu i některých lékárnách. Je k nim většinou i brožurka se cviky. Nej´činnější je…no jak bych to popsala…vědomé vtahování kuličky. :-D Ale už třeba samotná chůze se zavedenými kuličkami působí pozitivně na pánevní dno.

A to jsou teda klasické Venušiny kuličky? Já jsem je nikdy ani neviděla, ale vím, že existují :) Dá se s nimi chodit na malou nebo se musí vyndavat? Vůbec nic o nich nevím. A to se s nimi chodí celý den a nechávají se i přes noc? Jsou nějaké různé materiály, případně velikosti? Zeptám se v lékárně, ale abych nevypadala jako blbec :D

Keshi
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 11.11.18 18:44
@Anonymní píše:
A to jsou teda klasické Venušiny kuličky? Já jsem je nikdy ani neviděla, ale vím, že existují :) Dá se s nimi chodit na malou nebo se musí vyndavat? Vůbec nic o nich nevím. A to se s nimi chodí celý den a nechávají se i přes noc? Jsou nějaké různé materiály, případně velikosti? Zeptám se v lékárně, ale abych nevypadala jako blbec :D

Je spousta druhů, za sebe doporučuji dvoukuličku se silikonovým poutkem v silk provedení. Ideálně zkus zajít přímo do sexshopu a nech si poradit. Vůbec se nemusíš stydět a bát se zeptat. Děvčata tam bívají velice ochotná a umí poradit. Můžeš si všechny typy prohlédnout. Vetšinou se začíná třeba na půl hodinky a postupně se čas prodlužuje, max. ale tak těch 6 hodin vkuse. Někde doporučujou i víc, ale nic se nemá přehánět. ;-) Na WC s nimi samozřejmě můžeš normálně chodit bez vyjímání. ;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 21:26
@Keshi píše:
Je spousta druhů, za sebe doporučuji dvoukuličku se silikonovým poutkem v silk provedení. Ideálně zkus zajít přímo do sexshopu a nech si poradit. Vůbec se nemusíš stydět a bát se zeptat. Děvčata tam bívají velice ochotná a umí poradit. Můžeš si všechny typy prohlédnout. Vetšinou se začíná třeba na půl hodinky a postupně se čas prodlužuje, max. ale tak těch 6 hodin vkuse. Někde doporučujou i víc, ale nic se nemá přehánět. ;-) Na WC s nimi samozřejmě můžeš normálně chodit bez vyjímání. ;-)

Jsem na malém městě, sex shop tu nemáme, tak jsem odkázaná na eshop. Byly mi doporučeny tyto:
http://www.erotickahrackarna.cz/…1-d15669.htm
Co myslíš?

Keshi
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 11.11.18 22:56
@Anonymní píše:
Jsem na malém městě, sex shop tu nemáme, tak jsem odkázaná na eshop. Byly mi doporučeny tyto:
http://www.erotickahrackarna.cz/…1-d15669.htm
Co myslíš?

Ty vypadají dobře. Líbí se mi jejich variabilita.  :palec:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >