Inkubační doba u Covidu

4228
9.1.21 19:44

Inkubační doba u Covidu

Dobrý večer :kytka: ženský to, co se ofiko někde píše, to vím, ale zajímá mě opravdu z praxe u těch, co Covid prodělali a jejich rodiny opravdu tak nějak statisticky ten počet dní, kdy tak pozorujete, že se Covid projevil od kontaktu s nakaženým🤔Já mám Covid potvrzený včera, ale nakažlivá jsem byla prý už asi před týdnem, protože nepatrné, skoronicneříkající náznaky jsem měla od neděle, ale opravdu nic, čemu by člověk věnoval pozornost.Jde mi o to, jestli například člověk, který byl se mnou v sobotu v blízském kontaktu, jestli už by se Covid projevil? Děkuju za jakékoli postřehy :kytka: A hodně zdraví 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14925
9.1.21 19:49

To takhle nejde říct, protože ta nemoc se chová hodně různě.
Ať si ten člověk zajde alespoň na antigenní testy. Trocha šťourání je mnohem lepší, než někoho nakazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4282
9.1.21 19:51

@Ditta77 Co jsme tak vypozorovala, tak v mým okolí +- 4-5 den od setkání s nakaženým. :think: Ale někteří neměli vůbec žádné příznaky, a kdyby nebyly na testech, tak ani nevědí, že měli COVID.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22313
9.1.21 19:53

Zhruba za tyden. Clovek je infekcni asi den dva pred zacatkem priznaku. Nekdy je tezke urcit, kdy zacaly, ale jestli byly velmi mirne, tezko jsi v sobe mohla mit takovou naloz, abys nekoho nakazila. Ale mozne je vsechno. Pokud do dvou tydnu nebude mit Covid, tak to nechytil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4595
9.1.21 19:57

@mroe
většinou je to cca za týden

ale už jsem viděla dost po 10 - 12 - 14 dnech, tzn i těch 12 - 14 dnů není žádná rarita

je to ludra, ten bacil, čínský umělý šméčko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3995
9.1.21 19:58

Po 5-7 dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
9.1.21 20:01

Tchyně měla příznaky cca 2-4 dny po nakažení. Byli jsme u ní na víkend, nakazil ji můj manžel nebo syn, to nevíme, v úterý měla teplotu a kašel. Já jsem chytla Covid od nadřízeného v práci, příznaky jsem měla až 9.den, co jsem s ním byla naposledy v kanceláři. Takže to je opravdu různé, průměrně asi ten týden…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4228
9.1.21 20:08

Holky všem moc zatím děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
9.1.21 20:25

U mě se příznaky objevily po 3 dnech od nákazy, ovšem přetrvávají již den 9.
Jinak můj úžasný brácha Sebík byl vyléčen zhruba po týdnu, ale bohužel mu cosik sedlo na průdušky a teď furt jen a jen kašle kucy kuc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32771
9.1.21 20:27
@Ditta77 píše:
Dobrý večer :kytka: ženský to, co se ofiko někde píše, to vím, ale zajímá mě opravdu z praxe u těch, co Covid prodělali a jejich rodiny opravdu tak nějak statisticky ten počet dní, kdy tak pozorujete, že se Covid projevil od kontaktu s nakaženým🤔Já mám Covid potvrzený včera, ale nakažlivá jsem byla prý už asi před týdnem, protože nepatrné, skoronicneříkající náznaky jsem měla od neděle, ale opravdu nic, čemu by člověk věnoval pozornost.Jde mi o to, jestli například člověk, který byl se mnou v sobotu v blízském kontaktu, jestli už by se Covid projevil? Děkuju za jakékoli postřehy :kytka: A hodně zdraví 🍀

tušíš, kde jsi tu potvoru chytla? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2258
9.1.21 20:48

Ja se nakazila v utery odpoledne, v patek rano se mi objevily prvni priznaky a vecer uz jsem mela horecky. Osoba, ktera me nakazila, to chytla v sobotu, v utery nakazila me a ve ctvrtek lehla s priznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4228
9.1.21 20:57
@Burj Chalifa píše:
tušíš, kde jsi tu potvoru chytla? :think:

No to je právě to, nad čim přemýšlím nejvíc🤔 🙃doktor mi tvrdil v praci, což je nesmysl, pač do práce se šlo v pondělí a to už jsem to měla, jediný, co mě napadá, že na Silvestra k nám na barák přijeli naši přátelé-kamarádka, její partner a jejich 14 letá dcerka-všem bylo o minulém víkendu divně-po tom Silvestru, kamarádka má doteď průjem a žaludek na vodě a z jídla to bejt nemůže, vše jsme měli čerstvý :P a jinak jsem byla přes Vánoce a nezi Vánocema jednou v obchodě-29.prosince, takže přemejšlim, že jsem to dotáhla z toho krámu🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.21 20:58

Rekla bych že je to dost individuální. Záleží jestli stále přetrvávají obtíže atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22313
9.1.21 21:05
@Ditta77 píše:
No to je právě to, nad čim přemýšlím nejvíc🤔 🙃doktor mi tvrdil v praci, což je nesmysl, pač do práce se šlo v pondělí a to už jsem to měla, jediný, co mě napadá, že na Silvestra k nám na barák přijeli naši přátelé-kamarádka, její partner a jejich 14 letá dcerka-všem bylo o minulém víkendu divně-po tom Silvestru, kamarádka má doteď průjem a žaludek na vodě a z jídla to bejt nemůže, vše jsme měli čerstvý :P a jinak jsem byla přes Vánoce a nezi Vánocema jednou v obchodě-29.prosince, takže přemejšlim, že jsem to dotáhla z toho krámu🤔

Je zbytecny nad tim tak moc premyslet. Tchan byl behem dvou tydnu pred priznaky jednou v ochode ( prislusne vybaven), jinak se videl jen s nami, my uz to meli, vsichni az na me jsou navic doma a ja mam dost protilatek. Jinak uz to mohl chytit snad jen vytahu na ceste s odpadky nebo na prochazku do lesa. A presto ma Covid.
Nejspis jsi to chytla od znamych na Silvestra, nebo mozna v obchode. V kazdem pripade bych zname poslala na test, mohli a muzou nakazit dalsi lidi v okoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4595
9.1.21 21:08
@Ditta77 píše:
na Silvestra k nám na barák přijeli naši přátelé-kamarádka, její partner a jejich 14 letá dcerka-všem bylo o minulém víkendu divně-po tom Silvestru, kamarádka má doteď průjem a žaludek na vodě a z jídla to bejt nemůže, vše jsme měli čerstvý :P

jejda, no tak už víte odkud to máte…

jestli jim bylo divně předtím, pochopitelně nikam neměli lézt a nikam to roznášet, ale to asi lidem nikdo nevysvětlí…

:nevim:

nyní zrovna jedou Silvestry a předsilvestry, koukám kolikátého je…no jo, aha…jjjj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat