Inositol - jak dlouho brát

42
31.5.16 22:49

Inositol jak dlouho brát

Ahoj všem. Koupila jsem si ze zoufalství po letech snažení Inofolic a před pár týdny ho začla brát a také jsem dnes zjistila, že jsem těhotná. Bohužel žiji v Holandsku a tady vůbec hlavní složku doplňku Inositol vůbec neznají jako pomoc k otěhotnění a žádný gynekolog ho ani nedoporučuje. Takže teď vůbec netuším, jak dlouho a jestli vůbec ho mám brát když jsem těhotná. Navíc mám doporučeno od svého holandského doktora brát 0,4mg kyseliny listové denně a v inofolicu je 200uq k. listové. Takže můj dotaz je. Prosím Vás o informace od vašich gynekologu, dokdy ode dne početí se má Inofolic brát a kolik mg kyseliny listové vám radí doktoři brát a jak dlouho od početi? Docela mě zarazilo, když jsem četla jen půl roku starý článek na amerických stránkách, že se inositol nedoporučuje brát v případě těhotenství a kojení. děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2783
31.5.16 23:24

Inositol - látka obsažená např. v Nosifolu, Inofolicu a pod. se může brát i v těhotenství. Podle mě je to ale zbytené, pokud jste již těhotná. Kyselinu listovou doporučuji 800 uM. Buď samotnou, nebo ve vitamínech. Nejlepší je Femibion, tam je již kys. listová v naštěpené formě, kterou umí tělo zpracovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
1.6.16 15:32

@markyska82
No me prave pan lekarnik rikal, ze studie pry ukazala, ze brani inositolu v tehotenstvi ma priznivy vliv na udrzeni plodu. Nejradsi bych ho uz vysadila, ale mam strach, ze kdyz ho vysadim, tak schvalne kvuli tomu potratim. Konecne se nam po 5letech snazeni a umelych oplodnenich zadarilo, tak to davam trochu za pricinu prave inositolu a mam strach ho vysadit, i kdyz ho brat uz nechci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2783
2.6.16 21:41

@hele1 Ničeho se neboj. Normálně ho přestaň brát. Je to jen doplněk stravy.To,že má příznivý vliv na udržení plodu neznamená, že kvůli tomu potratíš.
Pokud by nebylo s plodem něco v pořádku a mělo k potratu dojít, tak tomu nikdo a nic nezabrání.
Takže klid, ber kyselinu listovou + ev. vitamíny pro těhotné a užívej si. My se snažíme o druhé dítko už skoro 3 roky. Těhotná stále nejsem :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
3.6.16 16:09

@markyska82
Markysko dekuju moc. 3 roky to jeste nic neni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
3.6.16 16:12
@hele1 píše:
@markyska82
Markysko dekuju moc. 3 roky to jeste nic neni
To je divne napsala jsem toho vic, ale neobjevilo se to tu
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
3.6.16 16:15

Kazdopadne preju at ti to vyjde, ze pokud uz jedno ditko mas, urcite to vyjde at uz prirozene ci umele znovu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama