Insolvence a výmaz z registru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
16.8.20 14:22

Insollvence a vymaz z registru

Zdravim miminka prosim poradte pred 10 lety jsem prosel insolvenci ktera probehla zdarne a mam uz i vymaz insolvencniho rejstriku. otazka zni ma mobilni operator pravo uchovavat uz10 let stary zaznam faktury nebo neco podobneho ja tam volal a oni nechcou provest vymaz tohoto vymazu ze pry to neni uhrazeno asi neco malo kolem 3000 kc. ja jim vysvetloval asi pulhodiny ze pokud se veritel viz operator o tu pohledavku v dobe kdy pred 10 lety neprihlsi tak jim ta dluzna castka zanika ja jsem nemel povinost nahlasovat vsechny veritele komu jsem dluzil naopak to byla jejich chyba to mi i nedavno potvrdil muj byvalej insolvencni sprace ktery se oto velmi dobre staral. Prosim kdo ma podobnou skusenost poradte kam se obratit dekuji roman

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10839
16.8.20 14:28

A ten IS vam nerekl, co s tim mate delat? Pokud ta pohledavka opravdu vznikla pred zacatkem insolvence, tak bych jim jen poslal rozhodnuti, jak jsem tou insolvenci prosel a ze maji smulu a at to vymazou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34374
16.8.20 14:44

No nevím, jestli ti miminka příliš poradi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12783
16.8.20 14:48

Oni tě vymazat můžou, tak, jak si přeješ. Faktury se skladují 10 let určitě kvůli kontrolam. Pokud se opomneli přihlásit k pohledávce v době soudu, tak jim to z účetnictví jen tak nezmizí, leda, že by to znovu zdanili.
Stejně si můžou vést Black list na dlužníky a nedat smlouvu každému joudovi, co neplatí.
Udělej si smlouvu tam, kde nemáš špatnou pověst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6311
16.8.20 14:59

Se mi líbí, jak se každý podvodník a neplatič domáhá nějakých práv. Operátor musí mít účetní doklady min. 10let. Jestli si tě vede jako neplatícího vychcánka, je čistě věc operátora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26245
16.8.20 15:13

@Roman.148 a resis presne co teda? Oni to po tobe tedko vymahaji? Nebo si chtel u operatora novou smlouvu a odmitli ti ji dat, na zaklade předchozí zkusenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.8.20 15:20
@Zumpa píše:
Se mi líbí, jak se každý podvodník a neplatič domáhá nějakých práv. Operátor musí mít účetní doklady min. 10let. Jestli si tě vede jako neplatícího vychcánka, je čistě věc operátora.

Kdyby byl vychcanek tak se prece nebudu snazit stim neco delat. Ja to udelal a snazil se napravit me chyby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.8.20 15:28
@Zumpa píše:
Kdyby byl vychcanek tak se prece nebudu snazit stim neco delat. Ja to udelal a snazil se napravit me chyby
@Kriss Tina píše:
@Roman.148 a resis presne co teda? Oni to po tobe tedko vymahaji? Nebo si chtel u operatora novou smlouvu a odmitli ti ji dat, na zaklade předchozí zkusenosti?
@Kriss Tina píše:

Ne nechci po nich zadne smlouvy ani pausal chci aby muj zaznam vymazaly na spusobu ochranu osobnich dat. nechci aby tam figurovalo me rodne cislo. Ja se ptal jestli se da stim neco delat a jak postupovat a nakonec tu ze me udelaj vyvhcanyho neplatice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26245
16.8.20 15:30
@Roman.148 píše:
Ne nechci po nich zadne smlouvy ani pausal chci aby muj zaznam vymazaly na spusobu ochranu osobnich dat. nechci aby tam figurovalo me rodne cislo. Ja se ptal jestli se da stim neco delat a jak postupovat a nakonec tu ze me udelaj vyvhcanyho neplatice

Oni to musi nejakou dobu uchovavat. Kdyz si u nich podepsal smlouvu, tak si souhlasil, ze oni si ty tvoje udaje uchovaji. To by pak mohl chtit každý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.8.20 15:31
@LaPaloma píše:
Oni tě vymazat můžou, tak, jak si přeješ. Faktury se skladují 10 let určitě kvůli kontrolam. Pokud se opomneli přihlásit k pohledávce v době soudu, tak jim to z účetnictví jen tak nezmizí, leda, že by to znovu zdanili.
Stejně si můžou vést Black list na dlužníky a nedat smlouvu každému joudovi, co neplatí.
Udělej si smlouvu tam, kde nemáš špatnou pověst.

Nechci smlouvu a proc to tedy nestornujou kdyz uz jeto vyc jak 10 let co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.8.20 15:51
@Kriss Tina píše:
Oni to musi nejakou dobu uchovavat. Kdyz si u nich podepsal smlouvu, tak si souhlasil, ze oni si ty tvoje udaje uchovaji. To by pak mohl chtit každý…

Prosim vas ne snad 10 let po insolvenci ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12783
16.8.20 16:25
@Roman.148 píše:
Nechci smlouvu a proc to tedy nestornujou kdyz uz jeto vyc jak 10 let co?

A co po nich asi chceš, když je kontaktuješ? Můžeš si koupit telefon na kartu. Taky můžeš doplatit ten dluh. Nebo jít nakupovat tam, kde tě ještě neznají. Oni více než 10 let starou fakturu mají stále v účetnictví zapsanou, ona nezmizí, nikdo jí nesmaže. Bude tam pořád.
Je to o tom, jak dlouho si udržují záznamy o vydaných fakturách, a to nijak omezené není.

Pokud si ještě někde bokem vedou registr dlužníků a neplatičů, to jim nikdo nezakáže. Není to databáze, kterou by prodávali nebo na ní zasílali emaily. Tu může mít asi každý, kdo ji veřejně nepresentuje. Hloupý, kdo nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10839
16.8.20 16:46
@Roman.148 píše:
Nechci smlouvu a proc to tedy nestornujou kdyz uz jeto vyc jak 10 let co?

Tak prostě si dělají záznamy a uchovávají o lidech, co je okradli. To by si dělal každej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.8.20 16:48

Prosim uz nepiste nic kloudniho jsem se nedozvedel dekuji zbohem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10839
16.8.20 18:10

Není zač, rádo se stalo. :palec: