Insolvence a kontokorent

Anonymní
19.4.20 18:35

insolvence a kontokorent

Ahoj, má někdo zkušenost co bude následovat při příchozí platbě na účet po podání insolvenčního návrhu? Je mi jasné, že banka obratem sesplatní kontokorent a všechny finance si strhne, ale když mi pak přijde výplata, seberou ji taky? Myslím, že by neměli, kvůli upřednostnění věřitele, ale jistota je jistota. Samozřejmě se nabízí založit účet jinde, ale jsem spokojený a zvyklý tam, kde jsem a zařizovat účet, pak účtárnu v práci a tak je opruz :/ už takhle toho mám hodně ohledně toho návrhu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Katastrofaobecna
19.4.20 19:17

Jen tak z hlavy a spíše domněnka, tuším že by si ten kontokorent měli přihlásit do pohledávky.

• Nahlásit
  • Citovat
634
19.4.20 19:25

Banka by správně měla přihlásit pohledávku, pokud dobře chápu dotaz.. i když záleží, kontokorenty se vždy správně stahují z úcty v určitý den jednou ročně kdy se tam ta částka musí nechat, takže ano mohou vzít i výplatu. Záleží v jaké části insolvence jsi, pokud už ti běží lhůta pro přihlášení pohledávek, kde dlužíš tak ano musí se přihlásit k banka s kontokorentem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.20 06:42

Budete si muset udělat účet u jiné banky. Dneska je to otázka pár kliknutí. Taky jsem nechtěla, ale nebyla jiná možnost. Já jsem měla kontokorent a jakmile byl podán návrh na insolvenci, tak jsem si udělala účet u jiné banky a výplatu si nechala posílat tam. Obě banky mi po podání insolvence vše sesplatnily a i když tam účty pořád mám a pořád můžu do bankovnictví, tak je to de facto nefunkční, protože kdyby tam přišly peníze, automaticky by šly na úvěr a to by bylo zvýhodnění věřitele, což se nesmí.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama