Insolvence a prodej majetku - můžu si nechat auto?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 00:50
Insolvence a prodej majetku

Zdravím,

chci se zeptat, vyhlašuji insolvenci, ale mám v majetku 2 auta, které ani jedno fyzicky nemám. Jedno auto využívá manžel a druhý jeho kamarád, který ale má exekuce a splácí nám to. Mám je napsané na sebe kvůli pojištění, protože je mám bonusy. Je možné vyhlásit insolvenci, ale tak aby ani jedno auto nemusela prodat?

Děkuji

Reakce:
Victoria1988
Kecalka 225 příspěvků 21.11.18 01:43

Záleží co to je za auta,předpokládám ze 2 krát mercedes z roku 2017 ne. Takže prodej nehrozí. Auto v insolvenci zůstává. Možná se budou ptát proč dvě,ale určitě nehrozí jejich prodej.

elinka90
Závislačka 2705 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 05:17

Majitel vozu muze byt uplne nekdo jiny nez na koho je vuz pojisteny

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 21.11.18 06:57
@Victoria1988 píše:
Záleží co to je za auta,předpokládám ze 2 krát mercedes z roku 2017 ne. Takže prodej nehrozí. Auto v insolvenci zůstává. Možná se budou ptát proč dvě,ale určitě nehrozí jejich prodej.

Auta mi zůstanou, dluhy ne. Dobrej bussines model.

Jinak to samozřejmě záleží na rozhodnutí insolvenčního správce. :roll:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 21.11.18 06:58

Ale zas důvěra v právní rady z emimina vysvětluje tu insolvenci. 8)

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 21.11.18 07:10

A insolvencí myslíš co? Konkurs? Oddlužení? Oddlužení splátkovým kalendářem nebo zpeněžením majetkové podstaty?

eumedon
Extra třída :D 14534 příspěvků 21.11.18 07:41
@elinka90 píše:
Majitel vozu muze byt uplne nekdo jiny nez na koho je vuz pojisteny

Ano, přesněji: Majitel vozu může být někdo jiný, než pojistník. My jsme to tak měli. Vlastníkem starého autíčka byla švagrová a nechtěli jsme je převádět, kvůli poplatku (10 tisíc). Tak vlastníkem zůstala švagrová a pojistníkem (tím, kdo měl s pojišťovnou smlouvu a jezdil s autem) byla manželka. Vlastník/provozovatel uvedený v TP odpovídá za to, že auto bude pojištěno, ale to neznamená, že ta pojistná smlouva musí být na něj. Klidně může být na někoho jiného.

@Victoria1988 píše:
Možná se budou ptát proč dvě,ale určitě nehrozí jejich prodej.

A proč by se ptali, na co dvě auta, kdyby ne kvůli eventuální možnosti zpeněžení jednoho z nich na úhradu dluhů? Kamarád sice taky rád, ale věřitelé mají před kamarádem přednost. Takže jestli máte jedno auto natolik zbytečné, že s ním může jezdit kamarád, tak se přímo nabízí otázka, proč ho neprodat na úhradu dluhů.

A zakladatelko, když uvažuješ o oddlužení, tak by bylo rozumné, když půjdete do společného oddlužení s manželem. Máte totiž společné jmění manželů a dluhy vzniklé během manželství budou věřitelé vymáhat po manželovi, když po tobě budou kvůli vyhlášené insolvenci nedobytné.

Váš příspěvek
Reklama