Inkontinentní starší pes - jak řešit neustálé noční venčení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PesF
Nováček 1 příspěvek 27.09.18 17:01
Inkontinentní starší pes - jak řešit neustálé noční venčení?

Máme 11 let starého ohaře, který se začal počůrávat a pít strašně moc vody. Veterinární testy neprokázaly žádnou nemoc - ledviny, játra OK, bez cukrovky, bez infekce. Vypadá to na psychiku - stěhovali jsme se, máme malé děcko a čekáme další. To vše vede k tomu, že když se od psa hneme byť jen do druhého pokoje, začne nervózně chodit sem a tam a pak se počůrá a jako bonus to rozťape. To je tedy vždy když mejeme dítě, uspáváme atd. Ven musíme chodit přes den po dvou hodinách, v noci to vydrží maximálně tři. Zkoušeli jsme nasazovat plenu, ale ta zachytí maximálně to průběžné kapání. Loužičku to propustí.

Máte s něčím podobným zkušenost? Jak jste řešili noční vstávání, abyste nebyli druhý den úplně rozsekaní? Myslíte si, že by zabral psí psycholog? Máte tip na lepší pleny? Myslíte, že by pomohlo se přestěhovat do bytu/domu se zahradou?

Reakce:
ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 27.09.18 17:48

Přestěhovat? A to ho jako budete nechávat v 11 letech v létě v zimě, ve dne v noci venku? To asi dlouho nepřežije, když na to není zvyklý. Takže ne, nemyslím si, že by to bylo řešení. V 11 letech to už může být i problém stáří. Poraďte se s veterinářem, jaké lepší pleny mu pořídit.

Váš příspěvek
Reklama