Insolovence na rodičovské?

38
25.6.21 12:07

Insolovence na rodičovské?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušenost? Chtěla bych si požádat o insolovenci..ale jsem na rodičovské dovolené..rodicak mám 10.000.. příspěvek na bydlení 6900 přídavky na děti 2×500,– příspěvek na živobytí 3300.. můžu si zažádat? Nebo mi to vůbec neprojde? V pondělí se chystám do kanceláře za těmi co tomu rozumí :D jen bych chtěla vědět zkušenosti? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44
25.6.21 12:17

@Vejull a proč chceš insolvenci? Dluhy? nebo kde je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
25.6.21 12:18

Ano dluhy, do insolovence se snad chodí i s něčím jiným?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
25.6.21 12:33
@Vejull píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušenost? Chtěla bych si požádat o insolovenci..ale jsem na rodičovské dovolené..rodicak mám 10.000.. příspěvek na bydlení 6900 přídavky na děti 2×500,– příspěvek na živobytí 3300.. můžu si zažádat? Nebo mi to vůbec neprojde? V pondělí se chystám do kanceláře za těmi co tomu rozumí :D jen bych chtěla vědět zkušenosti? Děkuji

Kolik dohromady tvé dluhy dělají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
25.6.21 12:35

Myslím že do 200.000 možná i min

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12450
25.6.21 12:35

@Vejull Pokud nemáš majetek, který by šel zpeněžit, tak to neprojde, máš příliš nízký započitatelný příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
25.6.21 12:36
@bertoldina píše:
@Vejull Pokud nemáš majetek, který by šel zpeněžit, tak to neprojde, máš příliš nízký započitatelný příjem.

Slyšela jsem že jde sepsat papír s někým.. že by jakoby přispíval? Myslíte že by to nešlo ani takto? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12450
25.6.21 12:42
@Vejull píše:
Slyšela jsem že jde sepsat papír s někým.. že by jakoby přispíval? Myslíte že by to nešlo ani takto? :?

Dar sepsat jde, ale je nutné počítat s tím, že to není jen jakoby, soudy vyžadují ověřenou darovací smlouvu, která je vymahatelná. Jak pak probíhá samotný tok peněz je jiná věc.
Další věc je, jak dlouho budeš mít ještě rodičák a jak to bude s příjmem po jeho skončení, teď je podstatnější pravidelná minimální měsíční platba než celkový výsledek. Ale víc Ti řeknou tam, kam jdeš - předpokládám, že je to některá z občanských poraden nebo z poraden s akreditací Ministerstva spravedlnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
25.6.21 12:45
@bertoldina píše:
Dar sepsat jde, ale je nutné počítat s tím, že to není jen jakoby, soudy vyžadují ověřenou darovací smlouvu, která je vymahatelná. Jak pak probíhá samotný tok peněz je jiná věc.
Další věc je, jak dlouho budeš mít ještě rodičák a jak to bude s příjmem po jeho skončení, teď je podstatnější pravidelná minimální měsíční platba než celkový výsledek. Ale víc Ti řeknou tam, kam jdeš - předpokládám, že je to některá z občanských poraden nebo z poraden s akreditací Ministerstva spravedlnosti.

Na rodičovské budu určitě ještě 2 roky.. každopádně děkuji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35117
25.6.21 12:46
@Vejull píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušenost? Chtěla bych si požádat o insolovenci..ale jsem na rodičovské dovolené..rodicak mám 10.000.. příspěvek na bydlení 6900 přídavky na děti 2×500,– příspěvek na živobytí 3300.. můžu si zažádat? Nebo mi to vůbec neprojde? V pondělí se chystám do kanceláře za těmi co tomu rozumí :D jen bych chtěla vědět zkušenosti? Děkuji

Neprojde. To nejsou příjmy v pravém slova smyslu, pouze jejich náhrady. Na příspěvek na živobytí z hmotné nouze nesmí insolvence sáhnout.

Základ schválení je jít do práce a mít hlavní poměr nejlíp na dobu neurčitou.
Ani dárce, který by přispíval na základě darovací smlouvy, to nezachrání.

Příspěvek upraven 25.06.21 v 12:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 12:47

Dělala jsem insolvenci matkám na rodičovské několikrát. K vyšším příjmům jim pomohl někdo z rodiny „darovací smlouvou“. Nevidím důvod proč by to nemělo jít. Zkus a uvidíš.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 12:48

@Pears206 Neplacej nesmysly. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
572
25.6.21 12:49

Já bych se bála že mi to neschválí za 1. nízký příjem. Nemyslím si že soc. dávky se počítají a za 2. 200.000kč není taková šílená suma. Kolik platíš měsíčně? Před asi 6 lety právě kamarádka měla problém jelikož ručila a ten člověk přestal splácet bylo to myslím kolem 500.000kč a právník ji v té době říkal že tam chodí lidé s mnohem většími sumami že neví zda to schválí, nakonec schválili. Nevím jestli to tak funguje i nadále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
25.6.21 12:51

@Pears206

Blbost. Člověk co dlužil x mega nikdy nepracoval, našel si rychle práci, doložil smlouvu. Doložil že mu maminka bude přispívat (darovací smlouva) a je vysmátý, zmetek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35117
25.6.21 12:51
@Anonymní píše:
@Pears206 Neplacej nesmysly. :palec:

Mám zkušenost, neprošlo to ani osobám s invalidním důchodem. Ty jsi možná dělala návrh, ale nejsi insolvenční soud.

Matky taky mohly mít manžela nebo přítele se stabilním příjmem. To potom jde, mění to zásadně situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat